1. HABERLER

  2. Cem TV Frekans 2019 (güncel) - Cem TV Canlı izle
Cem TV Frekans 2019 (güncel) - Cem TV Canlı izle

Cem TV Frekans 2019 (güncel) - Cem TV Canlı izle

2019 Cem TV Frekans bilgileri nedir? Cem Tv Canlı nasıl izlenir? Cem TV Dsmart kaçıncı kanal? soruları araştırılıyor. Türksat 4a üzerinden yayın yapan Cem TV'yi izlemek isteyenler CEM TV frekans bilgilerini haberimizde bulabilir.

A+A-

Cem TV uydu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor. Türksat uydusundan yayın yapan CEM TV kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

  CEM TV Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. CEM TV Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 CEM TV frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

CEM TV frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

Cem TV Frekans 2019 (güncel)

Kanal adı: CEM TV

Uydu: Türksat

Frekans:12559

Sembol Oranı: 27500 

Polarizasyon:V -

DikeyFEC:  2/3

Cem TV Dsmart kaçıncı kanal?

Farklı bir yayın ilkesiyle hareket eden CEM TV kanalının d-smart'ta 242. Kanal'da yer alıyor.

CEM TV CANLI İZLE

CEM TV canlı yayını youtube üzerinden alınmaktadır.

CEM TV Nasıl İzlenir?

Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın.

Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin.

Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre

Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile  gelin.

Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir.

Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla 12559 değerini girin.

Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır.

Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile 27500 değerini girin. Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz.

Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile Yatay (Horizontal)'ı seçin. Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak CEM TV için 3/4'ü seçin.

Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur. Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla CEM TV'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Cem TV hakkında bilgiler;

Cem TV Türkiye'nin ilk Alevi televizyon kanalıdır. Kurucusu Prof. Dr. İzzettin Doğan'dır ve Cem Vakfı bünyesinde 4 Eylül 2005 tarihinde kurulmuştur. ve Prof. Dr. İzzettin DOĞAN halen imtiyaz sahibidir.

Kültür ve sanat, belgesel, haber, spor ve tartışma programları ile her kesime hitap etmektedir.

Sloganı     Doğru, dürüst ilkeli, seviyeli yayıncılık başlıyor.

Etiketler : , ,

HABERE YORUM KAT