1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Apple, iPhone Hakkında Merak Edilenleri Paylaştı
Apple, iPhone Hakkında Merak Edilenleri Paylaştı

Apple, iPhone Hakkında Merak Edilenleri Paylaştı

Apple'ın Birleşik Krallık YouTube hesabı; Face ID ve dahası hakkında bilgiler içeren 3 videoyu paylaştı.

A+A-

Akıcı işletim sistemiyle sık sık dile getirilen Apple, oldukça hafif ve kullanımı kolay olmasıyla, iOS işletim sistemini mobil platformun vazgeçilmezlerinden birisi hâline getirdi. 2017 yılında tanıttığı iPhone X akıllı telefonunda gelişmiş yüz tanıma teknolojisi Face ID'yi ilk kez kullanan Silikon Vadisi devi şirketin Birleşik Krallık kolu, ekosistemlerini çok daha iyi açıklayan yaklaşık 10'ar saniyelik 3 adet video yayınladı.

"iOS 12 eski iPhone'ları bile hızlandırır." yazısını videosunda kullanan Apple, iOS 12 işletim sistemi güncellemesinin her iOS cihazların her versiyonunu çok daha stabil ve hızlı hâle getireceğine vurgu yapıyor.

Her etkinliğinde Face ID teknolojisinin altını çizen şirket: "Face ID yüzünüzün bir fotoğrafını iPhone'da saklamaz. Sadece matematiksel karşılığını barındırır." diyerek, bu teknolojinin kişisel verilerin gizliliğine önem verdiğini belirtiyor.

Kullanılmayan cihazları geri dönüşüme alma programları bulunan Apple: "iPhone'unuz artık bir iPhone'a benzemese bile Apple onu geri dönüştürebilir." sözleriyle, cihaz ne hâlde olursa olsun, en azından iPhone'un kullanılabilir parçalarının geri dönüştürülebileceğine değiniyor.

Apple'ın "iPhone'lar Hakkında Daha Fazlası" adı altında düzenlediği kampanyasının videoları gerçekten merak edilen bilgileri kullanıcılara çok kısa bir sürede sunuyor. Yukarıdakiler gibi kısa süreli ve bilgilendirici videoları ilerleyen süreçte daha sık görebileceğimizi düşünüyoruz.

HABERE YORUM KAT