1. HABERLER

  2. MAVİ KARADENİZ HD Frekans Bilgileri | 2019 MAVİ KARADENİZ TV yeni frekans bilgileri
MAVİ KARADENİZ HD Frekans Bilgileri | 2019 MAVİ KARADENİZ TV yeni frekans bilgileri

MAVİ KARADENİZ HD Frekans Bilgileri | 2019 MAVİ KARADENİZ TV yeni frekans bilgileri

MAVİ KARADENİZ HD yeni frekans bilgileri 2019 haberimizde bulabilirsiniz.TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan MAVİ KARADENİZ TV frekans bilgileri ile bu sayfadan edinebilirsiniz.

A+A-

MAVİ KARADENİZ HD kanalı 01 Ağustos 2019 tarihinden itibaren ''hd'' yayına geçmiştir.. Mavi Karadeniz HD kanalını izlemek istiyorsanız alıcılarınızı öncelikle ''hd'' olarak değiştirmeniz gerekmektedir. MAVİ KARADENİZ TV Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. MAVİ KARADENİZ TV Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 MAVİ KARADENİZ TV frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

MAVİ KARADENİZ TV frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

MAVİ KARADENİZ HD TV Frekans Bilgileri | 2019 MAVİ KARADENİZ TV yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan MAVİ KARADENİZ TV kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

HD FREKANS BİLGİLERİ

Kanal adı: MAVİ KARADENİZ HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12265
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon:V - Dikey 

SD FREKANS BİLGİLERİ

Kanal adı: MAVİ KARADENİZ TV
Uydu: Türksat
Frekans: 12264
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon:V - Dikey 

MAVİ KARADENİZ HD TV frekans ayarları nasıl yapılır?

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla MAVİ KARADENİZ TV 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde MAVİ KARADENİZ TV 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

HABERE YORUM KAT