1. HABERLER

  2. “Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada adaletin, barışın, öz güvenin timsali olmayı sürdüreceğiz”
“Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada adaletin, barışın, öz güvenin timsali olmayı sürdüreceğiz”

“Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada adaletin, barışın, öz güvenin timsali olmayı sürdüreceğiz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa mitinginde yaptığı konuşmada, “Senelerdir bu milleti hor ve hakir görenler, küçümseyenler elbette güçlenen, özgürleşen, öz güveni artan bir Türkiye'yi kabullenmeyecek. Ne kadar rahatsız olursa olsunlar biz, as

A+A-

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul Gaziosmanpaşa mitinginde yaptığı konuşmada, “Senelerdir bu milleti hor ve hakir görenler, küçümseyenler elbette güçlenen, özgürleşen, öz güveni artan bir Türkiye'yi kabullenmeyecek. Ne kadar rahatsız olursa olsunlar biz, asla geri adım atmayacak, asla pes etmeyeceğiz. Ülkemizde olduğu gibi tüm dünyada adaletin, barışın, öz güvenin timsali olmayı sürdüreceğiz” dedi.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul’da Gaziosmanpaşa ve Zeytinburnu mitinglerine katıldı. Önce Gaziosmanpaşa’da 15 Temmuz Meydanı’nda vatandaşlarla buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada bir konuşma yaptı.

“HİZMET SANCAĞINI ASLA YERE DÜŞÜRMEYECEĞİZ”

24 Haziran seçimlerinde Gaziosmanpaşa’nın kendisini yüzde 59 oy oranıyla desteklediğine işaret ederek teveccühleri dolayısıyla ilçe halkına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı 94’ten beri İstanbul’da, 2002’den beri Türkiye genelinde olduğu gibi sizler için koşturmayı devam ettireceğiz, hizmet sancağını asla yere düşürmeyeceğiz, emanetinize asla halel getirmeyeceğiz” dedi.

Baskılara, tehditlere, şantajlara asla eyvallah etmeyeceklerini, İslam düşmanlarına, Müslüman karşıtlarına asla boğun eğmeyeceklerini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elbette birileri bundan rahatsız olacak, bizim hakkı haykırmamız kuşkusuz zalimleri rahatsız edecek. Bizim Suriye’den Arakan’a, Afrika’dan Balkanlar’a kadar mazlumlara sahip çıkmamız şüphesiz birilerinin konforunu bozacak. Türkiye’nin yükselişi elbette Haçlı artıklarının zoruna gidecek” diye konuştu.

Dünyanın 10 mega projesinden altısına Türkiye’nin imza atmasının, birilerini kıskandıracağını; senelerdir bu milleti hor, hakir görüp küçümseyenlerin, güçlenen, özgürleşen ve özgüveni artan bir Türkiye’yi kabullenmeyeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ne kadar rahatsız olursa olsunlar, asla geri adım atmayacaklarını ve pes etmeyeceklerini vurguladı.

“SESSİZ ÇOĞUNLUĞUN, HAYKIRAN GÜR SEDASI OLACAĞIZ”

Türkiye’de olduğu gibi, tüm dünyada adaletin, barışın, özgüvenin timsali olmayı sürdüreceklerinin altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Azgın azınlığın şımarıkları karşısında sessiz çoğunluğun dili olacak, hislerine tercüman olacak, haykıran gür sedası olacağız” diye ekledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Buradan, Gaziosmanpaşa’dan bize saldıran Haçlı bozuntularına sesleniyorum, Fatih’in emaneti bu güzel şehirden bizi hedef alan katillere, o katillerin sırtını sıvazlayan odaklara sesleniyorum: Başaramayacaksınız, bizi susturamayacaksınız, bu ülkeye diz çöktüremeyeceksiniz, Türkiye’nin yükselişini engelleyemeyeceksiniz. Türk milletinin maziden atiye giden kutlu yolculuğunun önünü kesemeyeceksiniz. İnsanımızın tarihiyle, değerleriyle, istiklal ve istikbaliyle kucaklaşmasına mani olmayacaksınız. Ne siz, ne de piyonlarınız bu ülkeyi bir daha asla işgal edemeyeceksiniz. Bağımsızlığımızın timsali ezanlarımızı susturamayacaksınız. Bayrağımızın gönderde gururla dalgalanmasına engel olamayacaksınız. Hamuru kardeşlikle yoğrulmuş bu milleti asla bölemeyeceksiniz. Siz isteseniz de, istemeseniz de biz 2023 hedeflerimize muhakkak ulaşacağız. Siz rahatsız olsanız da, biz sizin zulümleriniz, cürümleriniz, bütün bunları yüzünüze çarpmaktan asla çekinmeyeceğiz.”

“MİLLETİMİZE PARMAK SALLAYAN KİBİR KULELERİNİN ÖNÜNDE ASLA EĞİLMEYECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, zalime zalim, katile katil, darbeciye darbeci, teröriste terörist demeyi cesaretle sürdüreceklerini, Kudüs’ün hakkını Gazze’nin hukukunu savunacaklarını kaydederek, “Yemenli çocukların, Suriyeli muhtaçların, Afrikalı açların çığlığı olmaya devam edeceğiz. Dik duracağız, kararlı duracağız, yıllardır milletimize parmak sallayan kibir kulelerinin önünde asla eğilmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

“Türkiye’nin güçlü olması, sağlam durması şart, Türkiye her alanda başını dik tutmak mecburiyetindedir. Türkiye birliğine, beraberliğine, kardeşliğine sahip çıkmak zorundadır” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin sadece 780 bin kilometrekareden ibaret ve mevcut hudutlarıyla sınırlı bir ülke olmadığını vurguladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye 780 bin kilometrekareden çok daha büyük bir ülkedir. Bugün Türkiye tüm dünyada umudun adıdır, dayanışmanın sembolüdür, hakkın, hukukun, adaletin timsalidir. Ülkemizden binlerce kilometre uzaktaki teröristlerin, gözü dönmüş katillerin milletimizi ve ülkemizi hedef almasının sebebi de budur” şeklinde konuştu.

Konuşmasında, Yeni Zelanda’da 49 Müslümanın şehit edilmesiyle sonuçlanan terör saldırısıyla ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı’nın yorumlarına değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu parti liderinin, terörün İslam ülkelerinden kaynaklandığını söyleyecek kadar seviyesiz bir adam olduğu değerlendirmesinde bulundu. “CHP’ye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, dikkat edin, bu adam bir projedir ve bu adam nerede ne söyleyeceğinin farkında değil” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede ana muhalefetin başındaki bir kişinin bu ifadeyi kullanamayacağına vurgu yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ben CHP’ye gönül veren kardeşlerime diyorum ki, lütfen murakabemizi iyi yapalım, kimle gittiğimize dikkat edelim ve bu ülkenin artık bu yükleri taşıma mecburiyeti yok” dedi.

“DÜNYADA YENİDEN BİR HAÇLI-HİLAL MÜCADELESİ İSTEMİYORUZ”

Yeni Zelanda’da 49 Müslümanı şehit eden teröristin ve İsrail Başbakanı Netanyahu’nun oğlunun İstanbul ile ilgili ‘Konstantinopolis’ ifadelerini hatırlatan ve dünyada yeniden bir Haçlı-Hilal mücadelesi istemediklerini vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer bu konuda biraz daha ileri giderseniz terbiye metotlarımız farklıdır, sizleri o tür de terbiye etmesini biliriz” diye ekledi.

İstanbul’a son 17 yılda 255 milyar liralık yatırım yaptıklarını kaydederek, “CHP’li beceriksiz, başarısız, basiretsiz belediye başkanlarının esareti altındaki bu şehre yeniden özgüven aşıladık” diye konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, caddeleri çöpten, sokakları çamurdan, yolları çukurdan geçilmeyen İstanbul’u hak ettiği hizmetlere kavuşturduklarını, Marmaray, Avrasya Tüneli Yavuz Sultan Selim Köprüsü ile iki yakayı birbirine bağladıklarını dile getirdi.

Bugüne kadar İstanbul’a 19 kilometre uzunlukta tünel, 233 kilometre uzunlukta raylı sistem kazandırdıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hedeflerinin 190 kilometrelik tünel, 1100 kilometrelik raylı sistem uzunluğuyla dünyanın en yaygın ulaşım ağlarından birine kavuşturmak olduğunu açıkladı.

GAZİOSMANPAŞA’DA GERÇEKLEŞTİRİLEN YATIRIMLAR

Gaziosmanpaşa’yı da ihmal etmeyerek, eğitimde 579 derslikli 66 yeni okul inşa ettiklerini, ilçeye 710 öğretmen ataması yaptıklarını, sağlıkta 300 yataklı Gaziosmanpaşa Devlet Hastanesi ile 250 yataklı Gaziosmanpaşa Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin olduğu dört sağlık tesisini hizmete sunduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer alanlarda ilçede hizmete sunulan ve yapımları devam eden hizmet ve yatırımlardan örnekler verdi.

Gaziosmanpaşa’daki mitingin ardından Zeytinburnu’na geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Meydanı’nda düzenlenen mitingde ilçe halkına hitap etti.

Son 1,5 ayda İstanbul’un ilçelerindeki 13’üncü mitingi yaptığını, il mitinglerinde ise 41’e ulaştıklarını hatırlatarak, seçim gününe kadar il ve ilçe mitinglerini kesintisiz sürdüreceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’ta 15’inci seçimimizden de zaferle ayrılarak milletimizle birlikte çıktığımız demokrasi ve kalkınma yolculuğuna devam edeceğiz” dedi.

“MİLLETLE İNATLAŞMAYA DEĞİL, MİLLETE HİZMET ETMEYE GELDİK”

Bu uzun yolculukta zaman zaman eksiklerin hataların olmuş olabileceğini, bu süreçte yolunu kaybedip yoldan çıkanların bulunabileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genel Başkanı olarak, geçmişte başbakan bugün cumhurbaşkanı olarak her zaman gördüğü hataları düzeltmenin, yanlışları telafi etmenin gayreti içinde olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti: “Kendine başka yol arayanlara yapacak bir şeyimiz yoktur, ama kalbi kırılan, gönlü yaralanan, umudu zedelenen kardeşlerimizin de seslerine hep kulak verdik. Milletimizin bize verdiği mesajları asla göz ardı etmedik, bu anlayışla yeri geldi teşkilatlarımızı değiştirdik, yeri geldi bakanlarımızı, bürokratlarımızı değiştirdik, yeri geldi milletvekillerimizi, belediye başkanlarımızı değiştirdik. Öyle ki, aslında hiç de fena olmayan işler yaptığı hâlde, sırf milletimizle iletişiminde sakıntı yaşadığı için görev süresinin dolmasını beklemeden nöbet değişikliğine gittiğimiz arkadaşlarımız oldu. Şahsen kendi önceliklerimizde de milletimizin taleplerine, beklentilerine göre değişiklik yapmaktan çekinmedik. Biz milletle inatlaşmaya değil, millete hizmet etmeye geldiğimizi asla unutmadık.”

Birileri ellerinde imkân yokken bile millete efendilik taslarken, kendilerinin hizmetkârlık mevkiinde bulunduklarını akıllarından asla çıkarmadıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Emin olun, son nefesimize kadar da aynı anlayışla çalışmayı sürdüreceğiz” diye ekledi.

“KARARLI ADIMLARLA ÜLKEMİZİ 2023 HEDEFLERİMİZE ULAŞTIRACAĞIZ”

Ülke yönetiminin, imkânlar ve mümkünler meselesi olduğunu söyleyerek, “Elimizdeki imkânları mümkün olan en iyi şekilde kullanarak, ülkemize ve milletimize hizmet etmekten başka bir gayemizin olmadığını en iyi sizler biliyorsunuz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, son yıllarda üst üste yaşanan seçimlerin milleti sadece yormakla kalmadığını, aynı zamanda ülkenin önceliklerinin anlaşılmasını da zorlaştırdığını dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’ın ardından 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat döneminin olacağını, bu dönemi en verimli şekilde kullanarak, yeniden reform gündemlerini hayata geçirmekte kararlı olduklarını ifade etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerinin devamında şunları kaydetti: “Şartlar ne olursa olsun, güvenlik ve ekonomi alanlarında atmamız gereken acil adımları ihmal etmedik, etmeyeceğiz. Seçimlerden sonra bu alanlarda çok daha süratli ve kararlı adımlarla ülkemizi 2023 hedeflerimize ulaştıracağız. Bunun için sizlerin çok güçlü desteğine ihtiyacımız var. Birileri ‘seçimlerde farklı bir sonuç ortaya çıksın ve Türkiye tökezlesin’ diye ellerini ovuşturarak bekliyor. Maalesef CHP’nin başını çektiği ittifak da bu tuzağın gönüllü taşeronluğuna soyunmuş durumda. Gözlerini öyle bir hırs bürümüş ki amaçlarına ulaşmak için terör örgütleri dâhil herkesle iş birliği yapmaktan çekinmiyorlar; inşallah bu defa da başaramayacaklar. Türkiye bu seçimden bekledikleri gibi yaralı değil, tam tersine çok daha güçlenmiş olarak çıkacak. İşte o zaman bunların hepsi de kaçacak delik arayacak. Çünkü milletimiz bunlara girdikleri karanlık iş birliklerinin hesabını soracaktır.”

Belediyeciliğin, milletin günlük hayatına dokunan hizmetler demek olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, 1994’te İstanbul’a belediye başkanı olduğunda CHP’den çöp dağlarının olduğu, susuzluğun ve hava kirliliğinin felaket boyutuna ulaştığı bir belediye devraldığını, ülkeyi ve İstanbul’u bugünlere getirdiklerini söyledi.

ZEYTİNBURNU’NDA HAYATA GEÇİRİLEN YATIRIMLAR

Konuşmasında Zeytinburnu’na yaptıkları hizmet ve yatırımlardan da örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, eğitimde 761 derslikli 52 yeni okul inşa edip 1277 öğretmen ataması yaptıkları ilçeye 21 yeni okul daha inşa edeceklerini, Zeytinburnu Stadı’nı da ilçeye yakışır bir spor tesisi hâline dönüştüreceklerini, buz hokeyinde Avrupa şampiyonu olan ilçe gençleri için buz pisti yapacaklarını açıkladı.

Marmaray’ı, Bağcılar tramvay hattını ve 15,3 kilometrelik Habipler-Edirnekapı-Topkapı tramvay hattını kazandırdıkları ilçenin raylı ulaşımında Cevizlibağ-Turhan Güneş arasındaki bölümü yeraltına alarak ilçeyi rahatlatacaklarını, 2 bin 760 araç kapasiteli üç otoparka 10 bin araçlık yeni bölümler ekleyeceklerini açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçenin üç ayrı yerinde millet kıraathaneleri kuracaklarını, Çırpıcı Deresi ve çevresindeki 450 bin metrekarelik alanı hem su kalitesini artıracak, hem tarihî kültürü yaşatacak şekilde düzenleyeceklerini müjdeledi.

Yapılacak diğer hizmet ve yatırımlardan da örnekler veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’ta Büyükşehir’de Binali Yıldırım kardeşimiz, Zeytinburnu’nda da Ömer Arısoy kardeşimiz el ele verip şehrimizin ve ilçemizin önünde yepyeni bir dönem açacaklar” dedi.

HABERE YORUM KAT