1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Murat Ekşioğlu Kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?
Murat Ekşioğlu Kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Murat Ekşioğlu Kimdir, kaç yaşında, aslen nereli?

Genç yaşta müziğe olan ilgisi ve yatkınlığı ile popüler olan Murat Ekşioğlu kimdir, Kaç Yaşında? Murat Ekşioğlu Aslen Nereli? Murat Ekşioğlu Hangi Burç? Murat Ekşioğlu'nun biyografisi ve hakkında bilmeniz gerekenler haberimizde

A+A-

Murat Ekşioğlu Kaç Yaşında?

Murat Ekşioğlu, şu an 18 yaşındadır. Murat Ekşioğlu Aslen Nereli? Murat Ekşioğlu Ankaralı bir Anne ve Ankaralı bir Babanın Çocuğu Olarak Aslen Ankaralıdır.

Murat Ekşioğlu Hangi Burç?

Ankarada yaşamını sürdürmekte olan genç şarkıcı Murat Ekşioğlu, kova burcudur.

Murat Ekşioğlu Kimdir?

Genç şarkıcı Murat Ekşioğlu'nun boyu 1.75’tir ve Murat Ekşioğlu'nun kilosu ise 50’dir. Murat Ekşioğlu düzenli spor yaparak ve beslenerek formunu korumaya çalışıyor.

Hâlen lise öğrenimine devam eden Murat Ekşioğlu ilk stüdyo albümü olan There’s Something More single’ını 2015 yılında hazırlamaya başlamış olup, uzun bir hazırlık döneminden sonra 2018 yılında piyasaya sunmuştur.
Murat Ekşioğlu, 2016 yılında da Kalpten Gelen Şarkılar albümünde yer alan “Aşk Acıtıyor” parçasıyla dikkat çeken bir çıkış yaptı. Sadece sesiyle değil, göz alıcı sahne performanslarıyla da öne çıkmayı başarmıştır. Arka arkaya yayımladığı “Aşk Acıtıyor”, “There’s Something More” single’ı, “Cheap Thrills”, “Nasıl Öğrendin Unutmayı”, “Gelevera Deresi” ve “Deniz Üstü Köpürür” gibi daha birçok şarkının cover çalışmalarıyla da büyük beğeni kazanmayı yine başarmıştır. Dijital platformlarda listelerde kendine yer bulmayı başaran genç şarkıcı, 2015 yılına ait ses kayıtları ve de ilk stüdyo albümü “There’s Something More” single’ı ile 2018 yılında müzik piyasasına tamamen adım attı. Murat Ekşioğlu hem pop, hem rock ve hem de deneysel olarak nitelendirdiği kendi beste ve cover kayıtlarını sosyal medya platformlarında paylaşmasıyla adını duyurmaya başarmıştır.

Murat Ekşioğlu'nun Sosyal Medya Çalışmaları:

Başlangıçta sosyal medyada fenomeni olan Murat Ekşioğlu’nun Instagram, musical.ly yeni adıyla TikTok, Snapchat vb. gibi diğer sosyal medya platformlarında da binlerce takipçisi bulunmaktadır. Murat Ekşioğlu, sosyal medya mecralarına henüz ilköğretim yıllarında üye olup yaptığı paylaşımlar ile kısa zamanda binlerce takipçiye ulaşmıştır.
Murat Ekşioğlu, sosyal medyadaki hızlı yükselişini kendi sözleri ile şu şekilde anlatıyor; ‘’İnsanları eğlendirmeyi, mutlu etmeyi amaçlıyorum, şarkı söylerken sadece kendim oluyorum. Sesimi geliştirmeye hâlâ çalışıyorum ve ilk video klibim “Aşk Acıtıyor” büyük oranda izlendi ve beğenildi. Fakat YouTube Kanalımız hacklendiği için Aşk Acıtıyor Klibimiz Şu anda YouTube Platformunda mevcut değil. Kendime bir YouTube müzik kanalı açtım ve istek şarkılarınızı ve kendi beste kayıtlarımı yayınlamak istiyorum. şarkılarımda dediğim gibi kendim olduğum için. Bu yüzden insanlar beni seviyor ve takip ediyorlar.’’
Murat Ekşioğlu’nu diğer sosyal medya fenomenlerinden ayıran en dikkat çeken özelliği ise paylaştığı içeriklerin etkileşim oranlarının ortalamanın üzerinde olmasıymış. Yüz binlerce takipçisi olan fenomenlerin etkileşimleri belirli bir seviyeyi geçmezken Murat Ekşioğlu’nun bazı paylaşımları binlerce beğeni ve yorum alıyor. Bu da Murat Ekşioğlu’nun takipçilerinin kendisine olan ilgisini ve yaptığı çalışmalarının beğenildiğini göstermektedir.

Diskografisi:

♫ Murat Ekşioğlu - Sen Olsan Bari
Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Show The World
Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Bir Melek Vardı
Cover (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - What's My Mind
Single (2019)
♫ Murat Ekşioğlu - Deniz Üstü Köpürür
Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - There's Something More
Single (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gelevera Deresi
Cover (2017)
♫ Murat Ekşioğlu - Aşk Acıtıyor
Single (2016)
♫ Murat Ekşioğlu - Mutlu Sonsuz
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Nasıl Öğrendin Unutmayı
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Cheap Thrill's
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Gündüz Gece
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Hiç Sevmedim
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu - Yalnız Çiçek
Cover (2018)
♫ Murat Ekşioğlu ft. Semih Sağlamel - Yalan
Cover (2018)

HABERE YORUM KAT

2 Yorum