1. HABERLER

  2. BEYAZ TV HD Frekans Bilgileri | 2019 BEYAZ TV HD yeni frekans bilgileri
BEYAZ TV HD Frekans Bilgileri | 2019 BEYAZ TV HD yeni frekans bilgileri

BEYAZ TV HD Frekans Bilgileri | 2019 BEYAZ TV HD yeni frekans bilgileri

BEYAZ TV HD yeni frekans bilgileri 2019 haberimizde bulabilirsiniz.TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan BEYAZ TV HD frekans bilgileri ile bu sayfadan edinebilirsiniz.

A+A-

SES TV, 2010 yılında Eski Ankara Büyükşehir belediye başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek tarafından satın alınarak adı değiştirilmiştir. Yeni adı Beyaz TV'dir. Sizlerde uydu alınıza BEYAZ TV eklemek istiyorsanız haberimizden BEYAZ TV HD Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada bulabilirsiniz.. BEYAZ TV HD Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 BEYAZ TV HD frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

BEYAZ TV HD frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

BEYAZ TV HD Frekans Bilgileri | 2019 BEYAZ TV HD yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan BEYAZ TV HD kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır. Beyaz TV HD ve BEYAZ TV SD yayını aynı frekans bilgisi ile bulabilirsiniz.

BEYAZ TV HD Frekans bilgileri

Kanal adı: BEYAZ TV HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12379
Sembol Oranı:27500
Polarizasyon: V - Dikey    Batı 

BEYAZ TV HD frekans ayarları nasıl yapılır?

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla BEYAZ TV HD 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde BEYAZ TV HD 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

BEYAZ TV HAKKINDA

Kanal, Ses TV'nin halefidir. Beyaz TV'de Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in oğlu Osman Gökçek genel koordinatörlük yapmaktadır.

Eski belediye yöneticilerini ve akraba ilişkileri, mecliste Atilla Kart'ın soru önergesine sebep olmuş, ancak Melih Gökçek, kanalın oğluna ait olduğu iddialarını yalanlamıştır.

Kanal, Beyaz Televizyon Radyo Yayıncılığı Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi 2013 yılında genel yayın türünde SD yayın yapma lisansı almıştır.

Türksat 4A, Filbox, D-Smart, Digiturk, Teledünya, Tivibu ve Kablo TV'de izlenebilmektedir.

Programları arasında dizi film, tartışma/siyaset, spor, müzik-eğlence, ekonomi, yaşam & yemek, otomobil, sağlık, din, aktüel, magazin, çocuk, belgesel, gezi, sinema ve haber içerikli programlar yer almaktadır. Beyaz TV Ana Haber'i hafta içi Ferda Yıldırım, hafta sonu ise Elçin Açık Özcan sunmaktadır

Beyaz TV HD

Beyaz TV HD, 15 Temmuz 2014 tarihinde Türksat 4A uydusunun kısmen devreye alınması sonucunda kurulan, Beyaz TV ile eş zamanlı yayın yapan Beyaz TV'nin yüksek çözünürlüklü kanalıdır. Beyaz TV HD, Türksat 4A 12380 V 27500 3/4 frekansından, D-Smart 40. kanaldan, Digiturk 36. kanaldan, Filbox 38. kanaldan ve KabloTV 30. kanaldan Tivibu 31.Kanaldan izlenebilmektedir.

BEYAZ TV Diziler

    Zengin Kız Fakir Oğlan (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma 13.15)
    Kurtlar Vadisi Pusu (Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe-Cuma 16.00)

HABERE YORUM KAT