1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Bergüzel Korel kimdir, kaç yaşında? İşte Bergüzel Korel'in hayatı
Bergüzel Korel kimdir, kaç yaşında? İşte Bergüzel Korel'in hayatı

Bergüzel Korel kimdir, kaç yaşında? İşte Bergüzel Korel'in hayatı

Güzel oyuncu Bergüzel Korel hakkında araştırma yapıyorsanız bu sayfa yardımıyla kolayca istediğiniz bilgilere ulaşabilirsiniz. Haberimizde Bergüzel Korel kimdir, kaç yaşında, aslen nereli sorularınız net bir yanıt bulabilirsiniz.

A+A-

Oyunculuk performansıyla rol aldığı yapımlarda her zaman dikkatleri üzerine çekmeyi başaran güzel oyuncu ve sunucu Bergüzel Korel kimdir, kaç yaşında, aslen nereli, boyu kaç? işte tüm bu sorularınızın yanıtını haberimizden detaylı bir şekilde öğrenebilirsiniz.

Bergüzel Korel kimdir?

Bergüzar Korel, Tanju Korel, Hülya Darcan çiftinin kızları olarak 27 Ağustos 1982 yıılında İstanbul'da doğdu. ilk öğrenimini Nilüfer Hatun İlköğretim Okulu, orta öğrenimini Yıldız Koleji'nde yaptı. Kolejden mezun olmasının ardından Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü'nü tamamladı.

Bergüzel Korel'in kendisinden 5 yaş büyük Zeynep Korel adında ablası bulunmaktadır. Babası Tanju Korel, 21 Eylül 2005 tarihinde 61 yaşında kanser yüzünden hayatını kaybetmiştir.

Kardeşi Zeynep Korel, babasının ölümünden sonra "Babamla 84 Gün" isminde kitap yazmıştır.

Bergüzel Korel kaç yaşında?

2019 yılı itibariyle Bergüzel Korel, 37 yaşındadır.

Aslen nereli?

Anne tarafından Rumeli, baba tarafından ise İstanbullu'dur.

Boyu kaç?

Bergüzel Korel'in boyu 1,80 cm'dir.

Bergüzel Korel hayatı:

Okul hayatı boyunca birçok oyun ve kısa filmde yer aldı. Aynı zamanda Devlet Tiyatrosu Kuva-yi Milliye oyununda yardımcı oyuncu olarak yer aldı. Bir süre Nicole Kidman ve Tom Hanks’in oyuncu koçluğunu yapan Susan Baston ile çalıştı ve Özay Fecht’in workshop çalışmalarına katıldı.

İlk dizi rolünü 1998 yapımı olan Kırık Hayatlar'da aldı.

Ardından 2005 yapımı Kurtlar Vadisi: Irak filminde Leyla karakteriyle izleyicilerin karşısına çıktı.

Kurtlar Vadisi filmi için rol teklifi geldiğinde hasta olan babası Tanju Korel'in doktorları hastayı kaybetmek üzere olduklarını söylüyorlardı. Bu koşuşturmanın içinde önce rolü geri çevirdi. Ancak annesinin "Baban bu görüşmeye gitmeni isterdi" sözüyle ikna oldu ve teklifi kabul etti.

Bu rolün bir zorluğu da Leyla karakterinin Arapça konuşuyor ve filmin canlı çekilecek olmasıydı. Bergüzar Korel bu dili hiç bilmemesine rağmen çok kısa bir sürede rolüne hazırlandı ve çok başarılı oldu. Film gişe rekorları kırdı.

Kurtlar Vadisi Irak'ta yakaladığı başarının ardından yine aynı yıl çekilen Zeytin Dalı dizisinde İklim karakterini canlandırdı. Bu arada reklam filmlerinde rol aldı. Asıl büyük çıkışını ise Kanal D'nin "2006'nın En Fazla Reyting Alan Dizisi" unvanını alan Binbir Gece'deki Şehrazat Evliyaoğlu rolüyle yaptı.

Bu rolde kendisine oyuncu koçluğunu ünlü sanatçı Ayla Algan yaptı. Bu dizideki başarılı performansı ile 2006 Altın Kelebek En Başarılı Kadın Oyuncu ödülünü aldı. Bergüzar Korel sosyal sorumluluk projelerinde de faaliyet göstermektedir. Yapı Kredi ve TEGV işbirliğiyle hayata geçirilen “Okuyorum Oynuyorum” projesinde çocuklarla Sokak Tiyatroları düzenledi ve onlara oyuncu koçluğu yaptı.

Türk sinema televizyonlarında ve özellikle tiyatroda kalıcı olmak istediğini ve bunun için de çok çalıştığını her fırsatta söyleyen yıldız; voleybol, buz pateni, rüzgar sörfü gibi sporların yanı sıra dans ve piyano eğitimi de almıştır.Oyuncu, Binbir Gece dizisinden sonra gelen film ve program tekliflerini değerlendirerek Star TV'de "Çocuktan Al Haberi" isimli yarışma programını yapmıştır.Tolgahan Sayışman ile romantik komedi Aşk Geliyorum Demez filmini çekmiştir.Casus Kızlar adlı çizgi filmde "Sam" karakterini seslendirmiştir.

2010-2011 senelerinde Bergüzar Korel, başrolünü Bülent İnal ile paylaştığı atv'de yayınlanan "Bitmeyen Şarkı" dizisinde rol almıştır. Aynı sene "Muhteşem Yüzyıl" dizisine konuk oyuncu olarak katılmış, Monica Teresse karakterini canlandırmıştır. Son olarak 2012'de başlayan Karadayı dizisinde Kenan İmirzalıoğlu ile başrol oynamış ve dizide Hakime Hanım Feride Şadoğlu karakterini canlandırmıştır.

48.Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivalinde Ve Kadın Dünyaya Dokundu ana teması doğrultusunda kadınlardan oluşturuldu. Bergüzar Korel de jüri üyesi olarak görev yapmıştır.

Oyuncu 2016 yılının Ekim ayında eşi Halit Ergenç ile Kanal D kanalında yayınlanan "Vatanım Sensin" adlı dönem dizisi ile kamera karşısına geçmiştir.

Bergüzel Korel'in Özel hayatı

Bergüzar Korel, tiyatro ve sinema oyuncusu Halit Ergenç ile 2009 yılının Ağustos ayında evlendi. 2010 yılının Şubat ayında çiftin Ali isminde bir erkek çocuğu dünyaya gelmiştir.

ZEYNEP KOREL, KARDEŞİ BERGÜZEL KOREL'E DAVA AÇTI

Hülya Darcan ve Tanju Korel'in kızı Zeynep Korel; kamuoyunda kendisini itibarsızlaştırmaya çalıştığı için kardeşi Bergüzar Korel'e dava açacağını söyledi.

Zeynep Korel "Aramızda geçen mesajları değiştirip gazeteye verdi. Annem de aramızdaki krizi yönetemedi, beni yalnız bıraktı. Babam ölüm döşeğinde "Beni bunların eline bırakma" demişti. Haklıymış, onu daha iyi anlıyorum" dedi.

Bergüzel Korel oynadığı filmler

2009 - Aşk Geliyorum Demez / Sinema Filmi /Yön: Murat Şeker
2006 - Kurtlar Vadisi Irak / Sinema Filmi / Yön: Serdar Akar
1999 - Şen Olasın Ürgüp / TV Filmi /

Bergüzel Korel Oynadığı Diziler

    2011 - Muhteşem Yüzyıl / TV Dizisi / Yön: Taylan Biraderler / Show TV
    2010 - Bitmeyen Şarkı / TV Dizisi / Yön: Sadullah Celen / Yasemin Türkmenli / ATV
    2006 - 2009 Binbir Gece / TV Dizisi / Yön: Kudret Sabancı / Şehrazat / Kanal D
    2005 - Zeytin Dalı / TV Dizisi / Yön: Hakan Gürtop / İklim / TRT
    2001 - Cemalim / TV Filmi / Yön: Aydın Sayman / Suna /Show TV
    1998 - Kırık Hayatlar / TV Dizisi / Yön: Hüdaverdi Yavuz / TGRT

TV Program

    2009 - Bergüzarla Çocuktan Al Haberi

Reklam Kampanyaları

    2011 - Penti
    2010 - Konzum
    2007 - Pantene
    2003 - Ülker Golf

HABERE YORUM KAT