1. HABERLER

  2. Instagram hesap silme veya hesap dondurma İşlemi nasıl yapılır? (3 Kolay adım)
Instagram hesap silme veya hesap dondurma İşlemi nasıl yapılır?  (3 Kolay adım)

Instagram hesap silme veya hesap dondurma İşlemi nasıl yapılır? (3 Kolay adım)

Instagram hesap silme, hesap dondurma işlemleri nasıl yapılır? sorularının yanıtı burada. Popüler fotoğraf ve video paylaşım uygulaması İnstagram'da hesap silmek istiyorsanız haberimizden nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

A+A-

Instagram hesap silme, hesap dondurma işleminin nasıl yapılacağını araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz. Çeşitli nedenlerle popüler sosyal medya uygulaması İnstagram'dan bir süre ayrılamak veya tamamen hesap silme işlemi yapmak isteyebilirsiniz. Bu makalede Instagram hesap silme, hesap dondurma (hesap kapatma) hakkında bilmeniz gereken her şeyi ele alacağız.

Öncelikle Instagram hesap dondurma  veya instagram hesap silme işleminizi yapmadan önce bir kaç istatistiksel bilgi paylaşalım. İnstagram günlük yarım milyar insan tarafından aktif olarak kullanılıyor. Bu kullanıcılar 80 milyon fotoğraf paylaşımı, 3 buçuk milyar beğeni yapyor. Bu değerler her geçen gün gittikçe de yükseliyor. İntagram'ın değeri ise 10 milyar Dolar’ın üzerinde olduğu belirtiliyor.

Ancak sizin instagramda rahatsızlık duyduğunuz konular olabilir. Bu nedenle bu platformandan tamamen ayrılmak veya geçici olarak hesap dondurma yani hesap kapatma askıya alma işlemeni yapabilirsiniz.3 kolay adımda instagram hesap silme  ve hesap dondurma işlemini size anlatacağız.

Instagram hesap silme İşlemi nasıl yapılır?

İnstagram hesabınızı silmek, profilinizin, fotoğraflarınızın, videolarınızın, beğenilerinizin, yorumlarınızın ve takip ettiğiniz tüm takipçilerin kalıcı olarak silineceği anlamına gelir.

1. Instagram hesabınıza giriş yapın.

Hesabınızı Instagram uygulamasından silemezsiniz, bu nedenle masaüstünüzdeki veya mobil cihazınızdaki bir web tarayıcısından instagram.com'a giriş yapmanız gerekir .

İNSTAGRAM GİRİŞ İÇİN TIKLAYIN

2. Instagram'ın 'Hesabınızı Silin' sayfasına gidin.

Giriş yaptıktan sonra, Hesabınızı Sil sayfasına gidin. Bu sayfada Instagram 'Hesabınızı neden siliyorsunuz?' şeklinde bir soruyor

HESAP SİLMEK İÇİN TIKLAYIN

3. Şifrenizi girin ve Instagram'ı kalıcı olarak silin

 ve 10 seçenek sunuyor. Bunlardan bir tanesini seçiyoruz.

Instagram'ın sunduğu hesap silme seçenekleri şu şekilde;

    Gizlilikle ilgili endişeler
    Çok fazla reklam var.
    Çok zamanımı alıyor.
    Kullamaya başlamakta zorlandım.
    Takip edecek kişiler bulamıyorum.
    İkinci bir hesap açtım.
    Ara vermek istiyorum.
    Birşeyi kaldırmak istiyorum.
    Başka bir şey.

Hesabınızı neden siliyorsunuz?' Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram hesabınızı kalıcı olarak silmek istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı kalıcı olarak silme seçeneği görünecektir.

'Hesabımı kalıcı olarak sil' seçeneğini tıkladığınızda, hesabınıza ait tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte tamamen silinicektir.

Editör notu: Hesabınızı sildikten sonra, daha sonra başka bir Instagram hesabı oluşturmaya karar verirseniz aynı kullanıcı adıyla kaydolamazsınız. Instagram ayrıca silinen hesapları yeniden etkinleştiremez. Ancak bir tereddünüz var ise Hesabını silmek yerine  geçici olarak dondura bilir, kapatabilirsiniz.  Bu durumda sanki instagramdan tamamen silinmiş gibi olursunuz.

İnstagram hesabınıza kalıcı olarak ayrılmaya hazır değilseniz, Instagram hesabınızı geçici olarak nasıl devre dışı bırakacağınızı merak ediyorsanız ayrılmayın bunuda burada aktaracağız.

Instagram hesap dondurma (geçici hesap kapatma) İşlemi nasıl yapılır?

İnstagram'da bir mola vermek mi istiyorsunuz? İnstagram'da Hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakabilir ve Instagram topluluğuna tekrar katılmaya hazır olduğunuzda tekrar hesabınızı etkinleştirebilirsiniz.

Ancak unutmayın: Hesabını sadece haftada bir kapatabilirsin.

Instagram'ı geçici olarak devre dışı bırakmak için:

  •  1. Instagram hesabınıza giriş yapın

Bir mobil tarayıcıdan veya bilgisayardan instagram.com'a giriş yapın - hesabınızı Instagram uygulamasından geçici olarak devre dışı bırakamazsınız.,

  • 2. 'Profili Düzenle'yi tıklayın ve' Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı seçin.

Profil ekranınıza gidin ve sayfanın üstündeki 'Profili Düzenle'ye tıklayın.

Açılan sayfadan, ekranın altındaki 'Hesabımı geçici olarak devre dışı bırak'ı seçin.

  • 3. Şifrenizi girin ve Instagram'ı devre dışı bırakın

Hesabınızı devre dışı bırakmak için nedeninizi 'Hesabınızı neden devre dışı bırakıyorsunuz?'

Bir seçenek belirledikten sonra, Instagram'ı devre dışı bırakmak istediğinizi onaylamak için şifrenizi tekrar girmeniz istenir.

Bir neden seçip şifrenizi girdikten sonra hesabınızı geçici olarak devre dışı bırakma seçeneği görünecektir.

'Hesabınızı Geçici Olarak Devre Dışı Bırak' seçeneğini tıklayın; profiliniz - tüm içeriğiniz ve takipçilerinizle birlikte - tekrar oturum açarak yeniden etkinleştirene kadar gizlenecektir.

Editör Notu: Unutmayın hesabınızı hem silmek hem de devre dışı bırakmak için şifreniz gerekir. Eğer şifrenizi unuttuysanız veya değiştirmek istiyorsanız, Instagram şifrenizi nasıl değiştireceğinizi öğrenin.

  

İnstagram Hesabı Dondurma nedir, ne işe yarar?

Instagram hesabı dondurma, hesabınızın geçici olarak kapatılması anlamına gelir. İstediğiniz zaman hesabınızı yeniden açabilirsiniz. Hesabınızı dondurduğunuz zaman diğer kişiler sizi Instagram’da göremez. Aynı hafta içerisinde hesabınızı yalnızca bir kez dondurabilirsiniz. Hesabınız dondurulmuş durumdayken profiliniz, fotoğraflarınız, beğenileriniz ve yorumlarınız kimse tarafından görüntülenemeyecektir.

İnstagram hesabı nasıl aktifleştirilir

İnstagram topluluğuna tekrar katılmaya hazır olduğunuzda, devre dışı bırakılmış hesabınızı yeniden etkinleştirebilirsiniz. Bunu yapmak için tek yapmanız gereken Instagram hesabınıza tekrar giriş yapmak.

İnstagram.com adresine gidin ve engelli hesabınızı geri yüklemek için kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapın.

Sorun yaşıyorsanız, Instagram şifrenizi unuttuğunuzda ne yapacağınızı öğrenin ya da doğrudan Instagram Yardım Merkezi ile iletişime geçin .

Instagram Hakkında daha fazla bilgi:

Instagram, sosyal medyada ücretsiz fotoğraf ve video paylaşma uygulaması. Ekim 2010'da kurulduğunda, kullanıcılarına çektikleri bir fotoğraf üzerinde dijital filtre kullanma ve bu fotoğrafı Instagram'ın da dahil olduğu, sosyal medya servisleri ile paylaşma imkanı tanımıştır. Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından kurulan Instagram Nisan 2012 yılında sosyal medya devi Facebook tarafından 1 milyar dolara satın alındı. Facebook'a satılmadan önce 30 milyon kullanıcısı olan Instagram'ın Eylül 2017 itibarıyla 800 milyon kullanıcısı bulunmaktadır. 20 Haziran 2018'de San Francisco’da düzenlenen etkinlikte Instagram'ın 1 milyar kullanıcı sayısına ulaştığı açıklandı ve yeni nesil televizyon IGTV tanıtıldı.

Instagram Stories

2016 yılı Ağustos ayında gelen Instagram Stories özelliği ile, ana sayfada sola doğru kaydırma yapıldığında, 24 saat içinde silinecek olan fotoğraf ve videolar eklenip paylaşılabilmektedir. Bireylerin farklı ülkelerden, farklı kalite ve tarzdaki ürünlere kolayca ulaşmalarının yanı sıra kurumlar içinde marka bilinirliliğini arttırmada etkin bir pazarlama aracı haline gelmiştir.

HABERE YORUM KAT