1. HABERLER

  2. Neden Mobil Dostu Web Sitesine İhtiyacınız Var?
Neden Mobil Dostu Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Neden Mobil Dostu Web Sitesine İhtiyacınız Var?

Bir ankette insanların% 80'inden fazlasının masaüstü yerine mobil arama yapmayı tercih ettiği ortaya çıkmıştır. Bu manada artık web sitenizin duyarlı olması gerekir, aksi takdirde googleden trafik almanız neredeyse imkansızdır.

A+A-

MOBİL SİTE TASARLAMAK FAZLA ZAMAN ALMIYOR!

Artık mobil uyumlu bir web sitesi oluşturmak çok fazla zaman almıyor. Kodlama teknolojisi son birkaç yılda çok değişti ve statik bir yer gibi inşa etmek için aşağı yukarı benzer zaman alıyor.

Son birkaç yılda mobil aramanın dünya çapında bir ivme kazandığı gerçeğini inkar edemeyiz. Akılda tutulması, birçok küçük ve vasat işletme sahibinin, ticari çıkarları için mobil olarak yanıt vermesi tercih edilir. Bu nedenle, web sitesi geliştirme şirketlerinin çoğu şu anda duyarlı bir web sitesi kurmaya odaklanıyor.

SON DAKİKA HABERLERİNİ MOBİL DOSTU HABER SİTESİNDEN TAKİP EDİN!

Peki son dakika haberlerini mobil uyumlu sade anlaşılır bir şekilde tarafsız bir siteden takip edebiliyor musunuz? Eğer bu konuda bir arayışınız varsa öyle ise  https://www.sondakika.net.tr ziyaret etmenizi tavsiye ederim.

Haberler sade yalın bir dille okuyucuya aktarılıyor  ve haber sitesi responsive yani tam mobil uyumlu.

Peki neden Mobil Dostu Web Sitesine İhtiyaç var?

1. Mobil arama dizini şimdi tamamen 2015'ten itibaren geçerlidir. Mobil ve masaüstünde farklı bir arama sonucu olduğunu görebilirsiniz. Google, mobil kullanıcıların arama sonuçlarını Google Reklamları, Google Yerel Listeleri ve organik olarak mobil dostu web siteleri için tercih eder.

2. Mobilde yapılan aramalar masaüstünden daha yüksektir. Çalışmaya göre, kullanıcılar mobilde maksimum zaman harcıyor ve çoğu zaman akıllı telefonlarından çevrimiçi bir şey satın alıyorlar. Bu nedenle, iş açısından kullanıcı dostu mobil arayüzün ziyaretçilerin daha fazla ilgisini çekmesi oldukça doğal. Yalnızca mobil kullanıcı dostu web sitesi kullanıcıları mobil uygulamaya yönelmez. İşletme sahiplerine, web sitesi yapmak yerine mobil uygulama oluşturma konusunda öncelik verilir.

3. İnternetin kolay erişilebilirliğinden bu yana, Smartphone'un talebi son 5-6 yılda büyük ölçüde artmaktadır. Anket, Smartphone kullanıcılarının sosyal medyada günde ortalama 4-5 saat geçirdiklerini gösteriyor. Herhangi bir işletmenin çevrimiçi olarak doğru listelenmesi ve kullanıcının dikkatini çeken kaliteli bir web varlığı olması çok önemlidir. İşletmeniz, belirli anahtar kelimeler içeren SERP sayfalarının ilkinde gösterilmiyorsa, potansiyel bir işletme pazarını kaçırdığınız anlamına gelir. Mobil tüketicilerin% 70'inden fazlası bir şey satın alırken 5 mil mesafede yerel bir işletme beklemektedir. Amaç, yerel bir kullanıcı sunduğunuz ürün ve hizmetleri ararken arama sıralamasında en üst sırada olmaktır.

4. Hala yaklaşık% 60 web sitesi mobil olarak optimize edilmemiştir. Şimdi sitenin sahibi onun önemini fark ediyor. Akıllı işletme sahipleri zaten internetin özünü ve müşterileri organik arama yoluyla getirme yeteneklerini zaten biliyorlar. Uzun zamandır başarı arayan iş dünyası zamanı! Artık kullanıcı arama davranışı organik aramadan sesli aramaya da değişiyor. Bir başlangıç web sitesi geliştirme şirketi olarak , kullanıcıları kullanıcı dostu bir web sitesi haline getirmeye teşvik ediyoruz.

BT endüstrisinde 6 yıldan fazla deneyime sahip olan Tapu Goswami, "mobil uyumlu web sitesinin gerekliliği" başlıklı makaleyi yayınladı. Halen büyümekte olan Durgapur merkezli bir BT şirketinde Kıdemli Pazarlama Danışmanı olarak çalışmaktadır.

Kaynak:

 

HABERE YORUM KAT