1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Temel Karamollaoğlu, elektrikli yerli otomobili beğenmedi
Temel Karamollaoğlu, elektrikli yerli otomobili beğenmedi

Temel Karamollaoğlu, elektrikli yerli otomobili beğenmedi

Saadet Partisi genel başkanı Temel Karamollaoğlu, Türkiye’nin otomobil girişim grubu TOGG, tarafından geliştirilen yerli elektrik otomobilini İtalya’da yapılmasını eleştirdi.

A+A-

Eski başbakan ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yerli otomobili sosyal medyada yaptıkları paylaşımlarla tebrik etmişti.

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ise partisinin Dilovası'ndaki ilçe kongresinde, yerli otomobili eleştirdi.

"YÜZDE YÜZ YERLİ OLMALI"

Yerli otomobile ilgi Karamollaoğlu, “yerli arabamız çıktı. Yerli diyoruz,  İtalyanlara yaptırıyoruz. Bizim üretimden bahsederken, yerli otomobilin yüzde 100 yerli yapılabilmesi bizim her zaman idealimizdir. Böyle bir atılımda bulunanlara da kim olursa olsun, iktidara da, elbette destek veririz.

"BUNDAN 3 SENE ÖNCE BİZİM İNSANLARIMIZ DİZAYN ETMİŞTİ"

Bundan 3 sene önce bizim insanlarımız bundan bir tane dizayn etmişti. Bakan çıkıp takdim etti. Ne oldu o? O araba tarihe karıştı. Öldü mü? Bilmiyoruz. Ne olduysa oldu. Olmuyormuş. Olabilmesi için İtalyanlara yaptıralım. İşin enteresanı şu, benim söylediklerim her zaman iktidara tenkit mahiyetinde anlaşılıyor. Yahu ben tenkit etmek için söylemiyorum. Yol göstermek için söylüyorum. Bu işin yolu elbette var” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT