1. HABERLER

  2. 15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması‘nın süresi uzatıldı
15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması‘nın süresi uzatıldı

15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması‘nın süresi uzatıldı

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından düzenlenen 15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması‘nın süresi uzatıldı.

A+A-

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından darbe girişimine dair toplumsal hafızamızı diri tutmak üzere düzenlenen 15 Temmuz konulu Kısa Film ve Senaryo Yarışması 06 Eylül 2019 tarihine uzatıldı.

Yarışma ile milli şuurun gelişimine katkı sağlanması, 15 Temmuz ile ilgili nitelikli içerikler üretilmesi ve demokrasi bilincinin güçlendirilmesi amaçlanıyor.

Başvuruların 06 Eylül 2019 tarihine kadar alınacağı proje kapsamında film dalında 2019 yılı içinde üretilmiş kurmaca film, belgesel, animasyon, sanal gerçeklik ve deneysel filmler yarışacak. Senaryo dalında ise 15 Temmuz temalı tüm özgün senaryo içerikleri kabul edilecek.

Yarışmacılar projelerini yarisma.15temmuz.gov.tr adresinden dijital olarak da gönderebilecek. Başvuru sürecinin ardından projeler Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından belirlenecek jüri üyeleri tarafından değerlendirilecek.

15 Temmuz Kısa Film ve Senaryo Yarışması’na katılan film ve senaryoların değerlendirilmesi sonucunda, “En İyi Kısa Film” ve “En İyi Senaryo” olmak üzere iki dalda toplam 4 ödül verilecek.

Detaylı bilgi, başvuru şartları, ödüller ve başvuru formu için yarisma.15temmuz.gov.tr adresi ziyaret edilebilir.

HABERE YORUM KAT