1. YAZARLAR

  2. Yusuf Saray

  3. Selfielerde daha iyi gözükmenizi sağlayacak 6 önemli bilgi!
Yusuf Saray

Yusuf Saray

Selfielerde daha iyi gözükmenizi sağlayacak 6 önemli bilgi!

A+A-

Dünyadaki ilk selfie 1839 senesine dayanmaktadır. Yine bu selfieyi Robert Cornelius adında bir Amerikalı çekmiştir. Fakat bizim konumuz ise yine selfieden çok nasıl daha iyi selfie çekilebiliriz konusu. Selfie çekerken nelere dikkat etmemiz gereken unsurlar neler? Daha iyi selfie çekebilmek için ihtiyacımız olanlar neler?

Dış Görünüşe Dikkat!

Aynanıza bakın ve güzelce süslenin. Nasıl daha iyi görünebileceğinizi zaten bir tek siz bilirsiniz. Kıyafetinizi de düzeltmelisiniz, yakanız, gözlüğünüz her şeyiniz tam olmalı. Gereken bütün önemli unsurları titizlikle düzelttikten sonra kendinizden emin olduğunuzda selfie çekimini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Işık Çok Önemli

Selfie yüzünüzde anlamsız çeşitli gölgeler çıkmasını hiçte istemiyorsunuz öyle değil mi? Selfienizi yine odanızda veya kapalı bir mekan içerisinde çekmekteyseniz yinek arşınıza bir çeşit pencere almanız veya açık havada çekim yapıyorsanız güneşi karşınıza almanız yüzünüzün çok daha güzel çıkmasına olanak tanıyacaktır. Tabi bu noktada yine yüzünüze de telefonun gölgesinin düşmemesi oldukça önemli bir unsurdur.

Farklı Pozlar Vermekten Asla Çekinmeyin

Sürekli olarak aynı pozları veren bir kişi olmayı tabi ki de istemezsiniz. Aksi halde Instagram hesabınız oldukça kötü bir görüntüyle sonuçlanacaktır. Daha farklı açılar daha değişik pozlar deneyin. Bununla birlikte insanlar yaratıcılığınıza da oldukça hayranlıkla bakacak.

Selfie Çekerken Gülümsemeyi Unutmayın!

Arkadaşlarınız yine sizin üzgünve sinirli hallerinizi görünce üzülebilirler. Ayrıca bu fotoğrafa bakan kişilerde olumsuz, negatif etki yaratacaktır. Bu nedenle yüzünüzden gülümsemeyi hiç eksik etmeyin. Karizma pozlar verin. Unutmayın ki selfie tam anlamıyla ben buyum anlamına gelen bir unsurdur. İnsanlarda yanlış izlenimler oluşturmamak için elinizden geleni yapmalısınız.

Bolca Selfie Çekilin!

Unutmayın ki fotoğraflar artık günümüzde dijitaller. Çekmiş olduğunuzu anında görebilir ve paylaşabilirsiniz. Bu nedenle cimrilik yapmayarak bolca fotoğraflar çekinmeniz çok iyi olacaktır ve çok iyi çıktığınız pozlar olacaktır. Hangi fotoğrafın iyi çıktığını da öğrenmeden fotoğraf çekinmeyi bırakmamalısınız.

Kameranın İçerisine Dalmayın

Selfie çekiliyorken kameranın içerisine girmemelisiniz. Bırakın çevre de gözükebilsin. Bununla birlikte selfieleriniz çok daha fazla sevilir. Hele ki manzara da şık ise eğer gerçekten güzel beğeniler gelecektir.

Bu yazı toplam 3150 defa okunmuştur.
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT