1. HABERLER

  2. Yeni Çağ'dan Binali Yıldırım için Bomba kulis: Cumhurbaşkanı Başyardımcılığına getirilecek
Yeni Çağ'dan Binali Yıldırım için Bomba kulis: Cumhurbaşkanı Başyardımcılığına getirilecek

Yeni Çağ'dan Binali Yıldırım için Bomba kulis: Cumhurbaşkanı Başyardımcılığına getirilecek

Yeniçağ gazetesi'nden Muharrem KILIÇ, kulis haberi yayınlayarak Binali Yıldırım Cumhurbaşkanı Başyardımcılığına getirileceğini iddia etti.

A+A-

Yeni sisteme geçilmesiyle başbakanlık görevi biten ve 24 Haziran 2018’deki genel seçimlerin ardından TBMM Başkanı seçilen Binali Yıldırım, bu görevinden de 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’nin İstanbul adayı olduğu için istifa etmişti.

Ekrem İmamoğlu karşısında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimini kaybeden Binali Yıldırım’a Erdoğan tarafından bir görev verileceği Ankara kulislerinde bir süredir konuşuluyor.

Binali Yıldırım, geçtiğimiz günlerde revizyon olması durumunda kabineye gireceği iddiaları ile ilgili, "Cumhurbaşkanımızın gerek kabine konusunda, gerek de diğer konularda hangi adımlar atacağını kendisi karar verecektir. Ülkemizin geleceği için, milletimizin refahı için, sorunların çözümü için biz bugüne kadar gayret ettik ve bugünden sonra da gayret edeceğiz. Pozisyonun bir önemi yok" cevabını vermişti.

KRİTİK GÖREV

AK Parti kulislerinden yansıyan bilgiler ise, Binali Yıldırım'ın devletin 2 numaralı koltuğuna oturacağı yönünde. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı Başyardımcılığı ve Cumhurbaşkanı vekilliği pozisyonlarının hazırlanması için talimat verdiği ve Binali Yıldırım’ı bu şekilde Cumhurbaşkanlığı bünyesinde değerlendireceği iddia edildi.

Üçe çıkarılması beklenen Cumhurbaşkanlığı Yardımcılıklarına getirilmesi beklenen isimlerden birinin de Bülent Arınç’ın olabileceği iktidar kulislerinde konuşulanlar arasında.

Kaynak: YeniÇağ Gazetesi

 

HABERE YORUM KAT