1. HABERLER

  2. Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama! Telefon Numarası Kime Ait?
Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama! Telefon Numarası Kime Ait?

Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama! Telefon Numarası Kime Ait?

Her gün artan dolandırıcılık olaylarıyla vatandaşlar, Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? Telefon Numarasının Kime Ait olduğunu öğrenme işlemleri nasıl yapılır? diye araştırıyor. Haberimizden numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama işlemler

A+A-

Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? - Telefon Numarasının Kime Ait olduğunu öğrenme işlemleri nasıl yapılır sizler için araştırdık..

Rehberinizde kayıtlı olmayan bir numara sizi aradı ve bu numaranın kime ait olduğunu merak mı ettiniz? Bu numarayı cep telefonu operatörünüzün ücretli olan bilinmeyen numaraları öğrenme servisini kullanarak bulma ihtimaliniz olduğu gibi herhangi bir ücret ödemeden kime ait olduğunu da bulabilme ihtimaliniz de var.

Ev ya da cep telefonunuza tanımadığınız bir numaradan çağrı geldiği zaman istemsiz olarak numara kime ait merak ederiz. Bu gibi durumlarda sabit hat ya da cep telefonu fark etmeksizin beni arayan kim kolaylıkla öğrenebiliriz.  Bu yazımızda ülkemizde kullanılan bilinmeyen numaraları ücretli ya da ücretsiz olarak öğrenme servisleri hakkında bilgiler vereceğim. Size anlatacağım herhangi bir yöntemi kullanarak beni kim aramış öğrenebileceksiniz.

Öğrenmek istediğiniz telefon numarasının kime ait olduğunu öğrenme konusunda bir bilginiz yok. Oysa ki 118'li bir çok bilinmeyen numara sorgulama servisi diğer bir ismide (3. Parti Firmalara ait Bilinmeyen Numaralar Servisleri) var ve bunlardan birisini arayıp, ayıracağınız bir kaç dakika ile bu sorununuza kısa sürede çözüm bulabilirsiniz, fakat biz bu 118'li numaraları aramaya hep çekiniriz. Çünkü bir sürpriz ile karşılaşmamak için mecbur kalmadıkça bu tür numaralardan hep uzak dururuz.

 

Numaradan isim sorgulama nasıl yapılır? (ÜCRETLİ)

11880′i arayarak sizi arayan cep veya sabit telefon numaralarının kime ait olduğunu hemen sorgulayabilirsiniz.

Bilmediğiniz cep telefonlarını, ister Turkcell, ister Türk Telekom mobil abonesi olsun 11880 ile öğrenebilirsiniz. Türk Telekom ev telefonu, Superonline, Millenicom ve Vodafone Alternatif abonelerinin bilgilerini de 11880 üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Numaradan isim, isimden numara sorgulama ile ilgili diğer sorularınıza da bir telefonla yanıt bulabilmeniz mümkün!

11880 Ücretlendirme
Periyodu (saniye)
Periyod Ücreti
(Kuruş)
Türk Telekom ev telefonu 60 2,97 TL
Türk Telekom mobil 60 2,97 TL
Turkcell 60 2,97 TL
Superonline 60 2,97 TL
Millenicom 60 2,97 TL
Vodafone Alternatif 60 2,97 TL
Türk Telekom ADSL 60 2,97 TL
Vodafone 60 2,97 TL
İş Net 60 2,97 TL

*Sunulan bilinmeyen numara sorgulaması ve arayanın onayı ile yönlendirilme hizmeti verilmesi hallerinde yukarıda yer alan ücretler geçerlidir.
** Yukarıdaki periyod ücretine tüm vergiler dahildir

3. Parti Firmalara ait Bilinmeyen Numaralar Servisleri nelerdir?

BTK tarafından bazı işletmeciler Bilinmeyen numaralar hizmetini sunmak üzere yetkilendirilmişlerdir. Bu firmalar diğer operatörlerle anlaşarak sözleşme imzalayıp abone database'ine ulaşabiliyorlar. Firmaların amacı, hizmeti tek elden verebilmek olduğu için TT, Vodafone, Turkcell ve Türk Telekom (Avea) ile anlaşarak bir havuzda database oluşturulmaktadır.Yetkilendirilen firmalar bu database'e ulaşarak rehberlik hizmeti vermektedir.

