1. HABERLER

  2. 2019'da Bilmeniz Gereken 5 Dijital Pazarlama
2019'da Bilmeniz Gereken 5 Dijital Pazarlama

2019'da Bilmeniz Gereken 5 Dijital Pazarlama

Dijital pazarlama birçok stratejiden oluşur. Aslında, farklı çevrimiçi platformlarda farklı türlerde pazarlama aktiviteleri yapmak bütünsel bir yaklaşımdır.

A+A-

Tüm dünyada yeni teknolojiler ortaya çıktıkça, bu yöntemler düzenli olarak güncellenmektedir. Bu nedenle, dijital pazarlama son birkaç yılda önemli ölçüde büyüdü. Bu alanda yeniyseniz, aşağıda açıklanan dijital pazarlamanın yollarını okumak isteyebilirsiniz.

1. Makine Öğrenimi ve Yapay zekaya yatırım yapın

Her şeyden önce, yapay zeka (AI) önümüzdeki yıllarda oldukça popüler olacak. Makine öğrenimi, dijital pazarlamanın önemli bir parçasıdır.

Yakın gelecekte, sosyal medya botları potansiyel müşterilerle bağlantı kurulduğu sürece büyük bir rol oynayacaktır. Dolayısıyla, müşterilerinizle etkili bir şekilde iletişim kurmak istiyorsanız, sosyal medyaya daha fazla önem vermek isteyebilirsiniz. Uzmanlara göre, müşterilerin yaklaşık% 85'i ihtiyaç duydukları bilgileri almak için botlarla etkileşime girecek.

2. Videolarınızı Sosyal Medyada paylaşın

2019'da, iş videolarınızı farklı sosyal medya platformlarında paylaştığınızdan emin olun. Resimlerden veya yazılı içerikten farklı olarak, iyi bir video, ziyaretçilerin gözünden tutulduğu sürece daha etkilidir. Twitter, YouTube, Instagram veya Facebook gibi önde gelen platformlarda pazarlayacaksanız, bu gerçekten önemlidir.
Son araştırmalara göre, insanların% 80'i internette video izlemeyi seviyor. Makaleleri veya blog yazılarını bu kadar okumak istemiyorlar.

3. Sitelerinizi Mobil Cihazlar için optimize edin

2019'da pazarlama stratejileriniz mobil teknolojiye de odaklanmalıdır. En son Google algoritmasına göre, siteniz cep telefonları için optimize edilmiş olmalıdır, aksi takdirde Google’dan ceza alabilirsiniz.
Günümüzde, cep telefonları dünyadaki en popüler cihazlardan biridir. Yeni yıl, mobil video tüketimini% 30'a kadar artıracak. Öte yandan, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlara olan talep azalmaya devam edecektir.

4. Mobil uygulamaları göz önünde bulundurun

Dijital pazarlama dünyasında, mobil teknoloji en son yeniliktir. İşin aslı, burada ve şu andaki en etkili dijital pazarlama araçlarından biridir.

Bu hücresel teknolojinin yardımıyla, alanında önde kalabilmek için rakiplerinizle rekabet edebilirsiniz. Hiç şüphesiz, mobil bir yanıt veren web siteniz varsa, işinizi büyük ölçüde büyütebilirsiniz.
Yani, mobil uygulamalara da girmek isteyebilirsiniz. Böyle bir uygulama Whatsapp işidir. Bir kaynağa göre, mobil uygulamalar son yıllarda 88 milyar dolar kazanmış ya da vermiştir.

5. Müşteri Deneyimine Odaklanın

İşletmeniz için müşteriler, kanınızın vücudunuzda oynadığı rolü oynarlar. Bu nedenle, tüketici deneyimi üzerinde çalışmanız önemlidir. Bu, zamanla satışlarınızı artırmanıza yardımcı olacaktır.
Müşterileriniz ürünlerinizden veya hizmetinizden memnunlarsa, daha fazlası için geri gelmeye devam ederler.
Dolayısıyla, dijital pazarlama kampanyalarınızı 2019’da geliştirmek için göz önünde bulundurmanız gereken ipuçları bunlar.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT