1. HABERLER

  2. BİYOGRAFİ

  3. Ali Ronay Kimdir? – Ali Ronay aslen nereli
Ali Ronay Kimdir? – Ali Ronay aslen nereli

Ali Ronay Kimdir? – Ali Ronay aslen nereli

Ali Ronay Kimdir? sorusu googlede aranıyor. Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Ali Ronay Fox TV’nin yeni yarışmasına THE TASTE TÜRKİYE’ye juri olarak seçildi. Peki Ünlü şef Ali Ronay kimdir, Ali Ronay Aslen nereli sorusunun yanıtı haberimizde.

A+A-

Ali Ronay, The Taste Türkiye'de jüri koltuğunda oturuyor. Peki, Ali Ronay kimdir, aslen nereli? İşte Ali Ronay hakkında merak edilenler…

ALİ RONAY KİMDİR?

Gastronomi alanında; 19 yıllık hem yurt dışı hem de yurt içi deneyimine sahip Ronay, 27 yaşında baş aşçı olan ve Anadolu Türk Mutfağı’nı dünyaya tanıtmak için 10 yıldır Anadolu Mutfak Kültürleri üzerinde araştırmalar yapmıştır. Lokal tatlara kattığı yeni yorumlarla, Swissôtelmutfağına kendi imzasını atmıştır.

 Yenilikçi tarzını geleneksel tatlarla buluşturarak modern ile klasiği bir araya getiren Ronay, Swissôtel’in köklü ve lezzetli mutfağını daha da zenginleştirmektedir.

Gençlere olan inancını da her defasında dile getiren deneyimli şef, mutfağına gelen her öğrencinin kendisinden ve ekibinden bir şeyler öğrenmesini ve gittikleri yerlerde bunu yaymalarını sağlamayı da hedeflemektedir.
Yeni nesil mutfağın ilgi çeken isimlerinden Ali Ronay, Gazi Üniversitesi & Amerikan AHMA ve Paul Bocuse Enstitüsü’nden mezun olmuştur.

ALİ RONAY THE TASTE TÜRKİYE’DE JURİ KOLTUĞUNDA

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Ali Ronay, Şemsa Denizsel ve Rafet İnce yemekleri hangi yarışmacının hazırladığını bilmeden sadece tadarak değerlendirecekler. Başarılı buldukları adayları, kendi takımlarına dahil edecekler.

Eleme turunda tattığı yemeği kimin hazırladığını bilmeyen jüri, kendi ekibinden birini eleme riskiyle karşı karşıya kalacak.

Her programda bir misafir şef

Programa gelen misafir şeflerin belirlediği konseptte yemeklerini hazırlayan takımlardan en başarılı performansı sergileyen yarışmacı, dokunulmazlık kazanacak.

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden olmak için mücadele eden, mutfak becerisine güvenen şef adaylarını bir araya getiren yarışma programı “The Taste Türkiye”deki uzun maratonun sonunda yalnızca bir kişi birinci olmanın gururunu yaşayacak ve büyük ödülün sahibi olacak. “The Taste Türkiye”, Siemens Ev Aletleri iş birliğiyle 15 Mayıs Çarşamba saat 20.00’de FOX’ta.

 

 

HABERE YORUM KAT