1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Doğru Bilgisayar Onarım Hizmetini Seçmek için 5 Tavsiye
Doğru Bilgisayar Onarım Hizmetini Seçmek için 5 Tavsiye

Doğru Bilgisayar Onarım Hizmetini Seçmek için 5 Tavsiye

Zaman zaman hepimiz bilgisayarlarımızla ilgili olarak sorunlar yaşıyoruz. Bu yazımızda Doğru Bilgisayar Onarım Hizmeti almanız için bir kaç tavsiye aktaracağız

A+A-

Bilgisayarınız kapalıysa üç şey yapabilirsiniz. Bir çözüm aramak için çevrimiçi olabilir ve forumları okuyabilirsiniz. Çevrimiçi bir destek motoruyla konuşabilirsiniz. Veya yardım almak için bir bilgisayar onarım mağazasını arayabilirsiniz. Yeni bir kullanıcıysanız ve bilgisayar bilginiz yoksa, bilgisayar kasanızı açmak iyi bir fikir olmayabilir. Yapmanız gereken şey, bir bilgisayar tamir servisi hizmetini kiralamak.

Aşağıda verilenler, bölgenizdeki doğru sağlayıcıyı bulmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

Yorumları İnceleyin

Yerel bir servis sağlayıcı ararken, çevrimiçi incelemeleri okuduğunuzdan emin olun. Örneğin, Yelp, BBB veya Google’ı kontrol edebilirsiniz. İncelemelere göz atma, farklı sağlayıcılar hakkında harika bir fikir verecektir.

Alternatif olarak, geçmişte kullandıkları onarım hizmetleri hakkında aileye, iş arkadaşlarına, arkadaşlarına veya diğer profesyonellere sorabilirsiniz. Nitekim, ağızdan ağıza hala herhangi bir alanda güvenilir profesyonelleri aramak için en güvenilir yöntemlerden biridir.

Yerinde destek

Tipik olarak, teknisyen bilgisayarınızla sorunu teşhis etmek için yerinize de gelebilir. Bu, bilgisayarınızı bilgisayar mağazasına götürmek zorunda kalmayacağınız için size büyük bir güçlük kazandırabilir. Ancak, ek servis için teknisyenin biraz ekstra ücret alabileceğini unutmayın. Ancak çok yoğun bir programınız varsa, bu iyi bir seçenek olabilir.

Servis bedeli

Farklı dükkanları karşılaştırmanız ve kısa bir aday listesi oluştururken fiyat almanız daha iyi. Önceden talep eden veya bir saatlik ücret talep eden mağazalardan uzak durduğunuzdan emin olun.

Bugün, çoğu bilgisayar tamircisi, makinenizle ilgili yaşadığınız sorunun türüne göre ücretlendirme yapıyor. Ve bu oranlar sabittir.

Garanti

Sorununuz çözülmezse, sizden hiçbir şey talep etmeyecek bir onarım servisi arıyorsanız iyidir. Başka bir deyişle, bilgisayarınızı onaramazlarsa, bir kuruş ödemek zorunda kalmazsınız. Genellikle dürüst teknisyenler açıktır ve örneğin bilgisayarınızın değiştirilmesi gerektiğinde sizi ücretlendirmez. İşçilik ve parçalar hakkında herhangi bir garanti talep etmeyi unutmayın.

Deneyim

Bu en önemli nokta. Herhangi bir bilgisayar tamir teknisyeni kiralamak istemezsin. Sadece kemerlerinin altında çok fazla tecrübesi olan birini işe almak istiyorsun. Tecrübesiz bir teknisyen bilgisayarınıza daha fazla zarar verebilir, bu da yaşamak istemediğiniz bir şeydir.

Bu nedenle, onarım servisinin lisanslı ve deneyimli olup olmadığını öğrenmek için zaman ayırmaya değer. Kalifiye bir profesyonel ile çalışmak istersiniz.

Uzun lafın kısası, bilgisayarınız düzensiz ise, makinenizi sabitlemek için güvenilir bir tamir teknisyeni aramanızı öneririz. Aceminiz varsa, sorunu kendiniz teşhis etmek için davayı kendiniz açmak iyi bir fikir değildir. Bir profesyonelin işe alınması daha güvenli bir seçimdir.

 

Article Source: http://EzineArticles.com/10056902

HABERE YORUM KAT