1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Migros Kurbalık 2019 Fiyatları ne kadar? Küçükbaş, Büyükbaş kurbalık fiyatları
Migros Kurbalık 2019 Fiyatları ne kadar? Küçükbaş, Büyükbaş kurbalık fiyatları

Migros Kurbalık 2019 Fiyatları ne kadar? Küçükbaş, Büyükbaş kurbalık fiyatları

Her yıl olduğu gibi bu yılda google de Migros Kurbalık 2019 Fiyatları ne kadar? Migros Küçükbaş, Büyükbaş kurbalık fiyatları kaç tl, soruları araştırılıyor. Migros uzun yıllardır kurbalık satışı yapıyor.

A+A-

2019 Kurban Bayramı yaklaşıyor. Kurban ibadetini yerine getirecek olan müslümanlar marketlerin düzenlediği kurbanlık fiyatlarını araştıryor. Bu manada migros 2019 küçükbaş, büyükbaş kurbanlık fiyatları da merak ediliyor. Peki  Migros Kurbalık 2019 Fiyatları açıkladı mı? Migros Küçükbaş, Büyükbaş 2019 kurbalık fiyatları kaç tl, Migros kurbanlık dana fiyatları ne olacak işte tüm sorularınızın cevabını haberimizde bulabilirsiniz.

Migros, çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda, islami usullere uygun ve hijyenik şartlarda kesimi yapılan kurbanları, Migros kalitesi ve güvencesi ile müşterilerilerine ulaştırıyor.

Peki Migros Kurbalık 2019 Fiyatları ne kadar? Migros Küçükbaş, Büyükbaş kurbalık fiyatları kaç tl?

Migros 2019 kurban fiyatlarını ne yazık ki henüz açıklamadı. Dolayısıyla küçükbaş ve büyükbaş kurban fiyatları da belli değil. Ancak Migros'un kısa sürede kurban fiyatlarını açıklanması bekleniyor. Migros kurbanlık fiyatlarını açıklar, açıklamaz haberimiz güncellenecek ve fiyatlar haberimzde yer alacaktır.

Ancak geçtiğimiz yılın fiyatlarını görmek isterseniz haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

MİGROS'TAN KURBANLIK NASIL ALINIR?

Migros, müşterilerine bu Kurban Bayramı’nda da sağlıklı ve güvenilir kurban almanın rahatlığını yaşatıyor. Veteriner hekimler tarafından Anadolu’nun dört bir yanındaki yetiştiricilerden özenle seçilen kurbanlıklar, çağdaş yöntemlerle, noter huzurunda, İslami koşullara uygun olarak kesiliyor. Kurban siparişleri Migros mağazalarından, 444 10 44 numaralı müşteri hizmetleri hattından veya www.sanalmarket.com.tr üzerinden verilebiliyor.

Migros Kurbanlıklarda 6 veya 9 taksit kolaylığı sağlıyor

Migros, 5M Migros, Macrocenter, Migrosjet mağazalarından satın alacağınız kurban seçeneklerinde kredi kartıyla yapılan ödemelerde; Money Bonus, Garanti Bonus, Miles&Smiles, American Express, İş Bankası Maximum, Ziraat Bankası, Yapı Kredi World, Albaraka World, Vakıfbank World ve Halk Bankası Paraf kartlarına 6 veya 9 taksit seçeneği bulunuyor. 444 10 44 Müşteri Hizmetleri hattından veya www.sanalmarket.com.tr üzerinden verilen siparişlerde ise Money Bonus, Garanti Bonus, Miles&Smiles, AMEX (American Express), İş Bankası Maximum, Yapı Kredi World kartlara 6 veya 9 taksit seçenegi bulunuyor.

KOLAY TESLİMAT SUNUYOR!

Migros kurbanlık teslimlerinde de üç ayrı seçenek sunuyor. Müşteriler, adlarına hazırlanmış kurban kolilerini listeden seçtikleri Migros mağazalarından alabildikleri gibi, dilerlerse adreslerine de teslim ettirebiliyorlar. İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Antalya illerinde geçerli olan adrese teslim kurban siparişi için 15 TL teslimat ücreti uygulanıyor. Ayrıca, kurbanlarını mağazalardan teslim almak isteyen müşterilere dana için; kıyma, kuşbaşı ve parça et; koç için de kemikli olarak istenilen sayıda parçalama ek hizmeti sunuluyor. Ek hizmet, kurbanın teslim alınacağı mağazanın kapasitesiyle sınırlı.

Tercih eden müşteriler, kurbanlarını Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı’na (ZİÇEV) bağışlama imkanına sahip oluyor. Sakatatları, TEGV ve ZİÇEV’e bağışlanarak, bağış belgesi koli içerisinde müşterilere ulaştırılıyor.

Migros Kurbalık 2018 fiyatları ne kadardı?

kÜÇÜKBAİ KURBANLIK FİYATI (2018)

Migros 2018 Küçükbaş 12 kilogramlık kurbanlık koçu için 1155 TL, 16 kilogramlık koç için ise 1.295 lira olarak belirlemişti.

BÜYÜKBAŞ KURBANLIK FİYATI (2018)

21 kilogramlık büyükbaş kurbanlık ise bin 1245 TL’den satılıyordu.  Migros ayrıca  Money bonus ile 100 TL indirimli satın alabiliyorlardı.  Üstelik Migros kurbanlıklara 6-9 taksitle satın alabiiliyorlardı.


(2018 Kurbanlık fiyatlarını içeren broşürü buradan görebilirsiniz.)

KURBAN NEDİR: 

 Kurban, Allah'ın rahmetine yaklaşmak için ibadet niyeti ile kesilen özel hayvandır. Kurban Bayramı'nın ilk 3 gününde Allah rızası için kesilen kurbana (Udhiyye), bunu kesmeye ise "tazhiye" denilir. Kurban Bayramı'nda ibadet niyeti ile kurban kesmek, hür, mukîm (yolcu olmayan), müslim ve zengin kimseye vacibdir. Zenginden maksad, temel ihtiyaçlarından başka, artıcı olsun olmasın, en az iki yüz dirhem gümüş değerinde bir mala sahip olan, fitre vermekle yükümlü olan kimselerdir.

KURBAN FARZ MIDIR: 

 Kurban kesmek farz değildir. Kurban, Şafii mezhebine göre sünnettir, Hanefi mezhebine göre ise vaciptir. Kurban kesmenin fıkhî açıdan değerlendirilmesi hususunda fakihler arasında görüş farklılıkları vardır. Dinen aranan şartları taşıyan kimselerin kurban kesmeleri Hanefî mezhebinde ağırlıklı görüşe ve bazı müctehid imamlara göre vâcip, fakihlerin çoğunluğuna göre müekked sünnettir. Hanefîler, Kur'an'da Hz. Peygamber'e hitaben “Rabbin için namaz kıl, kurban kes” (elKevser 108/2) buyrulmasının ümmeti de kapsadığı ve gereklilik bildirdiği görüşündedir. Ayrıca Hz. Peygamber'in birçok hadisinde hali vakti yerinde olanların kurban kesmesi emredilmiş veya tavsiye edilmiş, hatta “Kim imkânı olduğu halde kurban kesmezse bizim mescidimize yaklaşmasın” (İbn Mâce, “Edâhî”, 2; Müsned, II, 321), “Ey insanlar, her sene, her ev halkına kurban kesmek vâciptir” (Tirmizî, “Edâhî”, 18; İbn Mâce, “Edâhî”, 2) gibi ifadelerle bu gereklilik önemle vurgulanmıştır.

Kurban Kesmenin Şartları Nelerdir?

Kurbanın rüknü, kesilmesi caiz olan bir hayvanı kesmektir. Kesilen bu kurbanın sahih olabilmesi için iki şart lâzımdır:1. Vakit: Kurbanın kesim vakti, Kurban Bayramı'nın birinci günü fecrin doğuşundan itibaren, üçüncü gün güneş batıncaya kadarki üç günlük süredir. Bu müddet içinde kurbanın kesilmesi şarttır. Bu vakitler dışında kurban kesilmesi sahih olmaz. Kurbanı gece kesmek mekruhtur.

2. Kesilecek hayvanın ayıplardan sâlim olması: Allah`a kurbiyet ve ibâdet maksadıyla kesilecek hayvanların kusursuz ve ayıpsız olmasına Müslümanların dikkat etmeleri, Peygamberimizin (asm) birçok hadîslerinde emredilmiştir. Kaynak: Migros kurbanlık fiyatları 2019 | Büyükbaş, Küçükbaş fiyatları kaç TL

 

 

 

 

Etiketler :

HABERE YORUM KAT