1. HABERLER

  2. HAYAT VE YAŞAM

  3. Youtube MP3 dönüştürücü nedir? Youtube MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır?
Youtube MP3 dönüştürücü nedir? Youtube MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır?

Youtube MP3 dönüştürücü nedir? Youtube MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır?

Youtube'den video müzikleri ve hatta podcastleri MP3'e dönüştürebileceğinizi biliyor musunuz? Evet haberimizden youtube MP3 dönüştürücü nedir? MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır? sorularına sizler için yanıt vereceğiz.

A+A-

Youtube video klip bakımından en zengin içereğe sahip platformların başında geliyor. Durum böyle olunca video kliplerin şarjımızı çok tükettiğinden dolayı bu video kliplerin MP3 formatını dönüştürerek telefon, tablet, veya Bilgisayarımıza yüklemek istiyoruz. İşte tam burada Youtube MP3 dönüştürücüler devreye giriyor. Haberimizden Youtube MP3 dönüştürücü nedir? MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır? sorusuna yanıt vereceğiz.

Youtube MP3 dönüştürücü nedir?

Youtube'de video klipleri formatını değiştirerek dönüştürme işlemine Youtube MP3 dönüştürücü denilmektedir. Bu işlem için internette bir çok yöntem bulunmaktadır ve Bu yöntemlere  hergün bir yenisi eklenebiliyor..

Youtube MP3 dönüştürme işlemi nasıl yapılır?

Öncelikle YouTube MP3 dönüştürmek için 3 yöntem olduğunu belirtelim. .

Bunları şu şekilde sıralayabiliriz

  1. Tarayıcınıza eklenti yükleyerek,
  2. Direkt internet siteleri üzerinden dönüştürme yaparak
  3. Bilgisayarınıza bir program yükleyerek bu işlemi yapabilirsiniz,

Şimdi peki bu 3 seçenekten hangisi en kolay aslında hepsini tercih edebilirsiniz.Hepsi pratik ve kolay. Bu tamamen size kalmış bir durum. Şimdi sırasıyla bunları nasıl yapacağınızı anlatalım.

1 - Tarayıcı eklentisi ile YouTube MP3 dönüştürme

Tarayıcı eklentisi kullanarak YouTube MP3 dönüştürme için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan, Mozilla Firefox tarayıcımıza, gerekli eklentiyi yüklüyoruz. Eklenti Chrome mağazada yer almadığı için Chrome‘da kullanılamıyor.

YouTube MP3 Dönüştürme, Firefox eklentisi için tıklayın.

Daha sonra Firefox ile YouTube‘dan bir video açıyoruz ve videonun altında çıkan “YTMP3 – Download as MP3”  butonuna tıklıyoruz.

Son olarak açılan sekmede mavi renkli “Download” seçeneğine tıklayarak YouTube MP3 dönüştürme işlemini tamamlıyoruz.

2 - İnternet siteleri ile online YouTube MP3 dönüştürme

İnternet siteleri aracılığı ile YouTube MP3 dönüştürme için ilk olarak YouTube‘dan bir video seçin ve seçtiğiniz videonun linkini tarayıcıdan kopyalayın.

Daha sonra aşağıdaki bağlantıya tıklayın ve açılan bağlantıyı, link yer alan yere yapıştırıp “Video’yu Dönüştür” butonuna tıklayın.

Son olarak mavi renkli “Download” seçeneğine tıklayarak, YouTube MP3 dönüştür işlemini tamamlayın.

İPUCU: YouTube MP3 dönüştürücü işleminde çoğunlukla link kopyalayıp yapıştıracağınız için, eğer dönüştüreceğiniz videolar 20 dakikadan kısa ise internet ile YouTube MP3 dönüştür işlemini yapın. Ancak daha uzun videoları dönüştürecekseniz, program kullanmanız şart olacak.

www.Savetomp3.com

Bir YouTube mp3 dönüştürücü servisi olan savetopm3.com, size 320 kpbs kalitesinde mp3 indirme olanağı sunuyor. Bunun için fotoğrafta görüldüğü gibi linki yapıştırıp arama yapmanız. Sonrasında size arama sonuçlarını gösterecek ki siz sonuçlar arasında istediğiniz videoyu bulup mp3’e çevireceksiniz. Fakat sonuçlar arasında sizin dönüştürmek istediğiniz video çıkmayabiliyor.

 www.mp3.support

Bu servis size videolarınızı müzik ve video formatına çevirmenizi ve bilgisayarınıza indirmenizi sağlıyor. Youtube dışında Facebook, Vimeo, Instagram, DailyMotion gibi birçok siteden dönüşüm sağlayan sitede linki yapıştırdıktan sonra tek yapmanız gereken seçiminizi yapıp indir tuşuna basmak. 256 ve 128 kpbs kalitesinde mp3 ve aac ile m4a gibi müzik formatlarına dönüşüm sağlıyor. Daha fazla seçenek kısmı ile indireceğiniz videonun ses düzeyini ayarlayabiliyorsunuz.

www.clipconverter.cc

Bu sitede de istediğiniz Youtube linkini kopyalayıp çeşitli formatlarda indirebilirsiniz. Ayrıca videonun başlangıç ve bitiş noktalarını da ayarlamanız mümkün.

* Herhangi bir Youtube videosunun linkini koplayıp sayfadaki link bölümüne yapıştırın
* Ardından dönüştürmek istediğiniz formatı seçin
* En altta bulunan devam tuşuna tıklayın
* Dilerseniz videonun adını değiştirebilir veya videoyu başlangıç ve bitiş zamanını ayarlayabilirsiniz
* Başla butonuna basın
* Video dönüştürülecek ve ardından videoyu indirebilirsiniz.

Siteye ulaşmak için buraya tıklayınız.

3 - Programlar ile YouTube MP3 dönüştürme

YouTube MP3 dönüştürme için kullanabileceğiniz bir çok program mevcut. Ancak bize sorarsanız bunların eniyisi DVD Video Soft tarafından geliştirilen, Free YouTube to MP3 Converter adlı programdır.

Free YouTube to MP3 Converter programını kullanmak için ilk olarak programı, aşağıda paylaştığımız bağlantıdan bilgisayarımıza yüklüyoruz.

Free YouTube to MP3 Converter indirmek için buraya tıklayın.

Programı indirip bilgisayarımıza yükledikten sonra açıyoruz. Daha sonra YouTube‘da dönüştüreceğimiz video’nun linkini kopyalıyoruz.

Daha sonra programa geri dönüp altta yer alan “yapıştır” butonuna tıklıyoruz. Son olarak sağ alt bölümdeki “indir” butonuna tıklayarak, YouTube MP3 dönüştürme işlemini gerçekleştiriyoruz.

DİĞER ALTERNATİF PROGRAMLAR

4K Video Downloadar:

Bu ücretsiz program, reklamsız olması, basit kullanımı, hemen hemen tüm popüler video siteleri ile uyumlu olması ve 4K desteğinin olması ile dikkat çekiyor. Tek eksisi diğer pogramlara göre vide formatı desteğinin daha az olması.

Free YouTube to MP3 Converter:

Özellikle basit arayüzü ve kullanımı ile kullanıcıların beğenisini kazanan bu program ücretsiz ama reklam barındırıyor.

Any Video Converter Free:

Akıllıca tasarlanmış arayüzü, geniş format yelpazesi ve hemen her kaynaktan video dönüştürme yapabilmesi ile Any Video Converter yılların eskimetediği bir dönüştürü program. Eksi puan olarak ise başka programlarla beraber gelmesi gösterilebilir.

Free YouTube Download:

Ücretsiz bir program olarak pek çok formatı destekleyen bu programı kullanıcılara HD Video dönüştürme fırsatı da veriyor. Ancak tek seferde sadece 1 tane video indirmeye izin veriyor.

YTD Video Downloader:

Dönüştürme sırasında bağlantınız mı koptu? Bu YTD Video Downloader için sorun değil çünkü bağlantı geri geldiğinde kaldığı yerden devam edebiliyor. Toplu dönüştürme desteği yok, beraberinde başka bir programlar da yüklemek gerekiyor ama diğer araçların aksine kullanıcılara video editleme araçları sunuyor.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT