1. HABERLER

  2. Aktüerya Bilimleri Fakültesi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları (TYT,AYT puan türleri)
Aktüerya Bilimleri Fakültesi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları (TYT,AYT puan türleri)

Aktüerya Bilimleri Fakültesi 2019 Taban Puanları ve Başarı Sıralamaları (TYT,AYT puan türleri)

Aktüerya Bilimleri taban puanları merak ediliyor. Aktüerya Bilimleri başarı sıralamaları 2019 belli oldu mu? 2018'e göre Aktüerya Bilimleri başarı sıralamaları ve kontenjanları buradan öğrenebilirsiniz. İşte YÖKATLAS'a göre Aktüerya Bilimleri Fakültesi taban puanları ve başarı sıralaması

A+A-

Milyonlarca öğrencinin girdiği YKS 2019 sınavı tamamlandı. Şimdi ise öğrenciler Üniversiteler hakkında bilgiler edinmek istiyor. Hangi bölüm kaç puan? Hangi bölüm daha uygun araştırmaları yapıyorlar

Sınavın üç oturumunda yaklaşık 700 bin sınav görevlisi ve güvenlik görevlisinin görev aldığını aktaran ÖSYM Başkanı Aygün, bu konuda da Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim Kurulu, valilikler ve üniversite rektörlükleriyle koordineli bir çalışma yürüttüklerini vurguladı.

Aygün, bu kurumlara da desteklerinden ve katkılarından dolayı teşekkür etti.

Şimdi ise öğrenciler Üniversiteler hakkında bilgiler edinmek istiyor. Hangi bölüm kaç puan? Hangi bölüm daha uygun araştırmaları yapıyorlar. Taban ve tavan puanlar nasıl? Öğrenciler istedikleri bölümlere yerleşebilecekler mi ? Tüm bu soruların cevabı Bölümlerin taban ve tavan puanlarını sizler için derledik. 

2018 2019 Aktüerya Bilimleri Fakültesi taban puanları ve başarı sıralaması

ÜniversiteYılıTürüKatsayıYerleşen Son KişiYerl.TYT TürkçeTYT SosyalTYT MatTYT FenAYT MatAYT FizikAYT KimyaAYT Biyoloji
    Ortaöğretim Başarı Puanı (OBP) -40-20-40-20-40-14-13(1
HACETTEPE ÜNİV. - (Ücretsiz)2018Devlet0,12429,17223,56,87,58,54,30,525

Taban puan nedir?

Genellikle yapılan tüm sınavlarda alınan en düşük not, sınav sonrası yerleştirme işlemlerinde istediği okulu yada bölümü tercih ederek yerleşen öğrencilerin en düşük yerleştirme puanına verilen isimdir. Taban puan kavramına en çok YKS, TEOG gibi sınavlarda ve bu sınavlardan sonraki yerleştirme işlemlerinde rastlarız. Kelimenin zıttı "Tavan puan" dır.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT