1. HABERLER

  2. Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019 ne kadar?
Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019 ne kadar?

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019 ne kadar?

"Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019" sorusu merak edilen sorular arasında. Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücretini haberimizden öğrenebilirsiniz.

A+A-

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019 ne kadar?  Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücreti ne kadar? kaç TL, tüm bu soruların yanıtını bu makalemizden öğrenebilirsiniz.

1990 yılında kurulmaya başlanıp, 1993 yılında halka açılan Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ve Botanik Parkı, Türkiye'nin en önemli iki ili olan İstanbul ve Kocaeli'ne eşit uzaklıkta ve ortalama bir saatlik sürede ulaşılabilecek, havası temiz ve yeşili bol bir bölge olan Darıca'da yer almaktadır.

Darıca Hayvanat Bahçesi fiyat 2019 ne kadar?

Darıca Hayvanat Bahçesi 165 bin m²'ye alan üzerine inşaa edilmiştir. Bahçede yer alan hayvan çeşidi sayısını 3000, bitki çeşit sayısını ise 500'dür.. Bahçe yetkililerinin broşürlerinde yer alan ifadelerine göre, bahçe çalışmalarından hiçbir kar amacı güdülmemektedir.

Darıca Hayvanat Bahçesi, gelir gider dengesinden dolayı kapanma tehlikesi geçirmiştir. Gelir gider açığı zaman zaman devam etmekte olduğu konuşulmaktadır

Darıca Hayvanat Bahçesi giriş ücretleri 2019

  • 4-17 Yaş :           35 TL
  • Yetişkin :            55 TL
  • 65 Yaş Üzeri :     20 TL
  • 0-3 Yaş :            Ücretsiz olarak belirlenmiştir. Biletleri park girişinde bulunan gişelerden veya indirimli olarak Biletix üzerinden temin edebilirsiniz.

Darıca Hayvanat Bahçesi indirimli fiyatı ne kadar?

Darıca Hayvanat Bahçesi bir süredir indirim yaparak misafirlerine hizmet ediyor. İndirim kampanyası kapsamında, gişe fiyatı 55 TL olan yetişkin biletleri, 50 TL ve 35TL olan öğrenci biletleri ise 30 TL olarak Biletix üzerinden satışta!

Biletix'den Bilet almak için tıklayın!

Darıca Hayvanat Bahçesi Ziyaret Saatleri

Darıca Hayvanat Bahçesi'nde Gişeler 09:30 – 18:00 arasında açıktır. Bahçenin resmi web sitesinde yer alan bilgiye göre; Parklarda hava kararana kadar gezinebiliniyor.

Darıca Hayvanat Bahçesi kuralları'na dikkat!

Çitleri aşmak yasaktır.
Hayvanlara dokunmak yasaktır.
Hayvanları beslemek yasaktır.
Bitkileri koparmak yasaktır.
Hayvanlar madde atmak yasaktır.
Yerlere çöp atmak yasaktır.
Çocukları yalnız bırakmayız.
Flash kullanarak çekim yapmayınız.
Sigara içmeyiniz.
Evcil hayvan sokulmaz.

Darıca Hayvanat Bahçesi ile ilgili Genel Bilgiler

    1990 yılından bu yana 28 yıllık tecrübe
    250’nin üzerinde türden oluşan ve 3000’in üzerinde hayvan nüfusu
    Orman Bakanlığı’nca ruhsatlandırılmış olan ülkemizin en çok türe sahip modern hayvanat bahçesi
    Ülkenin EAZA (Avrupa Hayvanat Bahçeleri ve Akvaryumlar Birliği) tam üyesi olan ilk hayvanat bahçesi
    Marmara Bölgesi’nin Orman Bakanlığı tarafından ruhsatlandırılmış “Yaban Hayvanları Koruma ve Kurtarma Merkezi”
    Nesli tükenme tehlikesi altında olan 62 hayvan türü
    Kritik seviyede koruma gerektiren 52 hayvan türü
    Tükenme tehlikesi altında bulunan 16 Anadolu türü
    400’ü aşkın bitki türü ve 8.000’in üzerinde bitki nüfusu ile zengin botanik merkezi
    Senede yaklaşık 150.000 öğrenciye ve 500.000 ziyaretçiye doğayı koruma bilinci aşılayan farkındalık elçisi
    Kar amacı olmayan ve kazancını hayvan ve bitkilerin korunmasına aktaran doğal yaşamı koruma merkezi

Darıca hayvanat Bahçesinde yer alan bazı memeli hayvanlar:

Aguti, Ala Geyik, Altın Çakal, Anadolu Dikenli Faresi, Anadolu Oklu Kirpisi, Anadolu Vaşağı, Armadillo, Aslan, Beyaz Elli Gibon, Beyaz Yanaklı Gibon, Beyaz Yüzlü İpek Maymun, Beyaz Yüzlü Saki Maymunu, Boz Ayı, Çin Muntjak Geyiği, Çizgili Sırtlan, Cüce Su Aygırı, Cüce Su Samuru, Çöl Tilkisi, Eşek, Gri Langur, Grivet Maymun, Halka Kuyruklu Lemur, Halka Kuyruklu Koati, Hint Gergedanı, İskelet Kafalı Maymun, Jaguar, Kahverengi Kapuçin, Kara Antilop, Kapibara, Kamerun Koyunu, Keçi,Kırmızı Elli Tamarin, Kırmızı Yakalı Lemur, Kızıl Dev Kanguru, Kızıl Panda, Lama, Leopar Mantolu Pavian Maymunu, Mara, Mirket, Mongoose Lemuru, Nilgai, Nyala, Rakun, Rothschild’s Zürafa, Sarı Mongos, Saz Kedisi, Şempanze, Siamang, Sibirya Kaplanı, Sitatunga , Siyah Beyaz Yakalı Lemur, Siyah Lemur, Tapir, Tavşan, Tembel Hayvan, Valabi, Zebra,

Darıca Hayvanat Bahçesi hakkında

Darıca Hayvanat Bahçesi, 1991 yılında, soyları tükenmekte olan hayvanların bakımlarını üstlenmek ve soylarının devamını sağlamak amacıyla Kuş Cenneti ve Çevre Güzelleeştirme Vakfı bünyesinde ya da denetiminde Bayramoğlu, Darıca'da kurulmuştur. Başlangıçta çalışmalarına kuşlarla başlamışlar, hayvanlarla devam edip en sonunda ilgi alanlarına bitkileride eklemişler.

Bahçe halkın ziyaretine 1993 yılında açılmış. Zamanla bahçeye olan talep üzerine kullanım alanını 165 bin m²'ye çıkartmışlar. Kullanım alanlarının genişlemesi ile bahçede yer alan hayvan çeşidi sayısını 3000'nin, bitki çeşit sayısını ise 500'in üzerine çıkartmışlar.Bahçe yetkililerinin broşürlerinde yer alan ifadelerine göre, bahçe çalışmalarından hiçbir kar amacı güdülmemekteymiş ve bunun sağlanması içinde önemli maddi ve manevi özveriler gerçekleştirilmiş.Darıca Hayvanat Bahçesi, gelir gider dengesinden dolayı kapanma tehlikesi geçirdi. Gelir gider açığı zaman zaman devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT