1. HABERLER

  2. YEREL

  3. İBB müjdeyi verdi: Dini ve resmi bayramlarda İETT’ler ücretsiz
İBB müjdeyi verdi: Dini ve resmi bayramlarda İETT’ler ücretsiz

İBB müjdeyi verdi: Dini ve resmi bayramlarda İETT’ler ücretsiz

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 2020 yılında da tüm dini ve resmi bayramlar, sınav günleri ve okul açılışında ücretsiz hizmet vereceği duyurdu.

A+A-

1 OCAK'TA İETT ÜCRETSİZ

Bu kapsam 1 Ocak Çarşamba günü İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları Vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorlarında ulaşım ücretsiz olacak.

Yeni yılın ilk günü de İstanbul'da ulaşımın ücretsiz olacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, 12 Aralık'taki toplantısında 2020 yılında ücretsiz toplu ulaşım hizmeti verilecek günleri belirledi. CHP ve AK Parti guruplarının ortak verdiği önerge, meclis üyelerinin oy birliğiyle onaylandı. Karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından da imzalandı. Alınan karar doğrultusunda 2020 yılının ilk resmi tatili olan yılbaşında (1 Ocak 2020 Çarşamba) İstanbul'da toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek. Uygulama İETT, OTOBÜS AŞ (Erguvan Otobüsler), özel halk otobüsleri, metro, füniküler, tramvay, nostaljik tramvay, teleferik, Şehir Hatları vapurları, toplu ulaşıma entegre özel deniz motorlarında geçerli olacak."

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler