1. HABERLER

  2. Erdoğan Pendik'te konuştu; "Milletimiz anketi sandıklarda yapacak"
Erdoğan Pendik'te konuştu; "Milletimiz anketi sandıklarda yapacak"

Erdoğan Pendik'te konuştu; "Milletimiz anketi sandıklarda yapacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik İlçe mitinginde yaptığı konuşmada, Artık pazar günü çok büyük bir anketi inşallah milletimiz sandıklarda yapacak. Temennimiz odur ki milletimizin, ülkemizin refahı için inşallah güzel bir neticeyle, herhangi bir sıkıntıya mah

A+A-

Tuzla mitinginin ardından Pendik’e geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çamçeşme Mahallesi Merkez Camii önünde vatandaşlara hitap etti.

Pendik’in, siyasi hayatı boyunca hep yanında yer aldığını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda, başbakanlığı ve cumhurbaşkanlığı dönemlerinde ilçeden hep birinci parti olarak çıktıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Pazar günü yapılacak seçimler için bir kez daha desteğinize talibiz. Pendik’te hangi partilerin aday gösterdiğini, hangilerinin göstermediğini sizler çok iyi biliyorsunuz. Cumhur İttifakı’nın hangi amaçla huzurunuza geldiğini, diğerlerini de ortada olan ve gizlenmeye çalışan destekçileriyle nasıl bir araya geldiklerini anlatmaya gerek yok” diye ekledi.

Millet İttifakı’na işaret ederek, karanlık mahfillerde listelerin yapıldığını, Kandil’den ve Pensilvanya’dan talimatların geldiğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ama artık mızrak çuvala sığmıyor, gizli saklı taraf kalmadı. Hatta işi belediye başkan adaylarını tehdit etmeye kadar götürdüler. Daha seçilmeden belediye başkanlarının tepesine binenlerin yarın İstanbul’u ve diğer şehirlerimizi bunlara yönettirmeyeceği açıktır. Siz CHP’nin adayına oy verdiğinizi sanacaksınız, ama belediyeyi Kandil’in militanları yönetecek” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi Adalar Belediye Başkan Adayı’nın katıldığı toplantıda İstiklal Marşı’nı okumadığına dikkat çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Niye? Çünkü Kandil’in arkasında olduğu HDP’nin İstiklal Marşı diye bir derdi yok, bayrak diye bir derdi yok. Bunların kongrelerinde Türk bayrağını göremezsiniz. Şimdi bunlarla CHP el ele, kol kola, sözde İYİ Parti bunlarla el ele, kol kola. Sözde Saadet bunlarla el ele, kol kola nereden nereye” değerlendirmesinde bulundu.

PENDİK’TE HAYATA GEÇİRİLEN PROJE VE YATIRIMLAR

Mitingde, alanda bulunan dev ekrandan, İstanbul’a yaptıkları belli başlı büyük yatırımları içeren videoyu izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pendik’te gerçekleştirdikleri ve yapımları hâlen devam eden yatırım ve hizmetlerden de örnekler verdi.

3 bin 547 derslikli 297 okul, 535 yataklı Marmara Üniversitesi Pendik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’yle birlikte beş sağlık tesisini ilçeye kazandırdıklarını, TOKİ vasıtasıyla ilçede 2 bin 180 konutu tamamlayıp sahiplerine teslim ettiklerini, Gebze-Halkalı Banliyö Hattı’nın yanı sıra 26 kilometrelik Kadıköy-Kartal-Pendik-Taşvantepe Metro Hattı’nı yaparak hizmete sunduklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçede 15 adet yol, 18 adet köprüyle kavşak ve bağlantı yolları, 45 park inşa ettiklerini sözlerine ekledi.

Büyükşehir ve ilçe belediyesiyle birlikte 31 Mart sonrasındaki süreçte hizmetleri hızlandırarak sürdüreceklerini kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını vatandaşların Cuma gününü tebrik ederek tamamladı.

Mitingin ardından Cuma namazını Pendik'teki Hacı Hasan Büyük Yılmaz Camii’nde kılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, cami çıkışında gazetecilerin sorularını cevapladı.

"Anketi inşallah milletimiz sandıklarda yapacak"

Bugün İstanbul’da altı ilçe mitingine daha katılacağını, yarın da yine İstanbul’daki altı ilçe mitingi yapacaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Artık pazar günü çok büyük bir anketi inşallah milletimiz sandıklarda yapacak. Temennimiz odur ki milletimizin, ülkemizin refahı için inşallah güzel bir neticeyle, herhangi bir sıkıntıya mahal vermeden seçimlerimizi tamamlamış oluruz. Bu demokratik mücadele, maalesef meşruiyet dışı her ne kadar atılan bazı adımlar varsa da milletimizin vereceği cevapla bunlar da yoluna girmiş olur” dedi.

“Sizin için İstanbul'un ayrı bir önemi var değil mi?” şeklindeki soruyu, İstanbul, Ankara, İzmir’in yanı sıra 30 büyükşehrin de önem arz ettiği sözleriyle cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Buralardan gelecek netice de tabii Türkiye'deki yapılan bu seçimin kaderi üzerinde de çok çok etkin. Yani yüzde 80-85 gibi biliyorsunuz bir oy buralarda yatıyor. İnşallah ülkemiz için hayırlı olacak” sözlerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT