1. HABERLER

  2. MAGAZİN

  3. Kim milyoner olmak ister kayıt? Kim milyoner olmak ister başvuru linki
Kim milyoner olmak ister kayıt? Kim milyoner olmak ister başvuru linki

Kim milyoner olmak ister kayıt? Kim milyoner olmak ister başvuru linki

Kim milyoner olmak ister kayıt nasıl yapılır? ATV'nin yıllardır ilgiliyle izlenen bilgi yarışması programı Kim Milyoner Olmak İster? yarışması ilgiyle izlenmeye devam ediyor. Haberimizden Kim milyoner olmak ister başvuru linkine ulaşabilirsiniz.

A+A-

Kim Milyoner Olmak ister, yarışması en çok başvuruda bulunduğu yarışma programlarının başında geliyor. Peki Kim milyoner olmak ister kayıt nasıl yapılır, kim milyoner olmak ister nasıl başvurulur? Kim milyoner olmak ister başvuru formuna burada bulabilirsiniz..

Kim Milyoner Olmak ister yarışması her hafta Cumartesi ve Pazartesi akşamları ekranlara geliyor. Programın sunuculuğunu 2017'den beri Murat Yıldırım üstleniyor.Yarışmanın heyecanını stüdyoda yaşamak isteyenlerin en başvurunun nasıl yapılacağı sorusunu soruyor. Yarışmaya nasıl başvuru yapılacağı ise merak konusu. Peki, Kim Milyoner Olmak İster başvuru nasıl yapılır? Kim Milyoner Olmak İster Başvuru Formuna ulaşmak için detayları haberimizde bulabilirsiniz...

KİM MİLYONER OLMAK İSTER BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYINIZ

Kim Milyoner Olmak İster’e nasıl başvuru yapılır?

Yarışma programına iki şekilde başvuru yapılmaktadır.

1 - ATV’nin web sitesi üzerinden

ATV’nin Kim Milyoner Olmak İster kategorisine giderek başvuru formu sayfasına ulaşmanız gerekmektedir. (Link aşağıdadır.) Başvuru formunda iletişim bilgilerinin yanı sıra yarışmacı adayını tanımaya yönelik bazı sorular bulunmaktadır. Bu soruları olabildiğince anlaşılır bir şekilde yanıtlamak ve imla kurallarına dikkat ederek aktarmanız yararınıza olabilir.

Başvuru formu: https://www.atv.com.tr/milyoner/form

2 - ATV WhatsApp hattı üzerinden

Yarışmanın yapımcıları geçtiğimiz senelerde WhatsApp üzerinden yarışmaya katılımı aktif hale getirdi. Altta yer alan numarayı rehberinize ekledikten sonra kendinizi tanıtarak, katılma nedeninizi söyleyerek ve en az 1 dakikalık video çekerek WhatsApp üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuzun daha verimli olması için formdaki kritik sorulara göz atabilir ve videolu başvurunuzda kısaca bunlardan bahsedebilirsiniz.

ATV WhatsApp numarası: 0 553 043 43 43

Mülakat hakkında merak edilenler

Bilindiği üzere Kim Milyoner Olmak İster’e katılmak isteyen yarışmacı adayları öncelikle birden fazla mülakata tabii tutulmaktadır. Mülakat soruları istenildiği şekilde yanıtlanırsa ve jüri beğenirse yarışmaya katılmaya hak kazanılmaktadır.

Mülakata hak kazananlar listesi nereden açıklanıyor?

1- Sabah Gazetesi üzerinden

Başvuru sonuçları listesi yalnızca Sabah Gazetesinde yayınlanmaktadır. Bunun için Sabah gazetesi alarak, sayfaları karıştırarak mülakata hak kazananlar listesini bulmanız gerekmektedir. Hızlıca öğrenmek isteyenler için bunun dışında bir alternatif bulunmuyor.

Mülakata Hak Kazananlar ListesiSabah gazetesinin internet sitesinden sonuçları öğrenebilir miyim?

Ne yazık ki sabah.com.tr üzerinden başvuru sorgulama, mülakat sonuçları takip edilmemekte ve liste yayınlamamaktadır.

Diğer sitelerden sonuçları takip edebilir miyim?

