1. HABERLER

  2. Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara oy kullanın çağrısı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara oy kullanın çağrısı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara oy kullanın çağrısı!

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Seçimleri kampanyası kapsamında Ankara’nın Haymana ilçesindeki mitingine katıldı.

A+A-

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 31 Mart Seçimleri kampanyası kapsamında Ankara’nın Haymana ilçesindeki mitingine katıldı. Saat Kulesi Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

“Seçimden sonra ekonomimizi daha güçlü hâle getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceğiz”

Haymana’nın 24 Haziran seçimlerinden şahsına yüzde 70 gibi yüksek bir oranda destek verdiğini anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, tüm Haymanalılara şükranlarını sundu.

Haymana’ya bugüne kadar hiçbir cumhurbaşkanının gelmediği duyunca “Ankara’da oturup da Haymana’ya gitmemek olur mu?” dediğini ve Haymana’ya geldiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinde AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki’ye ve Haymana Belediye Başkan adayı Özdemir Turgut’a vatandaşlardan destek istedi.

“ANKARA ADIM-ADIM HAYMANA’YA DOĞRU YAKLAŞIYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haymana’nın gönül belediyeciliğini sahipleneceğine olan inancını dile getirerek, “Ankara adım-adım Haymana’ya doğru geliyor, öyle mi? Haymana’yı bizim buna hazırlamamız lazım. Altyapısıyla, üstyapısıyla her alanda önemli yatırımlara ihtiyacı var. Bunu öyle ilçe belediyesi falan, böyle birisi yapamaz. Bunu beş dönem Kayseri’ye Belediye Başkanlığı yapmış olan, daha sonra da benim yanımda Çevre Şehircilik Bakanlığını yapmış Özhaseki’yle yaparız. Evet, burada Özdemir kardeşim, Büyükşehirde evvel Allah Mehmet Özhaseki ve Cumhurbaşkanlığında da bu hizmetkârınız beraber bunu yapacağız” dedi.

Haymana’ya yapılan yatırımları dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni dönemde Haymana’ya içinde konferans ve spor salonu, kütüphane, engelliler lokali, çocuk kulübü, yaşlılar lokali, BELMEK, hanımlar lokali, gençlik merkezi gibi hizmet birimlerinin olacağı bir aile yaşam merkezi yapacakları müjdesini verdi.

İlçeyi daha yeşil bir hâle getirmek için Hasanağa Deresi Rekreasyon Projesi’ni hayata geçireceklerini, Haymana Şehitler Meydanı, Ömer Özkan Parkı ve İtfaiye İstasyonu’nu hizmete sunacaklarını açıklayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, gençlerin kendilerini geliştirmelerine destek olmak amacıyla içinde kütüphane, sergi salonu, kongre merkezi gibi birimlerin olacağı bir kültür merkezini de ilçeye kazandıracaklarını bildirdi.

“HAYMANA’NIN TERMAL KAYNAKLARINI BİYOENERJİ TESİSİNDE DEĞERLENDİRECEĞİZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Haymana’nın termal kaynaklarını biyoenerji tesisinde değerlendireceklerini, ilçedeki okullara ve mahallelere mini futbol ve voleybol sahaları yapacaklarını anlattı.

Hayvan yardımları, tarım danışmanlığı ve tarım hayvancılığını destekleyici projeleri yürürlüğe koyacaklarını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçükbaş damızlıklar için hayvan başına yapılan 25 lira destek ödemesine ilave olarak önümüzdeki yıldan itibaren damızlık olarak sürüye katılan her bir hayvan için 100 lira destek vereceklerini kaydetti.

Çiftçilerin yaşadığı sıkıntıları yakından bildiklerini, tohum, gübre, ilaç, mazot fiyatlarındaki artışın çiftçileri bunalttığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin ekonomisine yönelik saldırıların kur-faiz-enflasyon şer üçgeninde yol açtığı sarsıntı, çiftçilerimizin girdi fiyatlarını olumsuz etkiliyor. Her kim çıkıp bu girdilerin fiyatlarını hemen düşüreceğim diyorsa, emin olun yalan söylüyor” diye konuştu.

Seçimden sonra ekonominin saldırılara karşı daha güçlü hâle getirecek yapısal reformları süratle gerçekleştireceklerini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin ekonomisinin sorumlusunun kendisi olduğunu belirterek, bu konuda gerekli tüm tedbirleri alacaklarını bildirdi.

“İSTİHDAMA DESTEK VERECEK BİR EKONOMİK YAPININ İNŞASI İÇİN ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hedeflerimiz doğrultusunda yatırıma, üretime, büyümeye, istihdama destek verecek bir ekonomik yapının inşası için çok önemli adımlar atacağız, işte o zaman çiftçilerimizin girdi maliyetleri de düşecek ve tarlanın bereketi de artacak. Sizlere afaki, ucu açık, belirsiz bir gelecekten söz etmiyorum, seçimlerden sonraki birkaç ay içinde tüm bu adımları inşallah atmış, hasılasını da toplamış olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

Bugüne kadar millete ne vaat ettilerse onu gerçekleştirmenin gayreti içinde olduklarını, sevgisinin de öfkesinin de ülkeye hizmetleri getirme çabasından kaynaklandığını sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eksiğimiz elbette vardır, ihanetimiz asla olmamıştır. Biz 31 Mart’ta 81 vilayetimizin tamamında projelerimizle, yatırımlarımızla, yaptıklarımızla ve yapacaklarımızla milletimize hizmet için meydanlardayız Cumhur İttifakı’nı bunun için kurduk. Bizim karşımızı da bir ittifakla çıktılar, bu ittifaka yatırım, proje, hizmet ittifakı desek kesinlikle böyle bir şey yok, yaptıkları bir şey zaten hiç yok. Tek bir vaatleri var o da yıkmak. Zahirde bizi yıkmaktan söz ediyorlar, ama aslında Türkiye’nin tüm kazanımlarını yıkmanın peşindeler” şeklinde konuştu.

AK Parti ve MHP’nin Cumhur İttifakı’nda bir araya geldiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan pazar günü sandığa giderek, iradelerine sahip çıkmalarını, AK Parti ve Cumhur İttifakı’nın adaylarına destek olmalarını istedi.

ELMADAĞ MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Haymana mitinginin ardından Elmadağ ilçesindeki mitingine katıldı. Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Elmadağlılara 24 Haziran seçimlerinde şahsına ve AK Parti’ye gösterdikleri ilgi için teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaptıkları hizmetlerle Ankara’ya ve Elmadağ’a mahcup olmadıklarını, milletin emanetine halel getirmediklerini söyledi.

“PKK’NIN ELEBAŞLARINDAN BİR GRUBU IRAK’IN KUZEYİNDE BAŞARILI BİR OPERASYONLA İMHA ETTİK”

“Şehirlerimizi hendek terörüyle, bombalı barikatlarla işgal etmeye çalışan bölücüleri kazdıkları çukurlara gömdük. PKK’dan PYD’sine, FETÖ’sünden DEAŞ’ına kadar eli kanlı çetelerin tamamına ağır darbeler indirdik, indiriyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, terör örgütlerinin inlerine girdiklerini, son olarak terör örgütü PKK’nın elebaşlarından bir grubu Irak’ın kuzeyinde başarılı bir operasyonla imha ettiklerini anlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kandil’de terörist yok diyen Bay Kemal’in CHP’sine rağmen, Bay Kemal’in ittifak ortaklarına rağmen Suriye ve Irak’taki terör bataklıklarını tek tek kurutuyoruz. Bay Kemal ne diyor? YPG buraya niye saldırsın ya diyor. Çünkü onlarla beraber, onlarla omuz omuza” diye konuştu.

“MİLLETİYLE YÜRÜYEN BİR SİYASETÇİYİ SİNDİREBİLECEK HİÇBİR FANİ GÜÇ YOKTUR”

15 Temmuz’da Ankaralı, Elmadağlı, Kahramankazanlıların Türk siyasi tarihinin en büyük demokrasi zaferine imza attıklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle devam etti: “İnşallah bundan sonra da aynı kararlılıkla yolumuza devam edeceğiz. İnşallah size, sizin itimadınıza, sizin dualarınıza layık olacağız. Fakat bunun için devletimizin, demokrasimizin güçlü olması lazım, bunun için millî iradenin bir kez daha sandıkları fethetmesi lazım. Bunun için Elmadağ’ın, Ankara’nın bizim yanımızda sapasağlam durması lazım. Milletiyle yürüyen bir siyasetçiyi sindirebilecek hiçbir fani güç yoktur, bunu böyle bilesiniz. Vatandaşıyla aynı safta duran, aynı hedefe koşan bir devlet adamını durdurabilecek hiçbir engel yoktur. Kardeşlikle, dayanışmayla büyüyen bir ülkenin önünü hiç kimse kesemez, kesmeye cesaret dahi edemez. İşte bunun için 31 Mart seçimleri sadece belediye değil, aynı zamanda beka seçimidir.”

“PAZAR GÜNÜ YAPILACAK YEREL SEÇİMLERDE MUTLAKA OY KULLANILMASI GEREKLİ”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Pazar günü yapılacak yerel seçimlerde mutlaka oy kullanılması gerektiğini belirterek, “Şimdi birileri diyor ki, işte seçimler bitsin de göreceğiz. Pazar günü diyor bir intikam seçimidir. Be ahmak, neyin intikamı, neyin intikamı? Bunların beyni sulanmış beyni. Neyin intikamını alıyorsun? 15 Temmuz’un intikamını alıyormuş; şu lafa bak” dedi.

Hiçbir ayrım yapmadan Türkiye’yi dolaştıklarını, 82 milyonun her bir ferdine 31 Mart seçimlerinin önemini anlattıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 50 günde 59 vilayete gittiğini, muhalefetin ise vatandaşla bir araya gelemediğini kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, halkın karşısına çıkardıkları adayları 31 Mart seçimlerinin önemini dikkate alarak belirlediklerini AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak ehil kadrolarla, liyakatli kişilerle vatandaşın karşısına çıktıklarını vurgulayarak AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki’nin belediyecilik ve şehircilik tecrübesini anlattı.

AK Parti Elmadağ Belediye Başkan adayı Gökhan Küçükçelebi’nin de çalışkanlığı, dinamizmi ve üstlendiği sorumluluklarını en güzel şekilde yerine getiren bir kişi olduğunun altını çizen Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İnşallah 31 Mart’ta Büyükşehir’de Mehmet Özhaseki’yle beraber ağabey, kardeş gibi çalışacak, bizimle de istişare hâlinde Elmadağ’a hizmet edeceklerdir. Ben Cumhurbaşkanı olarak Mehmet Özhaseki kardeşim büyükşehir belediye başkanı olarak, Gökhan kardeşimiz de ilçe belediye başkanı olarak el ele vereceğiz Elmadağ’ına da hizmetlerin en güzelini getireceğiz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir şehit babası olan Saadet Partisi Elmadağ Belediye Başkan adayı Nuri Yurdakul’un partisinin terör örgütlerinin güdümündeki partiyle birlikte hareket etmesine tepki olarak adaylıktan çekilerek AK Parti’yi destekleme kararı aldığını vurgulayarak, “Ben bu tavrın Saadet Partisine gönül vermiş tüm kardeşlerime Elmadağ, diğer ilçelerimiz ve Türkiye genelinde örnek olmasını temenni ediyorum. İnşallah bununla birlikte Saadet Partisinden diğer illerde, ilçelerde böyle bir yanlışın içerisine girmiş olanların da istifalarını vermek suretiyle, evet, aynı safta birleşmeye davet ediyorum. Zira bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız” değerlendirmesinde bulundu.

ELMADAĞ’A YAPILAN YATIRIMLAR

Elmadağ’a son 17 yılda yapılan yatırım, hizmet ve eserleri anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan,  önümüzdeki dönemde Elmadağ’a bir millet kütüphanesi, ev hanımları için mahalle konağı, sanayi önüne bir cep terminali ve okul ve mahallelere mini futbol, voleybol sahaları yapacaklarını söyledi.

İlçede tarım ve hayvancılığı desteklemek için hibe programlarını yürürlüğe koyacaklarını, Mezbaha Biyoenerji Tesisi’ni hizmete alacaklarını ve yöresel ürünlerin ve tüm değerlerin tanıtılması için pazarlar kurup, festivaller organize edeceklerini sözlerine ekleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart’tan sonra canla, başla çalışmayı sürdüreceklerini bildirdi.

“SANDIĞI TERK ETMEK İRADEMİZİ BAŞKALARININ ELİNE, KEYFİNE BIRAKMAK DEMEKTİR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Pazar günü mutlaka sandığa gitmelerini isteyerek, “Sandığa sahip çıkmak, demokrasimizin namusuna sahip çıkmak demektir. Sandığı terk etmek ise, irademizi başkalarının eline, keyfine bırakmak demektir. Öfkeyle, kızgınlıkla, küskünlükle değil, basiretle davranmalıyız. Gönül yaralarımızın, yaşadığımız kırgınlıkların kesinlikle aklımızı ve vicdanımızı esir almasına müsaade etmemeliyiz. Aman ha bu sahte senet tüccarlarına biz Ankara’yı teslim edemeyiz. Evlatlarımızın, Ankara’nın ve ilçemizin geleceğini düşünerek oylarımızı kullanmalıyız” diye konuştu.

ÇUBUK MİTİNGİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ankara Elmadağ mitinginin ardından Çubuk ilçesindeki mitingine katıldı. Atatürk Parkı’nda gerçekleştirilen mitingde Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir konuşma yaptı.

Konuşmasının başında Cumhurbaşkanı Erdoğan, 24 Haziran seçimlerinde şahsına Çubuk’tan yüzde 78 gibi yüksek oranda oy geldiğini anımsatarak Çubuklulara teşekkür etti.

AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye başkan adayı Mehmet Özhaseki ile AK Parti Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş’ın tecrübeleriyle Ankara ve Çubuk’a hizmet edeceklerini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, vatandaşlardan Özhaseki ve Demirbaş için destek istedi.

ÇUBUK’A YAPILAN YATIRIMLAR

Referanslarının laf üretmiş olanlardan farklı olarak Çubuk’ta yaptıkları yatırımlar olduğunu anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilçede gerçekleştirilen hizmet, eser ve yatırımlardan örnekler verdi.

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampüsünün Çubuk’ta kurulduğunu ve ilçe merkezi ile kampüs arasında beş istasyonlu metro hattının kurulacağını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Keçiören-Kuyubaşı-Esenboğa Havalimanı-Yıldırım Beyazıt Üniversitesi metro hattı projesinin de hazır olduğunu söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Çubuk’ta bir aile yaşam merkezi yapılacağını; çocuk kulübü, gençlik merkezi, yaşlılar merkezi, engelliler merkezi, hanımlar lokali gibi birimler bulunacağını dile getirerek Gökçedere Spor Tesisleri ile bir millet kütüphanesini de ilçeye kazandıracaklarını kaydetti.

Konuşmasının devamında Çubuk’un önemli bir tarım ve hayvancılık bölgesi olduğunu vurgulayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, küçükbaş hayvan yetiştiricilerine damızlık hayvanlar için 100 lira ilave destek ödemesi yapacaklarını yineledi.

“TÜRK EKONOMİSİNE YÖNELİK SALDIRILARDAN MAĞDUR OLAN KESİMLERİN BAŞINDA ÜRETİCİLERİMİZ GELİYOR”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, çiftçilerin girdi fiyatlarındaki yükseliş sebebiyle yaşadıkları sıkıntıları yakından bildiklerini ifade ederek, “Türk ekonomisine yönelik saldırılardan en çok mağdur olan kesimlerin başında üreticilerimiz geliyor. Bu sorunları aşmanın yolu, ekonomimizin gücünü artırmaktan, saldırılara karşı mukavemetimizi sağlamlaştırmaktan geçiyor. Türkiye’nin bir daha kur, faiz, enflasyon, şer üçgeninde sıkıştırılmasına izin vermeyecek güçlü bir ekonomik yapı kurmakta kararlıyız. Seçimlerden hemen sonra tüm gücümüz ve imkânlarımızla bu konuya odaklanacağız. Yapısal reformlardan reel ekonominin desteklenmesine, istihdamın artırılmasına kadar her alanda ülkemizin önünde yepyeni bir dönem açacağız” değerlendirmesinde bulundu.

“ETRAFIMIZ ÜLKEMİZİN TÖKEZLEMESİNİ BEKLEYENLERLE DOLU”

31 Mart seçimlerinin önemine dikkati çeken Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü: “Etrafımız ülkemizin tökezlemesini bekleyenlerle dolu. Güney sınırlarımız boyunca terör koridoru kurmak isteyenler 31 Mart’ı bekliyor, başta Bay Kemal bekliyor, evet. Ne diyor? YPG’den bize zarar gelir mi diyor; şu anlayışa bak, şu yaklaşıma bak. Ya şu anda Türkiye’nin güneyinde, Suriye’nin kuzeyindeki terör koridorunda kimler var? YPG var. Ya bunlar oradan bize saldırılar yapmadılar mı? Bu YPG bizim 100’ü aşkın kardeşimizi şehit etmedi mi? Ya sende nasıl bir akıl var ya? “

Yeni Zelanda’daki cami saldırısının görüntülerini ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun saldırı için ‘İslam dünyasından kaynaklanan terör’ ifadesinin görüntülerini vatandaşlara izleten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de bir siyasi partinin başındaki bu Bay Kemal ne demek istiyor? Ya sen önce bir defa aynaya bak, sen nesin, kimsin? Yani Müslümanların karşısına geldiğin zaman bu ülkede bukalemun gibi değişeceksin ama kalkıp böyle bir şey olduğu zaman da faturayı nereye keseceksin, Müslümanlara keseceksin. Ya bunu biz Batılıların ağzından duyuyoruz da, sana ne oluyor Bay Kemal?” şeklinde konuştu.

“ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMİ TÜRKİYE’Yİ 2023 HEDEFLERİNE ULAŞTIRMAK İÇİN EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANACAĞIZ”

Son yıllarda üst üste yaşanan seçimlerin milleti yorduğunun farkında olduklarını dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart seçimlerinin ardından 4,5 yıl kesintisiz bir dönemin başlayacağını, bu dönemi Türkiye’yi 2023 hedeflerine ulaştırmak için en verimli şekilde kullanacaklarını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İslam dünyası sizi takip ediyor, sandıklardan ne çıkacak buna bakıyor. Ataların dediği gibi marifet iltifata tabidir. Milletimiz bize sandıkta destek verecek ki, biz de sahada terör örgütlerinin tepesine binelim, ekonomimize tuzak kuranları ezip geçelim. Sizlerden Pazar günü Büyükşehir’de ve ilçe belediyesinde bize rekor bir oyla destek olmanızı bekliyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının ardından Ülkü Ocakları Çubuk İlçe Başkanlığı’nı ziyaret etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan,  burada Ülkücü gençlerle sohbet edip, çay içti.

HABERE YORUM KAT