1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Yandex’ten büyük rezalet! Yandex'e "Google" yazınca bakın ne çıkıyor!
Yandex’ten büyük rezalet! Yandex'e "Google" yazınca bakın ne çıkıyor!

Yandex’ten büyük rezalet! Yandex'e "Google" yazınca bakın ne çıkıyor!

Rusya’nın arama motoru Yandex, en büyük rakibi Google yönelik skandal bir olayla gündeme geldi.

A+A-

Rusya’nın arama moturu Yandex, Dünyanın bir numaralı arama motoru Google ile ilgili skandal bir olayla gündemde. Yandex arama motoruna "google" yazıp aratıldığında çıkan sonuç herkesi şoke etti.

Sonuçlarda Google servislerinin yanı sıra birçok +18 içerikler yer alıyor.

YAZAR "REZİLLİK" DEDİ

Durumu fark eden ekşisözlük yazarı durumu şu sözlerle duyurdu:

18 aralık 2019 yandex arama sonucu rezaleti:

Herkese merhaba, çıkan sonuç çok rezil kelimeler içerdiği için burada kanıt olarak ekran görüntüsü paylaşmak istemiyorum fakat, yandex arama motoruna "google" yazıp arattığımızda çıkan sonuç çok rezil kelimeler içermekte.
Bu genel olarak Türklerin google üzerinde arattığı kelimelerin bir sonucu büyük ihtimalle fakat bu sonuçları koskoca anasayfada, hiçbir denetleme olmadan göstermek Yandex’in rezilliği.

Bu konuda nereye danışılır ve sonuç ne kadar hızlı alınır bilmediğim için, dikkat çekmesi açısından buraya yazıyorum, sonuçta yandex arama motorunu kullanıp google şirketi hakkında bilgi almak isteyen genç ve küçük çocuklar olabilir.

Kanıtları aşağıya bırakıyorum belki kızan olur diye fakat herkesin tıklamasını önermiyorum.
Bu konuda nereye danışılır ve sonuç ne kadar hızlı alınır bilmediğim için, dikkat çekmesi açısından buraya yazıyorum, sonuçta Yandex arama motorunu kullanıp google şirketi hakkında bilgi almak isteyen genç ve küçük çocuklar olabilir.

Yandex’ten henüz bir açıklama yok!

Yandex tarafından bu durum düzeltilecek mi merak konusu olurken. Şu sıralarda yandex aramalarında 'google' kelimesi aratıldığında durum hala aynı.

Google’de “yandex” sonuçları

Google’de “yandex” araması yapıldığında ise yandex’in servisleri ilk sıralarda yer alıyor. Şimdi google’den gelecek adıma gözler çevrilmiş durumda.

Etiketler : ,

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler