1. HABERLER

  2. DÜNYA

  3. YPG/PKK Sınırdan Çekiliyor İddiası
YPG/PKK Sınırdan Çekiliyor İddiası

YPG/PKK Sınırdan Çekiliyor İddiası

Türkiye, Fırat'ın doğusunda oluşturulacak güvenli bölge için son hazırlıklarını yaparken bölgeden önemli bir iddia geldi.

A+A-

Uluslararası haber ajansları YPG, PKK'ların teröristlerin sınır hattından çekilmeye başladığını duyurdu. Türkiye’nin güvenli bölge hamlesine Rusya lideri Putin’den de destek geldi.

Türk ve Amerika helikopterleri sınır hattında uçuş yaptı. Haber ajansları YPG / PKK’lı teröristlerin Amerika gözetiminde çekildiğini öne sürdüğü görüntüler yayınladı. Türkiye’nin gözü terör örgütünün işgali altındaki Fıratın doğusunda. Ankara, Amerika’yla varılan mutabakatın en kısa zamanda hayata geçmesi için bastırılıyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, kara birliklerinin yakında bölgeye gireceklerini söyledi.

Bu yöndeki hazırlıklar hızını kesmeden devam ediyor. Sınır hattında sevkiyat hızlandı. Zırhlı araç, iş makinesi ve mühimmat yüklü araçlardan oluşan bitr konvoy Akçakale’ ye gitti. Türk ve Amerikan askerinin sınır hattındaki DB uçuşları da sürdü.

Müşterek harekat merkezinin bulunduğu Akçakale’den havalanan helikopterler bölgede gözlem yaptı. Uluslararası haber ajansları da PKK’lı teröristlerin Telabyad ve Resulayn arasındaki bölgeden çekildiğini duyurdu.

HABERE YORUM KAT