1. HABERLER

  2. Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 3. kez mazbatasını aldı!
Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 3. kez mazbatasını aldı!

Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı 3. kez mazbatasını aldı!

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, mazbatasını İlçe Seçim Kurulu'ndan teslim aldı. Şadi Yazıcı'nın mazbatasını almasıyla 3. dönemi resmen başlamış oldu.

A+A-

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde ilçede geçerli oyların yüzde 50.52’sini alarak güven tazeledi. 2009 yılında seçildiği Tuzla Belediye Başkanlığı görevinde 3. dönemine başlayan Başkan Yazıcı, “Tuzla’da herkesi kucaklamışız ve gönüllerde yer alan hizmetlerimizin çok önemli yer tuttuğunu gördüm” dedi.

31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Tuzla’da 523 sandık kuruldu. Tuzla’da 177.421 seçmenin 151121’i sandık başına giderek oy kullandı. 146.925 oyun geçerli sayıldığı seçimde Tuzla Belediye Başkanı, AK Parti Tuzla Belediye Başkan Adayı Dr. Şadi Yazıcı, 74.227 oy alarak seçimlerde güven tazeledi.

Başkan Yazıcı’ya coşkulu karşılama

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, ilçe belediye başkanlığı seçim sonuçlarının kesinleşmesinin ardından Tuzla İlçe Seçim Kurulu Başkanlığı’na geçti. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, İlçe Seçim Kurulu’ndan mazbatasını AK Parti Tuzla İlçe Başkanı Suat Durak ile birlikte aldı.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, Tuzla Belediyesi’ne gelişlerinde Belediye Başkan Yardımcıları, birim müdürleri ve personel tarafından alkışlarla, üzerlerine gül yaprakları dökülerek karşılandı. Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, 2009 ve 2014 yerel seçimlerinin ardından belediye girişinde karşılanmalarını içeren video ile duygu yüklü anlar yaşadı ve anılarını tazeledi.   

"Gönüllerde Yer Aldık"

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Tuzla Belediyesi’nin gönüllerde yer alan hizmetlere imza attığını söyledi. Bunu kampanya döneminde daha net bir şekilde gördüklerini belirten Başkan Yazıcı, “Bize destek veren tüm Tuzla halkına yürekten teşekkür ediyorum. Böyle aziz bir millete hizmet etme fırsatını verdiği için Rabbim’e şükrediyorum. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve siyasi büyüklerimizin bizi takdir etmeleri, siyasi partilerimizin destek vermeleri ve Tuzla’da emeklerini, gayretlerini bizden esirgemeyen bütün çalışma arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Seçim çalışmalarında bir kez daha gördük ki oy oranı değil ama memnuniyet oranı yüzde 80, 90’ları bulmuş ama bizim için önemli olan gönüllerde yer almaktır. Biz Tuzla’da bütün Alevi’si, Sünni’si, Türk’ü, Kürdü bütün herkesi kucaklamışız. Ben gönüllerde yer alan hizmetlerimizin çok önemli yer tuttuğunu gördüm” dedi.
Başarının bir ekip işi olduğunu vurgulayarak tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Başkan Yazıcı, “Bundan sonra da tek yürek olup bu teveccühe karşı daha iyi hizmet üretmeliyiz. Tuzla üçüncü dönem bize emanet edildi. Tuzla halkının teveccüh gösterip üçüncü dönem böylesine bir emanetin verilmesi hassasiyetimizi daha arttırıyor” şeklinde konuştu.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve eşi Dr. Fatma Yazıcı, daha sonra başkanlık makamına geçerek tebrikleri kabul etti.

HABERE YORUM KAT