Devlet Bahçeli Kimdir?

1948 yılında Osmaniye’de dünyaya gelen Devlet Bahçeli; ilkokul öğrenimini burada tamamladı. Ortaokul yıllarını da İstanbul’da geçiren Devlet Bahçeli, lise hayatının ilk yılını Emirgan Akgün Koleji, sonraki yıllarını ise Etiler Özel Ata Lisesi’nde tamamladı. Sonrasında da Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi’nde eğitim hayatını sürdürdü.

devlet-bahceli-haberleri.jpg1967 senesinde üniversite eğitimi evresinde Ülkü Ocaklarının kurucuları ve yöneticileri arasında yer aldı. Aynı zamanda da 1971 yılında Türkiye Milli Talebe Federasyonu Genel Sekreterliği görevini de gerçekleştirdi.

1972 yılında Ankara İktisadi ve Ticari İlimler Akademisi kapsamında İktisat Bölümü asistanı olarak görev aldı. Bu süre zarfında Ülkücü Maliyeciler ve İktisatçılar Derneği’nin de kurucularından oldu. Üniversite Akademi ve Yüksekokullar Asistanları Derneği’nin başkanlık görevini de yürüttü.

Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamlayarak, 1987 yılına kadar burada öğretim üyeliği görevini sürdürdü.

1980 darbesiyle beraber, cezaevine gönderilmesiyle beraber 1987 yılına kadar siyasi faaliyetlerine ara verdi. 19 Nisan 1987 yılında parti yönetimine seçilen ve Genel Başkan Baş Danışmanlığı görevine kadar gelen Devlet Bahçeli; Alparslan Türkeş’in ölümünün ardından MHP genel Başkanı oldu.

Devlet Bahçeli Haberleri Son dakika: