1. HABERLER

  2. Türkiye’nin ilk Olimpik Kaykay Parkuru Üsküdar'a
Türkiye’nin ilk Olimpik Kaykay Parkuru Üsküdar'a

Türkiye’nin ilk Olimpik Kaykay Parkuru Üsküdar'a

Üsküdar Belediyesi’nin yine bir ilke imza atacağı ‘‘Türkiye’nin ilk Olimpik Kaykay Parkuru’’ projesi tanıtıldı.

A+A-

Üsküdar Meydan’da düzenlenen proje tanıtımına, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen, Türkiye Kaykay Federasyonu Başkanı Sedat Çelenk ve binlerce gencin katıldığı tanıtım toplantısına ilgi büyüktü.

Bakan Kasapoğlu yaptığı konuşmada "Üsküdarımız bu manada hem konumu hem de halkı ve gençleri itibarıyla bizim için çok önemli. Kaykay 2020'de ülkemizi Tokyo'da temsil edecek. Başarılı arkadaşlarımızı önümüzdeki süreçte geleceğin dünya şampiyonu olarak yetiştirme çabalarımız var. Gençlik ve Spor Bakanlığı olarak sporun her branşına önem veriyoruz, pek çok projemiz var. Faaliyetlerimiz, yatırımlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Üsküdar Belediyesi'nin kazandıracağı yatırımın İstanbul ve ülkemize büyük faydalar getireceğine inanıyorum." dedi.

Başkan Türkmen yaptığı konuşmada, "Ne yazık ki ülkemizde henüz bunun farkına varamadık. Bu spor, çocukların ve gençlerin kötülüklerden uzak kalması adına önemli. Üsküdar Belediyesi olarak Türkiye'de ilk defa bir olimpik kaykay parkuru yapmak üzere, Beylerbeyi Spor Vadisi'nin önemli bir kısmını ayıracağız. Kaykayda Türkiye inşallah 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda başarılı bir şekilde temsil edilecek." şeklinde konuştu.

Bakan Kasapoğlu ve Türkmen, konuşmaların ardından Kaykay Milli Takımı'nda yer alan sporculara hediyeler verdi.Daha sonra eğitimini tamamlayan 250 sporcuya kaykay dağıtan Kasapoğlu ile Türkmen, milli takımın gösterisini de izledi.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT