1. HABERLER

 2. SAĞLIK

 3. Çapa Randevu Alma - 2020 Çapa Hastanesi randevu alma iptal etme nasıl yapılır?
Çapa Randevu Alma - 2020 Çapa Hastanesi randevu alma iptal etme nasıl yapılır?

Çapa Randevu Alma - 2020 Çapa Hastanesi randevu alma iptal etme nasıl yapılır?

Çapa Randevu Alma - 2020 Çapa Hastanesi randevu alma Randevu iptal etme nasıl yapılır? sorusunun yanıtı burada. Çapa hastanesi İStanbul'un en köklü en büyük hastanelerindendir. Burada tedavi olmak isteyen vatandaşlar Çapa'dan Randevu almak istiyor.

A+A-

Fatih ilçesinin Çapa semtinde yer almasından dolayı halk arasında daha çok Çapa Tıp Fakültesi olarak bilinen hastaneden randevu alamak isteyenler Çapa Hastanesi randevu alma işlemi nasıl yapılır? diye merak ediyor. Haberimizden nasıl randevu alacağınızı anlatacağız. Bununla birlikte Çapa randevu iptal etmeyide anlatacağız.

Çapa Hastanesi randevu nasıl alınır?

Bilindiği üzere sabah erken kalkıp hastane kuyruklarında bekleyerek randevu alma devri tarihe karıştı. Artık telefonla arayarak hatta internet üzerinden devlet hastaneleri ve üniversite hastanelerinden randevu alınabiliyor.

Ancak ÇAPA'dan Randevu almak 182'den mümkün değildir. Zira 182 MHRS, Devlet hastaneleri ve Eğitim araştırma hastanelerine randevu vermektedir.

ÇAPA Hastanesi bir üniversite hastanesi olması nedeniyle kendi randevularını kendi web sitelerinden ve kendi telefonlarından almaktadır.

Çapa Randevu Alma İşlemi

Çapa'dan Randevu alabilmeniz için öncelikle randevu sistemine giriş yapmalısınız. Yandaki pencerede belirtilen alanlara T.C. kimlik numaranızı, size ulaşabileceğimiz cep telefonu numaranızı ve ekranda belirtilen güvenlik kodunu yazarak giriş yapabilirsiniz.

İSTANBUL TIP FAKÜLTESİ (ÇAPA) HASTANESİ RANDEVU ALMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Eğer interneti çok iyi kullanamıyorsanız veya internetiniz yoksa Telefon ile de ÇAPA'dan randevu oluşturabilirsiniz.

Bu durumda 0212 414 24 24 numaralı telefonu arıyarak ÇAPA Randevu oluşturabilirsiniz.

İPUCU: Randevunuzun geçerli olabilmesi için randevu saatinizden 30 dakika önce hastanede olmanız ve kayıt almanız gerekmektedir.

ÇAPA RANDEVU ALMA TAKTİĞİ

ÇAPA'dan Telefon ile randevu almak gerçekten bazen zor olabiliyor.Çapa'dan telefon ile randevu alacaksanız, En rahat saatleri ise Gece 23:00 ile 02:00 saatleri ve Gündüz 14:00 ile 15:00 saatleri arasındadır. Kadın Hastalıkları ve Göğüs Hastalıkları  poliklinikleri için gece 00:05 ile 00:30 civarında aramanız gerekmektedir. Bu saatlerde rahatça randevu alabilirsiniz.

ÇAPA Randevu iptal etme nasıl yapılır?

     ALO 0212 414 24 24 aranarak;

Ev, iş, ankesör ve cep telefonlarından 0212 414 24 24 numaralı ÇAPA hastanesi aranır. Bu arama randevu zamanından en az yarım saat önce yapılmalıdır. 0212 414 24 24 numaralı telefonu arayan vatandaş tarafından çağrıyı karşılayan asistana randevu talebinde bulunulan vatandaşın T.C. Kimlik Numarası verilir. Asistan tarafından vatandaş bilgilerini doğrular. Vatandaş iptalini istediği randevusunun, tarih ve zamanını asistana iletir. Asistan tarafından ilgili randevu iptal edilir.

Web’den;

ÇAPA Online Randevu ekranına T.C. Kimlik Numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır.

Ekranın sağ tarafında dikey olarak bulunan Randevu Geçmişi bağlantısına tıklayarak alınmış olunan tüm randevu bilgilerine erişilir ve Randevu iptal işlemi bu kısımdan yapılır. Randevu iptali için Randevu iptal kısmına tıklayarak randevu iptal edilir.

Çapa'da Bulunan Branşlar nelerdir?

 • Aile Hekimliği Polikliniği
 • Beyin Cerrahisi Polikliniği (Sadece 09:00 ile 10:00 arasında polikliniğe başvurarak randevu alınmaktadır )
 • Çocuk Cerrahisi Poliklinikleri
 • Çocuk Hastalıkları Poliklinikleri
 • Çocuk Psikiyatri Poliklinikleri (Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesinde hizmet vermektedir.)
 • Dahiliye Polikliniği
 • Dermatoloji Polikliniği
 • Enfeksiyon Hastalıkları Polikliniği
 • Fizik Tedavi Polikliniği (Beyazıt’ta (Vezneciler Yerleşkesinde) Esnaf Hastanesinde hizmet vermektedir.)
 • Genel Cerrahi Poliklinikleri
 • Göğüs Hastalıkları Polikliniği
 • Göz Hastalıkları Polikliniği
 • Hidroklimatoloji Polikliniği
 • Kadın Hastalıkları ve Doğum Poliklinikleri
 • Kalp ve Damar Cerrahisi Polikliniği
 • Kulak Burun Boğaz Polikliniği
 • Nöroloji Polikliniği
 • Ortopedi Polikliniği
 • Plastik Cerrahi Polikliniği
 • Psikiyatri Poliklinikleri (Perşembe Günleri Randevu alınmamaktadır.)
 • Su Altı Hekimliği Polikliniği (Perşembe Günleri Randevu alınmamaktadır.)
 • Üroloji Poliklinikleri

ÇAPA HASTANESİ HAKKINDA BİLGİLER

İstanbul Tıp Fakültesi, Türkiye'nin en eski üniversitesi İstanbul Üniversitesi'nin iki tıp fakültesinden biridir. İstanbul Tıp Fakültesi Osmanlı' nın 1827 de kurulan ilk tıp fakültesi Mekteb-i Tıbbiye'yi Şahane'nin devamıdır. Üniversite reformuyla kurulmuş ilk tıp fakültesidir.

Türkiye'de modern tıbbın gelişimine öncülük etmiş, sayısız hekim ve bilim insanı yetiştirmiştir.

Türkiye'nin akademik eğitim veren sayılı üniversitelerinden biridir. 6 yıllık eğitim boyunca öğrencilerini teorik ve uygulamalı alanda birçok bilgi ve beceriyle donatır. Her sene bu üniversiteden mezun olmuş birçok doktor adayı TUS'da başarılı olur. Yani İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümü'nün başarı oranı oldukça yüksektir. Yetenekli ve donanımlı pratisyen hekim yetiştirmesi ile de ünlü bir fakültedir.

Fakülte bünyesinde değişik kültür ve sanat kolları etkinlik göstermektedir.

ÇAPA hastanesi Ne zaman kuruldu?

İstanbul Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi'ndeki senato sırası 1'dir. Türkiye'de modern tıp eğitiminin okutulduğu ilk kurumdur. Türkiye'nin en önemli ve en köklü bir diğer tıp fakültesi olan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi ve İstanbul Tıp Fakültesi 1967 yılında ikiye ayrılmıştır.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT