1. HABERLER

  2. TRT SPOR 2 Frekans Bilgileri | 2019 TRT SPOR 2 yeni frekans bilgileri
TRT SPOR 2 Frekans Bilgileri | 2019 TRT SPOR 2  yeni frekans bilgileri

TRT SPOR 2 Frekans Bilgileri | 2019 TRT SPOR 2 yeni frekans bilgileri

Türkiye'deki spor medyasının amiral gemisi TRT SPOR 2 HD yeni frekans bilgileri 2019 haberimizde bulabilirsiniz.TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan TRT SPOR 2 HD frekans bilgileri ile bu sayfadan edinebilirsiniz.

A+A-

Ulusal ve Uluslararası spor organizasyonları içeriğinde barından TRT SPOR 2 Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada... TRT SPOR 2 Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

TRT Spor 2, Türkiye Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) tarafından kurulan bir spor kanalıdır. 21 Eylül 2019'da test yayınlarına başlayıp 29 Eylül 2019'da normal yayına girmiştir. İçeriğinde Atletizm'den güreşe, yüzmeden voleybola, tenisten bisiklete, basketboldan haltere kadar tüm branşları barındırmaktadır. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile TRT Genel Müdürlüğü işbirliğinde spor kültürüne katkı sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 TRT SPOR 2 frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

TRT SPOR 2 frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

TRT SPOR 2 Frekans Bilgileri | 2019 TRT SPOR 2 yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan TRT SPOR 2 kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

Kanal adı: TRT SPOR 2
Uydu: Türksat
Frekans: 11957
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: V - Dikey

TRT SPOR 2 Yayınladığı organizasyonlar

İtalya Kupası
Kadınlar Basketbol Süper Ligi
Efeler Ligi
Dünya Kupası
Yaz Olimpiyat Oyunları

TRT SPOR 2 frekans ayarları nasıl yapılır?

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla TRT SPOR 2 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde TRT SPOR 2 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

HABERE YORUM KAT