1. HABERLER

  2. HABER GLOBAL HD Frekans Bilgileri ve ayarları nedir?
HABER GLOBAL HD Frekans Bilgileri ve ayarları nedir?

HABER GLOBAL HD Frekans Bilgileri ve ayarları nedir?

Azerbaycanlı grubun Türkiye'de kurduğu haber kanalı Haber Global TV yayın hayatına 2018 yılında başladı. 2019 HABER GLOBAL HD yeni frekans bilgilerin, haberimizde bulabilirsiniz. TÜRKSAT 4A şifresiz olarak HD yayın yapan HABER GLOBAL HD frekans bilgileri ile bu televizyon kanalınıza ekleyebilirsiniz.

A+A-

HABER GLOBAL HD Frekans bilgileri 2019 ilgili merak edilenler bu sayfada. HABER GLOBAL HD Frekans bilgilerini manuel arama yardımı ile televizyon kanallınıza ayarlayabilirsiniz.

HABER GLOBAL HD kanalını izleyebilmek için çanak anteninizin Türksat 4A uydusuna ayarlı olması gerkiyor. Türksat 4A uydusuna dönük çanak anteniniz varsa, uydu cihazınızın kurulum menüsünden 'Frekans Ekle' (Bazı cihazlarda 'Transponder Ekle', 'Manuel Kanal Arama' veya benzeri olabilir) menüsünden ekleyebilirsiniz.

Türkiye'nin 3 haberleşme toplam 5 adet uydusu bulunmaktadır. Haberleşme uydusu olarak kullanılan Türksat 4a uydusu yıllar önce karasal yayından gelişim göstererek uydu yayınlarına geçmemize neden olmuştu.Türksat 4A yeni uydunun hizmete girmesyle artık çanak antenin yönü değiştirilmeyecek,  televizyon kanalları yeni frekanslara taşınacak. Yani artık 2019 HABER GLOBAL HD frekans bilgileri ile izlemek istiyorsanız çanak anteninizin yönüyle oynamanıza gerek bulunmamaktadır.

HABER GLOBAL HD frekans bilgileri ile Türksat 4a uydusu, kablolu yayın, digitürk, teledünya, Turkcell TV, Tivibu gibi sistemler üzerinden izlenebiliyor.

HABER GLOBAL HD Frekans Bilgileri | 2019 HABER GLOBAL HD yeni frekans bilgileri

Türksat uydusundan yayın yapan HABER GLOBAL HD kanalını uydu alıcınıza yüklemeniz için gereken Türksat frekans bilgisi aşağıdadır.

Kanal adı: HABER GLOBAL HD
Uydu: Türksat
Frekans: 12685
Sembol Oranı: 27500
Polarizasyon:  H - Yatay

Editör Notu: HABER GLOBAL HD Frekans Bilgileri 9 Kasım 2019 tarihinde Türksattan edinilen bilgiler ile oluşturulmuştur. Kanalı manuel eklediğinizde herhangi bir sorun yaşarsanız aşağıda "habere yorum yap" bölümünde bilgi verirseniz herkese faydalı bir içerik olmuş olur.

Platform     Kanal
Digiturk     47. Kanal
D-Smart     42. Kanal
Tivibu     50. Kanal
Turkcell TV+     46. Kanal
Vodafone TV     48. Kanal

HABER GLOBAL HAKKINDA BİLGİ

HABER GLOBAL, haberciliğe yeni bir soluk getirmek için 24 Eylül 2018 tarihinde Global Media Group Prodüksiyon Televizyon Yayıncılık A.Ş. tarafından kuruldu.

HABER GLOBAL, insanı merkeze koyan, dertleri değil çözümleri gösteren, insan odaklı, sosyal habercilik anlayışıyla, Türkiye’nin en iyi haber kanalı olmayı hedeflemektedir.

HABER GLOBAL ekranında sadece Türkiye’den ve dünyadan haberler değil, sokağın, insanların ve siyasal gündemin nabzı tutulup; doğru isimlerle doğru noktalara odaklanan haber tartışma programları, ekonomi ve spor bültenleri, teknoloji, sanat, haber programları ve belgeseller yayınlanmaktadır.

HABER GLOBAL’in Yönetim Kurulu Başkanı iş adamı Elnur Abdullayev, CEO’su televizyon ve dijital yayıncılığın genç ve tecrübeli ismi Mammad Gulmammadov ve Genel Yayın Yönetmeni Erdoğan Aktaş’tır. Kanalın Haber Yayın Yönetmeni Alişer Delek, Ankara Temsilcisi Faruk Demirel, Programlardan Sorumlu Koordinatör Cansel Poyraz Akyol, Kurumsal İletişim Direktörü Ayşe Yonca Baltaoğlu ve TV ve Web Reklam Grup Başkanı Gürcan Korkmaz’dır.

HABER GLOBAL EKRAN YÜZLERİ VE PROGRAMLARI

HABER GLOBAL ekranlarında izlediğiniz başarılı, tecrübeli ekran yüzleri ve programlardan bazıları

HABER GLOBAL HD frekans ayarları nasıl yapılır? (DETAYLI)

1- Önce kumandanızda Menü veya Setup tuşuna basın. Açılan menüden Uydu Ayarları kısmına gelin. Sonra uydu alıcısının marka veya modeline göre Kanal Arama - Manuel Arama - Kanal Ekleme - El ile Arama gibi menülerden hangisi beliriyor ise kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile ona gelin.

2- Açılan pencerede yine uydu alıcısının marka ve modeline göre TP Frekansı - Alış Frekansı - Frekans - Uydu Frekansı - Transponder seçeneklerinden biri belirecektir. Kumandanızdaki Aşağı - Yukarı Ok Tuşu ile o seçeneğin üstüne gelerek, oradaki boş alana kumandanın rakam tuşlarıyla yayınımız için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

3- Yine aynı pencerede Sembol Oranı ya da Sembol Rate yazan bir seçenek bulunacaktır. Bu seçeneğin üstüne gelerek oradaki boş alana kumandanın rakam tuşları ile yayın için YUKARIDA YER ALAN değerini girin.

4- Yine aynı pencerede bulunan Polarizasyon ya da POL şeklinde bir yazı göreceksiniz. Bunun üstüne gelerek kumandanızdaki Sağ - Sol Ok Tuşları ile seçin.

5 - Yine aynı menü penceresinde bulunan FEC Kodu ayarını yapmak için kumandanın Sağ - Sol Ok Tuşlarını kullanarak TLC için 5/6’yı seçin. Eğer sizin uydu alıcınızda da FEC Kodu girmek için bir seçenek bulunmuyorsa, bu kodu girmenize gerek yoktur.

6- Kumandanızın OK tuşuna basarak gerekli olan tüm bilgileri kaydetmiş olacaksınız. Sonrasında uydu alıcınızın (Receiver) modeline göre Aramayı Başlat ya da TP Tara tuşlarıyla HABER GLOBAL HD 'yi aramayı başlatabilirsiniz. Arama işlemi bitikten sonra uydu alıcısı (Receiver) bulduğu kanalı listenin en sonuna kaydedecektir.

Tüm bu talimatları yerine getirdiğiniz halde HABER GLOBAL HD 'yi hala izleyemiyorsanız, lütfen yeniden kurulum yapın, uydu alıcınızı satın aldığınız yetkili servise başvurun.

HABERE YORUM KAT