1. HABERLER

  2. "Yasal yolları sonuna kadar deneyeceğiz"
"Yasal yolları sonuna kadar deneyeceğiz"

"Yasal yolları sonuna kadar deneyeceğiz"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz İstanbul seçim sonuçlarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yavuz, Yasal yolları sonuna kadar deneyeceğiz" dedi.

A+A-

Yavuz'un açıklamalarından satır başları şöyle;

Şu ana gelinceye kadar bizim belgelerimize ilişkin bir itiraz gelmiş değildir. Sadece kendi tezlerini desteklemek için hafife alan hamleler gördük. Bizim belgeleri çürüten bir bakış açısı görmedik. Kamuoyunun kafası sanki bilerek karıştırılıyor gibi geliyor bana.

CHP yetkilileri ve Sayın Akşener açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu’nun çok isabetli bir ifadesine rastladım. "Olay bir demokrasi olayıdır" diyor. Biz de işte bunun için uğraşıyoruz. Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. Eğer mesele  Kılıçdaroğlu’nun dediği gibiyse onların da bize yardımcı olması lazım.

 Daha önce seçim kurulları tedbir kararı vermemişti.

CHP'lilerin verdiği oranlar kesinlikle doğru değil. Şu an itibariyle fark 14 binlere inmiş durumda.

Biz hukukun dışına çıkan hiçbir hamlenin sahibi olmadık,  hiçbir adımı atmadık, atmayız da. Ne olacaksa hukuki zemin içerisinde olacak. Hukuk dışına çıkan hiçbir adımı atmadık, atmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar biz asla hukukun dışına çıkmayacağız, yasal yolları denemek hakkımız ve sonuna kadar da bu hakkı deneyeceğiz.

Yaptığımız sandığa ne girmişse çıkması ve kaydedilmesidir.

Amacımız organize usulsüzlüğü yaptıranları belirlemek. Maddi hatalar yüzde 20 CHP'nin aleyhine. Maddi hata yüzde 80 bizim aleyhimize nasıl oluyor?

Bir an önce bu işi bırakın da biz mazbatamızı alalım diyorlar. Yangından mal kaçırır gibi davranıyorlar. Bunu bizden kimse beklemesin.

Biz bize emanet edilmiş her oya sona kadar sahip çıkma bizim için bir vecibedir bir vazifedir.

Sadece geçersiz oy sayımından AK Parti lehine kaydedilen oy sayısı 5069 oydur. Daha da artacaktır bu. Yüzde 88,5 itibarıyla 5069 oy bize kaydedilmiş görünüyor.

Oyların tümünün ne kadarı sayılmış? Yüzde 5.9’u… Tablo şu anda tüm oyların sayımı anlamında sadece yüzde 5.9’u sadece sayılmıştır. Yazık değil mi?

Binlerce problemli iş ve işlem var. Ortada bir oy yolsuzluğu, bir suistimal var.

Sahte seçmen kaydı iddiası

11 bin 186 kişinin ikamet kaydının Büyükçekmece'ye getirildiğini tespit etmiş bulunmaktayız.

7 bin 282 kişi ya İstanbul dışından ya da Büyükçekmece dışından.

Aradaki oy farkı 14 binlere indi. Biz belgelerle konuşmaya devam ediyoruz. Elimde 13 ilçeye ait veri var.

HABERE YORUM KAT