1. HABERLER

  2. Ankara'dan sonra şimdi sıra Büyük İstanbul Mitinginde! Akın Akın geliyorlar
Ankara'dan sonra şimdi sıra Büyük İstanbul Mitinginde! Akın Akın geliyorlar

Ankara'dan sonra şimdi sıra Büyük İstanbul Mitinginde! Akın Akın geliyorlar

İstanbul Yenikapı'da Cumhur İttifakı'nın bugün yapacağı Büyük İstanbul mitingine vatandaşlar akın akın gelmeye devam ediyor. Saat 14:00 'da yapılacak mitinge yaklaşık olarak 2 milyondan fazla kişinin gelmesi bekleniyor.

A+A-

İstanbul Yenikapı'da bugün yapılacak Cumhur İttifakı'nın mitingi için hazırlıklar tamamlandı. Vatandaşlar alana gelmeye başladı. Yenikapı'da alana 16 metre yüksekliğinde 145 metrekarelik dev bir platform kuruldu. Yenikapı mitingine, 2 milyondan fazla kişinin gelmesi bekleniyor.

Cumhur İttifakı'nın büyük İstanbul mitingi bugün gerçekleşiyor. Tarihi günde hazırlıklar tamamlandı ve miting alanı dolmaya başladı. İşte adım adım Yenikapı'da yaşananlar...

Vatandaşlar tarihi miting için akın akın Yenikapı'ya geliyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin birlikte katılacağı miting için kurulan platformun üzerine led ekranlar kuruldu. Sahnenin rüzgardan etkilenmemesi için 100 tonun üzerinde su tankı ve metal ağırlık kullanıldı.

550 BİN WATT GÜCÜNDE SES DÜZENİ KURULDU

Miting alanında ses sistemi için 18 kule kuruldu.Toplam ses sisteminin 550 bin watt gücünde olduğu öğrenildi. Miting yapıldığı sırada herhangi bir aksaklık çıkmaması için 340 uzman teknik personel bulunurken, temizlik lojistik gibi hizmetler için ise 7 bin personel görevlendirildi.

İstanbul Yenikapı'da tarihi gün! Cumhur İttifakı Mitingi bugün saat 14:00'da başlıyor

GÜVENLİĞİ 5 BİN POLİS SAĞLAYACAK

Öte yandan mitingin güvenliğini ise 5 bin civarında polis sağlayacak. 4 ayrı giriş noktasında 130 dedektörlü kapı, 23 x-ray cihazı kullanılarak mitinge gelen vatandaşlar arandıktan sonra içeri alınacak. Miting 18 kamerayla canlı olarak yayınlanacak. Katılımın yüksek olması beklenen Miting alanın 2 milyon kişiyi ağırlaması bekleniyor.

AMBULANS, İTFAİYE ARAÇLARI VE TUVALETLER

Alanın çevresi ve içinde 3 bin 500 adet güvenlik bariyeri, 8 bin 800 polis bariyeri kullanıldı. 80 ambulans 2 yoğun bakım ambulansı, 1 obez ambulansı, 1 deniz ambulansı, 1 ambulans helikopter alanda hazır bulunacak. Alanın her noktasına ambulansların ulaşabilmesi için çevrede ambulans yolları oluşturdu. Alanda tam donanımlı bir sahra hastanesi kuruluyor.

HABERE YORUM KAT