1. HABERLER

  2. Tuzla Belediyesi'nin Encümen ve komiyon üyeleri belirlendi
Tuzla Belediyesi'nin Encümen ve komiyon üyeleri belirlendi

Tuzla Belediyesi'nin Encümen ve komiyon üyeleri belirlendi

31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından yenilen Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısını Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirdi. Tuzla Belediye Meclisi, ilk toplantısında meclis komisyonları görev dağılımını gerçekleştirdi.

A+A-

Tuzla Belediye Meclisi, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinin ardından ilk toplantısını 9 Nisan 2019 Salı günü Tuzla Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirdi. Seçim sonuçlarına göre Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde 20 AK Partili, 2 MHP’li ve 15 CHP’li olmak üzere 37 Belediye Meclis Üyesi göreve seçildi. Tüm Belediye Meclis Üyeleri’nin katıldığı toplantı, saygı duruşu ve İstiklal Marşımız’ın okunmasıyla başladı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda meclisin en genç 2 üyesi AK Partili Barış Cin ve Seyit Ahmet Şahin, meclis organlarının seçimlerine kadar divan katibi üyeliği görevinde bulundu.

Tuzla Halkına Karşı Yükümlülüğümüz Var

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, yeni dönemin dünyaya ayak uyduran bir belediyecilik dönemi olacağına değindi. Tuzla Belediyesi Meclis Üyeleri’nin de bu sorumluluğu taşıdığını belirten Başkan Yazıcı, “Sizlere başarılar diliyorum. Tuzla halkı adına seçilmiş olan bütün arkadaşlarımızla hep birlikte inşallah Tuzla halkına en güzel hizmeti üretebilmek, değişen ve gelişen dünyada insanı merkeze koyan ve bunu sağlayan yerel yönetim anlayışıyla önemli bir görev üstlenmiş bulunmaktayız. Tuzla halkına karşı yükümlülüğümüz var. Belediye Meclisi, Encümen ve Belediye Başkanlığı olarak belirtilen yerel yönetim organlarında çok önemli bir görevi ve misyonu üstlenmiş bulunmaktasınız.
Ben bu açıdan Tuzla halkı ve sizlerin adına güzel hizmetlerin yapılabilmesi ve güzel işlerin ortaya konulabilmesini Allah’tan diliyorum. Bu dönemde özellikle de yerel yönetimlerin gün geçtikçe artan değeri ve önemi açısından bakıldığında halkımıza rutin belediyecilik hizmetinin çok ötesinde çok önemli bir metropolde yaşamanın gerekliliğini ortaya koyacak hizmetleri sunacağız. Çağdaş yaşamın gerektirdiği gelişmiş teknolojiler de dahil olmak üzere bir çok konuda insanlarımızın ihtiyaçlarının dünya ile adaptasyonuna ayak uydurabilmek açısından hepimizin üzerine düşen çok önemli görevler var. Kurumsal, toplumsal ve kentsel gelişim açısından inşallah hep beraber güzel hizmetler yapmak nasip olur. Yeni meclisimizin Tuzlamız, İstanbul ve ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Meclis Başkan Vekilleri, Yeni Dönemle İlgili Temennilerini Dile Getirdi

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı’nın ardından partilerin grup başkan vekilleri yeni dönemle ilgili temennilerini dile getirdi.

CHP Grup Başkan Vekili Düzgün Acar, “Hepimiz çok önemli bir süreçten, maratondan geçtik. Hepimiz birlikte gayret sarf ederek bugün Tuzla halkının teveccühü ile meclis salonunda bulunmaktayız. Adalet ve Kalkınma Partisi’nden Sayın Şadi Yazıcı Belediye Başkanımız olarak seçilmiştir. Bizler de Cumhuriyet Halk Partisi adına muhalefet olarak görevlendirilmiş bulunmaktayız. Vatandaşımızın iradesi hepimizin başı gözü üstünedir, vatandaşın tercihine hepimiz saygı duymak zorundayız” dedi.

AK Parti Grup Başkan Vekili Tülay Kalav, “Önümüzdeki süreçte Tuzlamız adına bundan önce olduğu gibi bundan sonra da güzel işlere imza atacağımıza inanıyorum. Hep beraber birlik ve beraberlik içerisinde Tuzlamız için, memleketimiz için ne gerekiyorsa durmadan çalışacağız. Her birinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum, memleketimiz için de hayırlı sonuçlar olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

MHP Grup Başkan Vekili Volkan Beşiroğlu da konuşmasında “31 Mart 2019 tarihinde yapılmış olan yerel idareler seçimlerinin Tuzlamız, İstanbulumuz ve memleketimize hayırlı olmasını diliyorum. Milliyetçi Hareket Partisi olarak Cumhur ittifakı ruhu Türkiye’nin dört bir yanında olduğu gibi Tuzla Meclisi’nde de devam etmektedir. Bizlerle birlikte seçilen yeni meclis üyesi arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” ifadesini kullandı.

2019 Tuzla Belediye Ak Parti Meclis Üyeleri

AK Parti Grubu
1- Güven YİĞİT
2- İbrahim Nazmi İŞ
3- Türel AĞYOL
4- Ali Cihan SEVİLMİŞ
5- Tülay KALAV
6- İskender KARAKAYA
7- Murat KANT
8- Hakan YILDIZCI
9- Tuncay ŞENOL
10- Barış CİN
11- Nurhan ERDEM
12- Bahrem KURUAĞAÇ
13- Cevdet ALEMİN
14- Seyit Ahmet ŞAHİN
15- Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI
16- Hüseyin USTA
17- Bilal ÇALIŞICI
18- Erkan HANCI
19- Ahmet ÇABUK
20- Mahmut KADDER

2019 CHP Tuzla Belediyesi Meclis üyeleri

1- Ülkü SAKALAR
2- Düzgün ACAR
3- Akın GÜRKAN
4- Yasemin KAZAN
5- Barış Birtan GÜNDÜZ
6- Kenan ALBAYRAK
7- Halil KÜTÜK
8- Mustafa SEVİM
9- Rıza ÇALASIN
10- Olgun ÇELİK
11- Serkan TAY
12- Hakan TUNÇTÜRK
13- Fuat SEVİM
14- Celal CANDERE
15- Selçuk TAŞCI

MHP Grubu
1- Volkan BEŞİROĞLU
2- Ferhat ALTUNKAYNAK

Tuzla Belediye Meclisi Görev Dağılımı

Tuzla Belediye Meclisi’nin yeni döneminde meclis komisyonları ve encümen üyelikleri seçimleri gizli oyla seçildi. Seçimler sonucu yeni görev dağılımı şu şekilde oluştu.

Meclis 1. ve 2. Başkan Vekili
Murat KANT
Türel AĞYOL

Meclis Divan Katipliği
Barış CİN
Erkan HANCI
Nurhan ERDEM (YEDEK)
Seyit Ahmet ŞAHİN (YEDEK)

Encümen Üyeleri
İbrahim Nazmi İŞ
Köksal YÜZBAŞIOĞULLARI
Hüseyin USTA

İmar Komisyonu
İskender KARAKAYA                    
Bahrem KURUAĞAÇ                    
Hakan YILDIZCI                          
Bariş Birtan GÜNDÜZ
Kenan ALBAYRAK                   

H. Tarifeler ve İsimlendirme Komisyonu
Güven YİĞİT                             
Bilal ÇALIŞICI                              
Seyit Ahmet ŞAHİN                      
Ülkü SAKALAR                             
Akın GÜRKAN                              

Bütçe ve Kesin Hesap Tetkik Komisyonu
Ahmet ÇABUK                               
Cevdet ACEMİN                            
Ali Cihan SEVİLMİŞ                        
Rıza ÇALASIN                               
Yasemin KAZAN                            

Çevre, Sağlık ve Ulaşım Komisyonu
Tuncay ŞENOL                              
Mahmut KADDER                        
Erkan HANCI                                 
Celal CANDERE                              
Fuat SEVİM                                    

Kadın ve Aile Komisyonu
Nurhan ERDEM                              
Hakan YILDIZCI                            
Ferhat ALTUNKAYNAK               
Halil KÜTÜK                                 
Selçuk TAŞÇI                               

HABERE YORUM KAT