1. HABERLER

  2. Yeni nesil Airbus Neo Onurair envanterinde
Yeni nesil Airbus Neo Onurair envanterinde

Yeni nesil Airbus Neo Onurair envanterinde

Onur Air, birisi geçen yıl Reykjavik’ten Los Angeles’e 8 saat 40 dakika uçarak rekor kıran yeni nesil Airbus Neo olmak üzere toplam altı adet 320 ve 321 serisi uçağı filosuna kattı.

A+A-

Yaz sezonuna hazırlanan Onur Air, filosuna 6 adet Airbus 320 ve 321 serisi uçak daha kattı. Bu uçaklardan yeni nesil olarak adlandırılan ve Türk tesciline OEE kuyruk koduyla bu hafta kaydedilen Neo modeli Airbus 321, geçen yıl kendi kategorisinde 6 bin 942 km’lik mesafeyi 8 saat 40 dakikada uçarak kırdığı rekorla tanınıyor.

Onur Air CEO’su Teoman Tosun; yoğun taleplerin geldiği 2019 sezonu için filodaki iyileştirmeler kapsamında ikisi Airbus 321 Neo, ikisi Airbus 320 ve ikisi ise Dünyanın önemli uçak kiralama şirketlerinden biri olan Avion Express’ten ekibiyle birlikte wetlease modeliyle alınan iki adet Airbus 321’den oluşan altı uçaklık büyümeyi gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Uçaklardan filoya katılanları Türk tesciline kaydedilirken gerekli izinlerin ardından gelecek haftadan itibaren uçuşlara başlayacaklar. Onur Air CEO’su Teoman Tosun, Türk hava ulaşımı ve turizmde oluşturulan doğru politikalar sonrasında bu yılki taleplere yetişebilmek için filoyu büyüttüklerini kaydederek “Hükümetimiz ve ilgili bakanlıklarımızın aldığı doğru kararlar neticesinde turizmde yoğun talep alıyoruz. Bu taleplere yetişebilmek için filomuzu büyüttük. Taşıyacağımız turistlerle ülkemiz ekonomisine kaynak sağlamaya devam edeceğiz” diye konuştu.

Özellikle Antalya’ya olmak üzere farklı coğrafyalardan ülkemize gelecek 5 milyonu aşkın turist 2019 yılı içerisinde Onur Air tarafından taşınmış olacak.

 

HABERE YORUM KAT