Sabah Gazetesi haricinde internet sitelerinden veya çeşitli kaynaklardan başvuru sonuçlarını (yasal olarak) öğrenmeniz mümkün değildir. Eğer internet üzerinde böyle bir site görürseniz Turkuvaz Medya Grubuna şikayet edebilirsiniz.

Kim Milyoner Olmak İster sonuçlarını paylaştığını iddia eden web siteleri ziyaretçi çekmeye yönelik yanlış mülakat sonuçları paylaşılabilir. Dolayısıyla erkenden umudunuzu yitirebilirsiniz.

Ayrıca bu durumun etik olmadığını da hatırlamanız gerekmektedir.

Eğer sonuçları paylaşacağını söyleyen web siteleri olursa ve sizden iletişim bilgilerinizi isterlerse kesinlikle girmemenizi tavsiye ederiz.

2- ATV tarafından aranarak

Mülakata hak kazandığınızda bir süre sonra ATV’nin Kim Milyoner Olmak İster ekibi size ulaşacak ve mülakat detaylarını aktaracaktır. Sabırla beklemenizi tavsiye ederiz.

Kim milyoner olmak ister Başvuru sonuçları ne zaman belli olur?

Mülakat sonuçları ile ilgili cevap ne zaman gelir, sıra ne zaman gelir bilinmemektedir. Dolayısıyla geri dönüş için net bir süre bulunmamaktadır. Yalnız programı izlerken 2 hafta önce çağrıldığını söyleyen yarışmacıların da olduğunu hatırlatalım.

Kim Milyoner Olmak İster? yarışması hakkında bilgiler;

Kim Milyoner Olmak İster?, 2 Ağustos 2011'den beri atv'de yayınlanan yarışma programı. Murat Yıldırım tarafından sunulmaktadır.

"Kim Milyoner Olmak İster?" yarışma programı Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada 3 gün izleyicileriyle buluşmaktadır.

Yarışmanın sunucusu Kenan Işık'ın 21 Mart 2014 tarihinde beyin kanaması geçirmesi ve programı sunamayacak olması nedeniyle, sezon sonuna kadar sırasıyla birçok ünlü dostu tarafından sunuldu. Daha sonra Selçuk Yöntem üç yıl programın sunuculuğunu üstlendi. 2017 yılının Şubat ayında Murat Yıldırım programın sunumunu devraldı.[1]

Yarışma kuralları

Yarışmada toplam 12 soru yer alıyor. 2. soruda 1.000 TL, 7. soruda ise 15.000 TL'lik baraj soruları var. Yarışmayı kaybettiğiniz takdirde en son geçtiğiniz baraj sorusunun ödülü sizin olur. Çekildiğiniz takdirde en son yanıtladıgınız sorunun ödülünü alırsınız. Ayrıca size sunulan 4 joker hakkının 3'ünü istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Diğer joker hakkı yani çift cevap hakkı; 7. sorudan sonra kullanabilirsiniz.

Yeni yarışmada eski yarışmadan farklı olarak bir adet "sesli soru" sorulmaktadır. Yarışmacı öncelikle ses kaydını dinliyor ve ses kaydı ile ilgili olarak sorulan soruyu yanıtlamaya çalışıyor. Sesli soru 2. baraj olarak kabul edilen 7. soru dahil olmak üzere ilk 7 soruluk bölümde sorulmaktadır.
Joker hakları

    Telefon: Yarışmacının başvuru sırasında adını verdiği 3 arkadaşından birini arayıp 30 saniye içinde soru hakkında fikir alışverişinde bulunabilir.
    Yarı yarıya (50:50): Bilgisayar yanlış olan 2 seçeneği rastgele çıkarır.
    Seyirciye Sorma: Seyircilere verilen el bilgisayarı sayesinde sorunun cevap hakkında bir seçim yaparlar. Verilen cevaplar grafik olarak yansıtılır.
    Çift Yanıt: Daha önceki sürümlerinden farklı olarak eklenen bu joker sayesinde soruya 2 defa yanıt verilebilir; ancak jokeri kullanan yarışmacılar çekilemez ve sadece 7. sorudan sonra kullanılır. Ayrıca çift yanıtın kullanımı sırasında verilen ilk yanıt yanlış ise o yanıt gri renk ile gösterilir.

Eski Joker hakları

Soru Değiştirme: Sadece "Kim Bir Milyon İster" yarışmasında kullanılan bu joker sayesinde soru değiştirilebilir.
Sorular ve ödülleri

12. Soru - 1.000.000 TL

11. Soru - 250.000 TL

10. Soru - 125.000 TL

9. Soru - 60.000 TL

8. Soru - 30.000 TL

7. Soru - 15.000 TL - (Baraj)

6. Soru - 7500 TL

5. Soru - 5000 TL

4. Soru - 3000 TL

3. Soru - 2 000 TL

2. Soru - 1000 TL - (Baraj)

1. Soru - 500 TL

Yarışmanın en yüksek ödülü 1 milyon Türk Lirasıdır. Eski yarışmada 500 Milyar olan ödül, 2005 yılında paralardan 6 sıfır atılması nedeniyle 500 Bin YTL olmuştu. Fakat YTL'ye geçilip TL tedavülden kalkınca YTL'nin adı TL oldu ve Büyük ödül 500 bin TL oldu. Bu durumda programın adı da Kim Beş Yüz Bin İster? olarak değişti. Yeniden yayınlanan programda büyük ödül diğer ülkelerde yayınlanan programlardaki gibi 1 Milyon TL olarak belirlendi.

Dünyada ve Türkiye'de Milyoner

Birçok gelişmiş ülkede "Who Wants to Be A Millionaire?" (Kim Milyoner Olmak İster?) adıyla yayınlıyor. Yayın hayatına "Cash Mountain" adıyla başlamıştır. Dünyaca ünlü genel kültür bilgi yarışması programıdır. Türkiye'de ilk olarak önce Show TV onun ardından Kanal D′de olan Kenan Işık sunumuyla Kim Beş Yüz Milyar İster? adı ile başlamış Türk Lirası'ndan 6 adet Sıfır atılmasından sonra Show TV′de Kim Beş Yüz Bin İster? adını almış ve sunuculuğunu Kenan Işık yapmıştır. Daha sonra sunuculuğunu Haluk Bilginer yapmıştır. Onun ardından Star TV′de Kenan Işık sunumuyla Kim 1 Milyon İster? adıyla almıştır. Daha sonra atv′de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster? adıyla başlamış ve sunuculuğunu tekrar Kenan Işık yapmaya başlamıştır. Türkiye'de şu ana kadar büyük ödül 1.000.000 TL'yi alabilen yarışmacı olmamıştır. Eski yarışmanın en büyük ödülü Beş yüz bin Yeni Türk Lirası ödülü de alabilen olmamıştı.

ATV HAKKINDA

Genç kuşağın çocukluk çağından beri gayet iyi bildiği, Türkiye’nin önde gelen kanallarından olan ATV, 12 Temmuz 1993 yılında test yayınına başlayarak kurulmuştur. Kanal, normal yayın hayatına ise birkaç ay sonra; 9 Eylül 1993 yılında başlamıştır. ATV’nin kurucusu Dinç Bilgin olsa da; günümüze gelinceye kadar sık sık el değiştirmiş ve çeşitli değişikliklere uğramıştır.

Aslına bakarsak; en başta ATV’nin kuruluşuna öncü olan üç grup vardı. Dinç Bilgin (Bilgin Grubu), Hüznü Özyeğin (Fiba) ve Mehmet Emin Karamehmet (Çukurova Grubu).. Bu üç oluşumun meydana getirdiği Satel adlı şirket ile ATV’nin kuruluşu gerçekleştirilmiştir. Fakat daha sonra Özyeğin; hisselerini iki ortağa devrederek ATV’den ayrıldı. Çünkü tüm zamanını ve enerjisini Finansbank’ın büyümesine vermek istiyordu. Böylece Satel grubunu Bilgin ve Çukurova olmak üzere iki grup yönetmeye başladı. İlerleyen zamanda bu iki grup arasında ortaya çıkan anlaşmazlıklar sonucunda Dinç Bilgin bir şekilde ATV’de kontrolü eline aldı, tüm isim haklarını Merkez Yayıncılık’a devretti ve kanal bu şekilde yayın hayatına devam etti.

2002 yılında ise kanal Ciner Grubu’na devredilmiş ve yayın hayatına bu şekilde devam etmiştir. 2007 yılında da Çalık Holding’in şirketlerinden biri olan Turkuvaz AŞ’ye satılmıştır. Sabah gazetesi ile sürekli aynı kaderi paylaşan ATV’nin bu gazeteyle aynı sahipleri olduğunu zaten hepimiz biliyoruz.

Diziler dışında ATV; “Kim Milyoner Olmak İster?”, “Müge Anlı ile Tatlı Sert”, “Nihat Hatipoğlu ile Dosta Doğru” gibi programlarla da izleyicisine hizmet etmiştir. Ayrıca son birkaç yıldır Ramazan ayında Nihar Hatipoğlu’nun iftar ve sahur programlarının yayınlanmasıyla da kanal değerini ve izlenme oranını epey arttırmıştır..:)

Yeni dizilerden ve programlardan arta kalan vakitlerde ise Adanalı, Alemin Kralı, Yahşi Cazibe ve Bugünün Saraylısı adlı dizilerin tekrar bölümleri yayınlanmaktadır.

Yayına başlamasından günümze kadar ATV’de toplam 270 cıvarında dizi yayınlanmıştır. (Bitirilen ve yarım kalanlar beraber) . 70’ten fazla da yarışma ve komedi programı da bu kanalda emek vermiştir.

2015 yılına geldiğimizde ATV; Turkuvaz Medya Grubu’nun himayesinde Türkiye, Azerbaycan, Avustralya, Romanya, ABD ve birçok Avrupa bölgesinde faaliyetlerine devam etmektedir. Genel merkezi Beşiktaş’tadır. ATV Avrupa, a Haber, a Spor, Minika çocuk, Minika Go gibi kanallarla farklı kitlelere hitaben de yayın yapmaktadır.

ATV frekansı:

–Türksat 4A: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD)

–DFH network: 1. Kanal

–Türksat TKGS: 2. Kanal (HD), 670. Kanal (SD)

–D-Smart: 25. Kanal (SD/HD)

–Digitürk: 25. Kanal (SD), 325. Kanal (HD)

–Filbox: 12054 H 27500 5/6 (SD/HD)

–Kablo TV: S 7 (SD)

Teledünya: 7. Kanal (SD), 24. Kanal (SD)

Merkez ATV, Merkez Yayın Holding A.Ş. tarafından görsel medya sektöründe faaliyet göstermek amacıyla 2002 yılında kurulmuştur. Şirketin sermayesinin tamamı kurucu şirkete aittir.

ATV televizyonu, ülkemizde sürdürmüş olduğu seviyeli, ilkeli, tarafsız, saygılı ve tüm aile bireylerini hedef alan yayıncılık politikası ile en çok izlenen TV kanalı olmuştur.

Pek çok ilklerin adresi olan ATV, Türk televizyon tarihine "Kaliteden ödün vermeden zirvedeyiz" sloganıyla paralel yayıncılık anlayışıyla ve yarattığı trendlerle damgasını vurmuştur. Bugüne kadar ulaşılan en yüksek reytingli dizilerin çoğu ATV'nin imzasını taşımaktadır.

Kaliteli çizgisinden ödün vermeyen ATV'nin amacı sansasyonel değil, kalıcı ve nitelikli reyting olmuştur. 10 bin metrekarelik kapalı alanıyla Avrupa'nın sayılı büyük stüdyolarından birine sahip olan ATV, nitelikli kadroları, başarılı yönetimi, yaratıcılığı, çağdaş, batıya dönük yüzü, kalitesi, değişmeyen felsefesi, yüksek izlenme ve reklam taşıma kapasitesi ile sektörün lideri konumundadır.

ATV Televizyonu, karasal vericiler, Kablolu TV ve digital platformlar vasıtası ile Türkiye nüfusunun %99'una, doğrudan uydu yayınları ve antenler yardımıyla da tüm Avrupa'ya, Kuzey Afrika'ya, Avustralya'ya, Amerika'ya ve Türki Cumhuriyetleri'ne erişim sağlamaktadır.

Merkez ATV, faaliyetlerini İstanbul Balmumcu'daki tesislerinden ve yatırımına 2003 yılının başında başlayıp tamamladığı İstanbul Sefaköy'de yer alan ve en büyüğü 1.720 metrekare olan toplam 12 stüdyonun, kontrol odalarının ve çalışma ofislerinin de yer aldığı medya kompleksinde yürütmektedir.

Merkez ATV sahibi olduğu Radio City markası ile yayıncılık yapan radyo kanalının faaliyetlerini de yürütmektedir.

 

HABERE YORUM KAT