1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Sancaktepe Nöbetçi Noter - Sancaktepe Nöbetçi Noter Sorgulama!
Sancaktepe Nöbetçi Noter - Sancaktepe Nöbetçi Noter Sorgulama!

Sancaktepe Nöbetçi Noter - Sancaktepe Nöbetçi Noter Sorgulama!

Vatandaşların işlerini kolaylaştırmak için, geçtiğimiz yıl nöbetçi noter uygulaması başlatılmıştı. Bu bağlamda cumartesi veya Pazar günleri alım satım yapacak pek çok kişi “Sancaktepe Nobetçi noter nerede? Nöbetçi noter Sancaktepe cumartesi, Pazar hangi bölgede” şeklinde sorgulama yapıyor.

A+A-

Nöbetçi noterlerin faaliyete girmesiyle “Sancaktepe Nöbetçi Noter” araması googlede aranan konuların başında geliyor. Bizde sizler için bu konuyu araştırdık.

Ancak öncelikle gelin nöbetçi noterlerle bilmeniz gerekenleri ele alalım.

Noterlerin hafta sonları da hizmet vermesine yönelik uygulama karar 9 Nisan 2019 tarihinde resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu tarihten itibaren nöbetçi noter uygulaması yapılmaya başlandı. Nöbetçi noterler her hafta değişmektedir.  Yani noterler Cumartesi, Pazar açık mı sorularınızın cevabı: EVET AÇIK.

Nöbetçi Noter Nedir?

Nöbetçi noterler, cumartesi ve Pazar günleri mesaiye kalan kişilerdir. Adalet Bakanlığı ve Türkiye Noter Birliğinin ortak çalışması sonucunda yürürlüğe girmiştir. Sancaktepe Nöbetçi Noter  ‘de en çok işlem talep gören  işlem araç alım satım işlemleridir.

Sancaktepe Nöbetçi Noter nerede?

Nöbetçi noterler İstanbul’da cumartesi, Pazar günleri 2'si Anadolu, 2'si Avrupa yakasında toplam  4 adet bulunmaktadır. Nöbetçi noterler her hafta değişmektedir.  

Nöbet tutacak noterlikler, Türkiye Noterler Birliği’nin internet sitesinden öğrenilmektedir. Sancaktepe’da nöbetçi noter nerede sorusunun yanıtı aşağıdaki linke tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Her hafta Sancaktepe da nöbetçi noter olacak diye bir zorunluluk yoktur. Anadolu yakasında toplam 14 ilçe bulunmaktadır. Bu belki Sancaktepe, belki de Tuzla’dadır. Şansınız varsa belki Sancaktepe ‘de denk gelebilirsiniz.

Nöbetçi Noter sorgulama için tıklayın

Nöbetçi Noter Kaça Kadar Açık?

Nöbetçi noterler cumartesi ve pazar günleri hafta içinden farklı bir şekilde mesai yürütmektedirler. Nöbetçi Noterlikler Cumartesi ve Pazar Günleri saat 10:00 - 16:00 saatleri arasında

SANCAKTEP'DEKİ  NOTERLERİN LİSTESİ ve İLETİŞİM BİLGİLERİ

NOTERLİK ADI ADI SOYADI TELEFON ADRES
KARTAL 16 ÇİĞDEM SAĞLAR 216 561 66 60 OSMANGAZİ CD. N:169/B SAMANDIRA
SANCAKTEPE/İSTANBUL
ÜSKÜDAR 11 NURAY ÖKSÜZ 216 621 83 84 İNÖNÜ MAH. ANKARA CAD. DOĞAN KARDEŞLER İŞ HANI N:71/28 SARIGAZİ
SANCAKTEPE/İSTANBUL
ÜSKÜDAR 28 YUSUF DALKAYA 216 312 18 28 SAFA MAH. BAHÇELİEVLER CAD. NO:11/B 
SANCAKTEPE/İSTANBUL

NOTER NE İŞ YAPAR?

-Yapılması kanunla başka bir makam, merci veya şahsa verilmemiş olan her nevi hukuki işlemi düzenler,

-Kanunlarda resmi olarak yapmaları emredilen ve mercileri belirtilmemiş olan bütün hukuki işlemleri Noterlik Kanunu hükümlerine göre yapar

-Gayrimenkul satış vaadi sözleşmesi yapar,

-Alım-satım sözleşmesi yapar,

-Kanunlara uygun olarak hazırlanıp getirilen evrağın üzerindeki imza, mühür veya herhangi bir işareti veya tarihi onaylar,

-Protesto, ihbarname ve ihtarname gönderir,

-Kanunen tescili gereken işlemleri tescil eder.

NOTER NEDİR?

Noter, insanların yasalar önünde işlemlerini tamamlamasında, düzenlenmesinde ve onaylanmasında görevli kişidir. Noter ayrıca hukuki güvenliği sağlamak ve anlaşmazlıklarını çözmek için görevli kişi olarak ta bilinir. Her ilçede Noterlik bulunmaktadır. Noter olabilmek için Hukuk Fakültesi Mezunu olmak ve noterlik belgesine sahip olmak gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT