1. HABERLER

  2. Ali İhsan Yavuz, AK Parti son oy farkını duyurdu!
Ali İhsan Yavuz, AK Parti son oy farkını duyurdu!

Ali İhsan Yavuz, AK Parti son oy farkını duyurdu!

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, 31 Mart 2019 yerel seçimleriyle ilgili İstanbul'daki son oy durumuna ilişkin açıklamalarda bulundu.

A+A-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, seçim sonuçlarına ilişkin konuştu.

Ali İhsan Yavuz’un açıklamalarından satır başları:

Bizim belgelerimize ilişkin hiçbir itiraz gelmiş değil. Sadece kendi tezlerini desteklemek amacıyla olanı biteni hafife alan bir takım hamleler gördük. Bizim ileri sürdüğümüz rakamları belgeleri çürüten bir bakış açısı karşı görüş görmedik.. Maalesef kamuoyunun kafası sanki bilerek karıştırılıyor gibi geliyor bana.

CHP yetkilileri ve Sayın Akşener açıklamalar yaptı. Kılıçdaroğlu’nun çok isabetli bir ifadesine rastladım. Olay bir demokrasi olayıdır diyor biz de işte bunun için uğraşıyoruz, onun için mücadele ediyoruz. Eğer mesele Kılıçdaroğlu’nun dediği gibiyse onların da bize yardımcı olması lazım. Şüpheden arı hale getirelim kimsenin kafasında da soru işareti kalmasın.

Daha önce seçim kurulları tedbir kararları vermemişti. Bu son derece manidardır.

CHP’li yetkililerin YSK’ya dönüp parmak sallar bir tarzda baskı yapması acaba anayasanın 138. Maddesine göre nerede duruyor.

Ama ne yaparlarsa yapsınlar biz asla hukukun dışına çıkmayacağız. Yasal yolları denek hakkımız sonuna kadar da bunu deneyeceğiz.

Bizim yaptığımız sandıktan çıkanı kabul etmemek değil. Sandığa ne girmişse girdiği şekilde çıkması ve kayıtlara da o iradeyle kaydedilmesidir.

Yine bizim yaptığımız insanları yanıltmak değil. Her şey tam olarak ortaya çıksın diye belgeleri bilgileri derliyoruz ve açık aleni şekilde kamuoyuyla paylaşıyoruz.

Demokrasinin üzerine gölge düşmesin sorumlular tespit edilsin gerçek ortaya çıksın.

"Oy farkı 14 bine inmiş durumda"

Maddi hata yüzde 80 bizim aleyhimize nasıl oluyor? Şu an itibarıyla fark 14 binlere inmiş durumda.

Maddi hatalar bizim aleyhimize… Geçersiz oylar sayılıyor bizim aleyhimize tüm bunlara rağmen diyorlar ki bütün bunları unutun.

Bir an önce bu işi bırakın da biz mazbatamızı alalım diyorlar. Yangından mal kaçırır gibi davranıyorlar. Bunu bizden kimse beklemesin.

Biz bize emanet edilmiş her oya sona kadar sahip çıkma bizim için bir vecibedir bir vazifedir.

"Oyların yüzde 5,9'u sayıldı"
Sadece geçersiz oy sayımından AK Parti lehine kaydedilen oy sayısı 5069 oydur. Daha da artacaktır bu. Yüzde 88,5 itibarıyla 5069 oy bize kaydedilmiş görünüyor.

Oyların tümünün ne kadarı sayılmış? Yüzde 5.9’u… Tablo şu anda tüm oyların sayımı anlamında sadece yüzde 5.9’u sadece sayılmıştır. Yazık değil mi?

HABERE YORUM KAT