1. HABERLER

  2. TÜRKMENELİ TV HD Frekans Bilgileri nedir? İşte TÜRKMENELİ TV HD Frekans ayarları
TÜRKMENELİ TV HD Frekans Bilgileri nedir? İşte TÜRKMENELİ TV HD Frekans ayarları

TÜRKMENELİ TV HD Frekans Bilgileri nedir? İşte TÜRKMENELİ TV HD Frekans ayarları

Türkmeneli TV, Irak Türkmen toplumun çıkarlarını yayınlayan Irak'ta bir televizyon kanalıdır. TÜRKMENELİ TV HD yeni frekans bilgilerini haberimizde bulabilirsiniz.TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan TÜRKMENELİ TV HD frekans bilgileri burada.

A+A-

TÜRKMENELİ TV HD Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. TÜRKMENELİ TV HD Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

TÜRKMENELİ TV HD kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerkiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa, uydu cihazınızın kurulum menüsünden 'Frekans Ekle' (Bazı cihazlarda 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Arama' veya benzeri olabilir) menüsünden ekleyebilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 TÜRKMENELİ TV HD frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

TÜRKMENELİ TV HD frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

TÜRKMENELİ TV HD Frekans Bilgileri | 2019 TÜRKMENELİ TV HD yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan TÜRKMENELİ TV HD kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

Kanal adı: TÜRKMENELİ TV HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12009
Sembol Oranı:  0444
Polarizasyon: V - Dikey

Editör Notu: TÜRKMENELİ TV HD Frekans Bilgileri 9 Kasım 2019 tarihinde Türksattan edinilen bilgiler ile oluşturulmuştur. Kanalı manuel eklediğinizde herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıda habere yorum yap bölümünde bilgi verirseniz herkese faydalı bir içerik olmuş olur.

TÜRKMENELİ TV HD hakkında

Türkmeneli TV, Irak Türkmen toplumun çıkarlarını yayınlayan Irak'ta bir televizyon kanalıdır. İki uyduda mevcuttur: Türksat ve Nilesat, Türkçe ve Arapça dillerinde yayınlar. kanal, Irak Türkmen tarihi (özellikle Osmanlı Tarihi), dil, siyaset ve müzik hakkında haberler ve belgeler gibi çeşitli programlar üretmektedir.

TÜRKMENELİ TV HD Tarihçesi

Kerkük merkezli Türkmeneli TV, Nisan 2004'te test yayınına ve Temmuz 2004'te gerçek yayınına başladı. 2010 yılında Türkmeneli TV Bağdat'ta başka bir stüdyo açtı.

Türkmeneli TV, 2008 yılında Türk Radyo ve Televizyon Kurumu (TRT) ile trt'den müzik programları ve dizileri yayınlamasına izin veren bir protokol imzaladı.[1] ayrıca Türkmeneli TV, TGRT ve ATV gibi diğer Türk kanallarıyla ve Kuzey Kıbrıs yayıncısı Bayrak Radyo Televizyon Kurumu (BRT) ile belgeleri paylaşmak için anlaşmalar imzaladı.[1]

Türkmeneli TV'nin 2012 yılı itibariyle Kerkük ve Bağdat'ta, Ankara'da Türkiye'de stüdyoları bulunmaktadır.[1]

TÜRKMENELİ TV HD frekans ayarları nasıl yapılır? (DETAYLI)

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla TÜRKMENELİ TV HD 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde TÜRKMENELİ TV HD 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

HABERE YORUM KAT