1. HABERLER

  2. Türkiye Barolar Birliği’nden 302 vatandaşa hukuk eğitimi
Türkiye Barolar Birliği’nden 302 vatandaşa hukuk eğitimi

Türkiye Barolar Birliği’nden 302 vatandaşa hukuk eğitimi

Türkiye’nin dört bir yanındaki barolara kayıtlı avukat ve stajyer avukatlara meslek içi eğitimler veren Türkiye Barolar Birliği, vatandaşları da hukuki konularda bilgilendirerek eğitime bir katkı daha verdi.

A+A-

Bu kapsamda Türkiye Barolar Birliği’nin “Hukuk Okur Yazarlığı” adıyla İstanbul’da başlattığı eğitimler tamamlandı.

2018 yılı Ekim ve Kasım aylarında Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin paydaşlığında düzenlenen eğitimlere vatandaşların katılımı oldukça yoğun oldu.   

Dernekler mevzuatı, boşanma, çocuğun ihmal ve istismarı, tüketici hakları, işten çıkartılmada haklar, site ve apartmanlarda yaşanan sorunlar ve çözüm yolları, miras gibi konularda Erdal Eren Kültür Merkezi'nde verilen eğitimlere toplam 302 vatandaş iştirak etti.

Eğitimler kapsamında vatandaşlar bilgilendirilerek, karşılaşabilecekleri hukuki uyuşmazlıklarda neler yapmaları gerektiği konularında uzman hukukçular tarafından tek tek anlatıldı.

Ataşehir Belediyesi Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu ve Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi ve TBB Hukuk Okur Yazarlığı Projesi Başkanı Avukat Filiz Saraç’ın katılımıyla 28 Mart 2019’da düzenlenen törenle ise vatandaşlara katılım belgeleri takdim edildi.

HABERE YORUM KAT