1. HABERLER

  2. Bilgi Evleri Öykü Yarışması sonuçlandı
Bilgi Evleri Öykü Yarışması sonuçlandı

Bilgi Evleri Öykü Yarışması sonuçlandı

Zeytinburnu Belediyesi’nin bu yıl ilkini düzenlediği Öykü Yarışması sonuçlandı. Prof. Dr. Fatih Andı, Bestami Yazgan, Cemal Şakar, Necip Tosun, Güray Süngü, Akif Hasan Kaya ve Aykut Ertuğrul'dan oluşan özel jüri, gönderilen 800’ün üzerinde öyküyü titizlik

A+A-

Genç yazarlarımıza ön ayak olmayı, kalemlerine cesaret katmayı ve edebiyat dünyamıza yeni isimlerle birlikte yeni eserler kazandırmayı hedefleyen Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri’nin, bu yıl ilkini gerçekleştirdiği Öykü Yarışması’na rekor düzeyde bir katılım gerçekleşti ve 800’ün üzerinde öykü gönderildi.

Jüri tarafından değerlendirilen ve dereceye giren öyküler 14 Şubat Cumartesi günü saat 14.00’da Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezinde düzenlenecek olan görkemli bir ödül töreninde açıklanacak ve eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek.

ÖYKÜLER KİTAP OLDU

Zeytinburnu Belediyesi dereceye giren eser sahiplerine ödül vermenin yanı sıra, öykülerini de bir kitap haline getirdi. Geleneksel hale geleceğinin şimdiden sinyalini veren Öykü Yarışması’nın ilk kitabı törene katılan herkese hediye edecek.

Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini yerleştirmek için 10 yıldır Bilgi Evleri Geleneksel Kitap Okuma Yarışması da düzenleyen Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın, Öykü Yarışması ile ilgili yaptığı açıklamada duygularını “Bu güne kadar Bilgi Evlerinde hizmet verdiğimiz Zeytinburnu halkına kitap okuma sevgisini ve bilincini yerleştirmeye çalışırken bu yıl bir adım daha ötesi olan öykü yazma yarışmasını düzenleyerek edebiyat dünyasına yeni isimler kazandırmayı hedefledik. Gerçekleşen yoğun ilgi ve katılımdan dolayı tüm resmi ve özel okullarda görev yapan öğretmen ve idarecilerimize, sivil toplum kuruluşlarına, Zeytinburnu İlçe Mili Eğitim Müdürlüğü çalışanlarına özellikle de Zeytinburnulu hemşerilerimize en içten duygularımla teşekkür ediyorum.” sözleriyle ifade etti. 

HABERE YORUM KAT