1. HABERLER

  2. EKONOMİ

  3. Yörsan Gıda iflas dilekçesini mahkemeye verdi! İşçiler tepkili!
Yörsan Gıda iflas dilekçesini mahkemeye verdi! İşçiler tepkili!

Yörsan Gıda iflas dilekçesini mahkemeye verdi! İşçiler tepkili!

2019 yılında iflas bayrağı çekenler arasına Yörsan Gıda’da katıldı. Geçtiğimiz sene konkordato ilan eden firma dün öğle saatlerinde iflas dilekçesini mahkemeye sundu. Duruma Yörsan Gıda işçileri özlük haklarını alamayacakları gerekçesiyle tepki gösterdi.

A+A-

Türkiye'nin en çok bilinen markaları arasında yer alan süt ve süt ürünleri üreticisi Yörsan Gıda, yaklaşık olarak bir yıl önce konkordato ilan etmişti. Balıkesir'in Susurluk ilçesinde faaliyetlerini yürüten Yörsan fabrikası iflas için mahkemeye dilekçe verdi. Yörsan Gıda'nın verdiği dilekçeyi firma çalışanları tepkiyle karşıladı.

Onlarca firma çalışanı üretim fabrikası önünde toplanırken, işçiler Balıkesir milletvekillerinden yardım istedi.

"Herkes Mağdur"

Özlük haklarını alamayacaklarını iddia eden işçiler fabrika önünde toplandı. Bir işçi yaptığı konuşma ile durumu özetlerken şu ifadeleri kullandı:

" bugün 10 Aralık 2019 Yörsan'dayız. Satım olacak ve iflas aşamasında. Yörsan Gıda’yla çalışan Herkes mağdur. firmada çalışan  İşçiler olarak  300 kişiyiz. Satış olmasını engelliyorlar. Bazı bankalar ile anlaşma olmuyor, anlaşılması gerekiyormuş. Şu an polis ekipleri de geldi. Milletvekillerimizden yardım istiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT