1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Ali Babacan’ın partisini kuracağı tarih ortaya çıktı
Ali Babacan’ın partisini kuracağı tarih ortaya çıktı

Ali Babacan’ın partisini kuracağı tarih ortaya çıktı

Yeni parti kurma hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürmeye devam eden eski ekonomi bakanı Ali Babacan’nın, yeni partisini Ocak ayının başında kurulacağını söylediği belirtildi.

A+A-

AK Parti’den istifa eden eski Ekonomi Bakanı Ali Babacan’ın çalışmalarını sürdürdüğü partinin kuruluş tarihi belli oldu. Babacan’ın, parti kuruluşunun 31 Aralık ya da 5 Ocak’ta ilan edileceğini söylediği belirtildi.

Gazete Duvar’da yer alan habere göre, Babacan dün kabul ettiği bir heyete yaptığı açıklamalarda partisine ilişkin bilgiler verdi.

İddiaya göre halen Massachusetts Teknoloji Enstitüsü’nde çalışan dünyaca ünlü ekonomist Daron Acemoğlu da Babacan’ın partisinde yer alacak. Bunun hangi şekilde olacağı konusunun netleşmediğini ifade eden Babacan, ‘yönetici ya da danışman’ tanımını yaptı.

Babacan ayrıca siyaset psikolojisi uzmanı Selçuk Şirin gibi alanında uzman isimlerin de partide görev alacağını belirtti.
Babacan’ın partisinin kuruluşunun 31 Aralık’ta ilan edilebileceğini ancak bu tarihin 5 Ocak’a sarkabileceğini de söylediği öğrenildi.

 

HABERE YORUM KAT