1. HABERLER

  2. TLC HD Frekans Bilgileri | 2019 TLC HD yeni frekans bilgileri
TLC HD Frekans Bilgileri | 2019 TLC HD yeni frekans bilgileri

TLC HD Frekans Bilgileri | 2019 TLC HD yeni frekans bilgileri

TLC HD yeni frekans bilgileri 2019 haberimizde bulabilirsiniz. TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan TLC HD frekans bilgileri ile bu sayfadan edinebilirsiniz.

A+A-

TLC HD Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. TLC HD Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 TLC HD frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

TLC HD HD frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

TLC HD Frekans Bilgileri | 2019 TLC HD yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan TLC HD HD kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

Kanal adı: TLC HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12015
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: H - Yatay

TLC SD FREKANS BİLGİLERİ

Frekans : 12378
Şifre : Şifresiz
Sinyal Oranı : 30000
Fec : 3/4
Polarizasyon : H - Yatay

TLC HD olarak internetten izlemek isterseniz BURAYA TIKLAYIN!

TLC Diğitürk kaçıncı kanal

KANAL 30

TLC dsmart kaçıncı kanal

KANAL 36

TLC Tivibu kaçıncı kanal

KANAL 60

TLC KabloTV kaçıncı kanal

KANAL 34

TLC TVplus+ kaçıncı kanal

KANAL 30

TLC Vodofone TV kaçıncı kanal

KANAL 30

TLC HD 'yi uydudan izlemek için yapılması gerekenler

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla TLC HD 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde TLC'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

TLC Hakkında bilgiler

TLC, Discovery Communications'a ait bir ABD kablo ve uydu televizyon kanalıdır.

TLC, Discovery Communications'ın Türkiye'de 6 Kasım 2015'te CNBC-e'nin yerine kurduğu kurgu, yaşam tarzı ve reality şovlar yayınlayan televizyon kanalıdır.

Kanal Discovery Communications'ın Türkiye'deki ilk şifresiz kanalıdır. SD, HD formatlarında yayın yapmaktadır.

Kanalın gündüz yayın akışı, ağırlıklı olarak Oprah Prime, Cake Boss ve Say Yes to the Dress gibi yaşam tarzı yapımlardan oluşmaktadır.

Prime Time’da ise; Fear the Walking Dead ve Aquarius gibi kurgu, komedi ve yaşam tarzına dayalı programlar yer almaktadır.

Discovery Channel'da yer alan Running Wild with Bear Grylls ve Joel Lambert ile Manhunt gibi şov programlarını da yayınlamakta

TLC neyin kısaltmasıdır?

Eski adı olan The Learning Channel'dır. Yeni adı ise The Learning Channel'ın kısatlışmışı olan TLC'dir

TLC HD YAYIN AKIŞI (BİR GÜNLÜK)

15.00
Ufak Tefek Evler
15.30
Temizlik Avcıları
16.30
Yeni Odam
16.30
Yeni Odam
18.30
Emlak Avcıları
20.30
Yiyecek Fabrikası Amerika
21.30
Bu Ben Miyim?
22.30
Temizlik Avcıları
23.30
Sevil Atasoy ile People Dergisi Araştırıyor
23.30
Sevil Atasoy ile People Dergisi Araştırıyor

HABERE YORUM KAT