1. HABERLER

  2. POWER TÜRK HD Frekans Bilgileri | 2019 POWER TÜRK HD yeni frekans bilgileri
POWER TÜRK HD Frekans Bilgileri | 2019 POWER TÜRK HD yeni frekans bilgileri

POWER TÜRK HD Frekans Bilgileri | 2019 POWER TÜRK HD yeni frekans bilgileri

Türkçe pop ve rock tarzı müzik kanalı denilince hiç şüphesiz akla ilk gelen kanal PowerTürk TV'dir. Bu bağlamda POWER TÜRK TV kanalını izlemek takip etmek istiyorsanız Haberimizden POWER TÜRK TV HD frekans bilgi ve ayarlarını bulabilirsiniz.

A+A-

POWER TÜRK HD Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. POWER TÜRK HD Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

POWER TÜRK HD kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerkiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa, uydu cihazınızın kurulum menüsünden 'Frekans Ekle' (Bazı cihazlarda 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Arama' veya benzeri olabilir) menüsünden ekleyebilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 POWER TÜRK HD frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

POWER TÜRK HD frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

POWER TÜRK HD Frekans Bilgileri | 2019 POWER TÜRK HD yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan POWER TÜRK HD kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

Kanal adı: POWER TÜRK HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12264
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon: V - Dikey

PowerTürk TV Kanalı hakkında bilgiler

PowerTürk TV, Türkçe pop ve rock tarzı video klip yayınlayan müzik kanalı. Güncel Hit parçalara odaklıdır, aynı zamanda dünden (1990'dan) bugüne unutulmayan Hit'lere yer vermektedir. Müzik piyasasındaki en son yenilikleri özellikle ekrana getirmektedir.

Kanal "Power Medya Grubu" bünyesinde olup, İstanbul'dan yayın yapmaktadır. Kanal hem yurt içi, hem yurt dışında yayın yapmaktadır. Sloganı ise Önce Müzik.

Tarihçe

Kanal Haziran 2003 tarihinde kurulmuştur. Sahibi Cem Hakko'dur. Haziran 2003'te Digiturk, 27 Eylül 2005'te Türksat 2A'da yayına başlamıştır. 22 Mayıs 2007 itibarıyla D-Smart, 27 Ekim 2008 itibarıyla Türksat 2A'dan Türksat 3A'a aktarilip, ve 1 Ocak 2009 itibarıyla Teledünya 'dan izlenebilmektedir. 23 Ağustos 2009 itibarıyla Türksat Analog Kablo TV'den yapılan yayın kesildi.

Kanal 2006'dan beri Avrupa'nin belirli ve önemli Kablo ve IPTV şebekelerinde yer almaya başlamış ve yurt dışında Türkçe Pop'un sesi olmuştur.

8 Ocak 2015'te test yayınına başlayan Powertürk HD, 17 Haziran 2015'ten itibaren eşzamanlı yayına geçmiştir. Bununla beraber standart çözünürlüklü kanal da 16:9 geniş ekran yayına geçmiştir.

18 Kasım 2015 tarihinde itibarıyla Digitürk platformundaki 98. kanaldan yayın sonlandırılmış. Ama sonradan tekrar platformda yayına başlamıştır.

Programlama/Editoryal çizgi

Kanal programlamasının seçici, aritmali ve titiz tavri, medyada pop şarkıcıları tarafından dahil sıkça dikkat ve tepki çekmesine neden olmakla beraber, kendisini zirveye taşımıştır ve diğer müzik kanallarına karşın kendi farkINI göstermiştir. Kanal daha çok genç, ögrenci ve de yetiskin aktif kitleye hitap etmektedir.
Kanalin yayınları arasında, müzik aktüalitesine ilisikin ve pop camiyasinin sahne yenilikleri hakkında, videoklip ve albüm yapımı, ve vizyona sunulan flimlerle ilgili programları bulunabilir.

Yayın alanı

Başta Türkiye olmak üzere Almanya, Avustralya, Avusturya, Belçika, Fransa, Hollanda ve İsviçre'de de izlenebilmektedir. Bunun dışında Türksat 4A üzerinden erişilen her yerden ücretsiz olarak erişilebilmektedir.

Programları

 % 100 Hit (eskiden Top Türkçe Pop)
5'te 5
Unutulmayanlar
Pop Sabah
Pop Favori
Yaz Akşamı
24 Saat 1 Star
Müzik Haber
Pop Program
40XPop
Klip Mesaj
Video Top
Eski Şarkılar
Adrenal-In
Sinevizyon
Albüm Arkası
Vj Siz
Sen Iste
Yaz Akşamı
Top 20m
Star Panorama
Kulis

POWER TÜRK HD frekans ayarları nasıl yapılır? (DETAYLI)

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla POWER TÜRK HD 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde POWER TÜRK HD 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

HABERE YORUM KAT