TELEFON NUMARASININ KİME AİT ÖĞRENME YÖNTEMLERİ

Cep telefonu operatörleri ücretli olarak bilinmeyen numaralar servisini sunmaktadırlar. Avea, Vodafone, Türkcell, Bimcell yada PTTCell hangi servis sağlayıcı olursa olsun aşağıda anlatmış olduğumuz yöntemle ÜCRETLİ  olarak sizi arayan numaranın ya da sahibini merak ettiğiniz bir numaranın kime ait olduğunu sorgulama imkanı sunarlar. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus da hangi operatörü kullanıyorsanız o operatörün müşteri hizmetlerini arayarak numara sorgulama yapmanız. Çünkü aksi durumda çok daha fazla ücretler ödemeniz gerekebilir. Numara hangi operatöre ait BURADAN sorgulama yapabilirsiniz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT?

Şayet bir Avea abonesi iseniz numaranın sahibini öğrenmek için numarayı başında 0 olmadan yazarak 11855’e kısa mesaj atmanız gerekmektedir. Bu işlemin ücreti mesaj başına 1.25 liradır. Aynı zamanda tüm telefon operatörlerinden ( sabit hatlar da dahil ) 11855’i arayarak da numara sorgulama yapabilirsiniz. Bu işlemin dakika ücreti ise 1.25 TL’dir.

TELEFON NUMARASI KİME AİT TÜRKCELL?

Şayet bir Turkcell abonesi iseniz kime ait olduğunu öğrenmek istediğiniz numarayı başında sıfır olmadan yazarak 2222’e kısa mesaj atmanız yeterlidir.  Mesaj başına 1.49 TL ile ücretlendirileceksiniz. Aynı zamanda 11832’yi arayarak dakika başına 1.25 TL ile ücretlendirilerek de numara kime ait öğrenebilirsiniz.

TELEFON NUMARASI KİME AİT VODAFONE

Şayet bir Vodafone abonesi iseniz ve beni arayan kim, bu numara kime ait servislerini kullanmak ve numaranın sahibini öğrenmek için telefon numarasını başında sıfır olmadan yazarak 7048’e kısa mesaj atmanız yeterli olacaktır. Bu işlemin mesaj başı ücreti 1.25 TL’dir. Aynı zamanda 11842’yi arayarak da numaranın sahibini dakikası 1.25 TL’ye ücretlendirilerek öğrenme seçeneğiniz de bulunmaktadır.

Bunların dışında benim ücret ödemeden de sorgulama yapmamı sağlayan bazı yöntemleri size anlatacağım. Bu yöntemleri yukarıda bulunan numara öğrenme servislerinin haricinde tamamen ücretsiz ve basit olması ilgi çeken yönü.

FACEBOOK KULLANARAK CEP TELEFONU NUMARASININ KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Facebook Dünya üzerinde en çok ziyaret edilen web sitelerinden bir tanesidir. Bir sosyal ağ olan Facebook’da milyarlarca hesap bulunmaktadır ve neredeyse bir profili olmayan insan sayısı oldukça azdır.

Aşağıda resimde gördüğünüz gibi şayet numarasını paylaşmış ise numarayı arama bölümüne yazarak anında numaranın sahibini öğrenebiliriz. Ancak unutmamanız gereken nokta numarasını gizlememiş olmasıdır. Aksi halde herhangi bir sonuç göstermeyecektir. Şayet gizlemişse aşağıda bulunan yöntemleri deneyebilirsiniz.

WHATSAPP UYGULAMASINI KULLANARAK TELEFON NUMARASI KİME AİT ÖĞRENMEK

Bu yöntemle arayanın kimliğini öğrenmek için bir akıllı telefona sahip olmanız ve whatsapp uygulamasının telefonunuzda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra kime ait olduğunu öğrenmek istediğimiz telefon numarasını herhangi bir isim vererek telefon rehberimize kayıt ediyoruz. Daha sonra whatsapp uygulamasını açarak kişiler bölümünden kaydettiğimiz ismi buluyoruz.

Profil resmine bu şekilde ulaşabilir ve şayet tanıdığınız birisiyse kim olduğunu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aynı yöntem Tango, Viber gibi diğer uygulamalar için de geçerlidir.

GOOGLE ARAMA ÖZELLİĞİ SAYESİNDE NUMARANIN KİME AİT OLDUĞUNU BULMAK

Google hali hazırda kullanılan en yaygın arama motorudur. Google üzerinde arama yaparak da numara kime ait öğrenme ihtimalimiz bulunmaktadır. Ancak çoğu zaman bir cep telefonu numarası yazdığımızda bir çok reklam amaçlı sitede bu numarayı görmekteyiz. Bu sebepten ötürü şayet cep telefonu numarası ile bu şekilde arama yaparak bir sonuca ulaşmanız oldukça zor. Ancak bir banka müşteri hizmetleri ya da kurum ve kuruluşlardan size çağrı gelmişse bu şekilde de kolaylıkla numaranın kime ait olduğunu sorgulama seçeneğiniz bulunmaktadır.

CIA UYGULAMASI İLE TELEFON NUMARASI KİME AİT SORGULAMA

Apple, Samsung, Nokia yada diğer cihazlar fark etmeksizin Apple Store veya Android için Play Store üzerinde bir çok kim arıyor uygulaması yani CIA uygulaması bulunmaktadır. Bu uygulamayı telefonunuza yükleyerek arayan numaranın kimliğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Cep telefonu ya da sabit hat fark etmek sizin ücretsiz olarak numara kime ait nasıl öğrenirim bu yazımızda detaylıca anlattık. Buna rağmen numaranın sahibini sorgulamada sorun yaşıyorsanız aşağıda bulunan yorum kısmından bu sorunu dile getirebilirsiniz.

Get Contact Numaradan isim sorgulama, isimden numara sorgulama!

Güvenlik açısından bu tür programların kullanılması pek tavsiye ediliyor olmasa da kullanıcılar olarak kısa sürede hizmete giren bu uygulamaya talep oldukça fazla oldu.

GetContact, diğer kişilerin telefon rehberine sizi nasıl kaydettiklerini gösteren bir uygulama. Her kullanıcı uygulamayı kurduğunda, rehber erişimine de aynı zamanda izin veriyor. Numaralara göre de, kullananların nasıl kaydettiğini size gösteriyor.

GetContact`ı nereden, nasıl indirebilirim? Getcontact numara silme nasıl yapılır? sorusunun cevabına derlediğimiz haberimizden ulaşmanız mümkün. İşte Getcontact nedir, ne işe yarar, Getcontact sorgulama ve Getcontact numara silme ile ilgili aradıklarınız...
 

Her kullanıcı uygulamayı kurduğunda, rehber erişimine de aynı zamanda izin veriyor. Numaralara göre de, kullananların nasıl kaydettiğini size gösteriyor. Uygulamayı karşı tarafın da kullanıyor olması önemli.

GetContact ile neler yapılabiliyor? Uygulamanın asıl amacı, numaraları engellemek için filtre koymak olsa da, başka kişilerin sizi rehbere nasıl kaydettiğini görme yeteneği, uygulamanın en çok dikkat çeken ve kullanılan noktası.

İstenmeyen aramaları engelleyebilir ve bu aramaları yapan numaraları raporlayarak diğer GetContact uygulamasını kullanan milyonlarca kişinin korunmasına yardımcı olabilirsiniz.

Yazının başında da dediğimiz gibi, GetContact milyonlarca kullanıcının izin verdiği rehber verilerini ortak bir havuzda buluşturuyor.

 

 

HABERE YORUM KAT