1. HABERLER

  2. TEKNOLOJİ

  3. Wayfair Olayından Sonra Trendyol’daki Ürünler De Şok Etti
Wayfair Olayından Sonra Trendyol’daki Ürünler De Şok Etti

Wayfair Olayından Sonra Trendyol’daki Ürünler De Şok Etti

ABD’de Wayfair olayı herkesi şok etmişti. Türkiye’deki Trendyol ve N.11 üzerinde çocuk ürünleri satan iki firma için de benzer iddialar ortaya atıldı

A+A-

İnternet üzerinden çok pahalı mobilyalar satan Wayfair için insan ticareti yaptığı iddia edilmişti. Ürünlerin isimlerinin kayıp çocuklardan oluştuğu da söylentiler arasındaydı. Trendyol’da da çocuk eşyalarının çok pahalı satılması aynı şeyin olabileceği şüphesini oluşturdu.

Sami Değirmencioğlu adıyla Trendyol’da satışta bulunan kullanıcının sattığı çocuk kıyafetlerinin çok pahalı olması dikkatleri çekti. Bu durum üzerine Trendyol hemen satıcının ürünlerini kaldırıp sayfasını kapattı. Konuyla ilgili açıklama yapan Trendyol birçok ürün olduğunu ve fiyatların satıcı tarafından belirlendiğini ifade etti. Çok fazla şikayet gelince de bahsi geçen ürünlerin kaldırıldığını belirtti.

  Demircioğlu Tekstil’in ileri gelen isimlerinden Enver Demircioğlu, yanlış anlaşılma olduğunu ve haberleri dün öğrendiklerini dile getirdi. Demircioğlu, mart ayı ile Trendyol’a girdiklerini ve bir çalışanına fiyatlandırma için görev verildiğini açıkladı. Ama çalışanın fiyatlandırmada hata yaptığını, hemen düzeltmeye çalışıldığını vurguladı. Düzeltme için onay süresi devam ederken ise sayfanın kapatıldığını anlattı. Üç kardeş olarak yönettiklerini ve firmanın 1949’dan beri Denizli’de yer aldığını da belirtti. Ayrıca Demircioğlu, sadece giyim üzerine üretim yapmadıklarını müteahhitlik, nişanlık, gelinlik gibi şeyler de bulunduğunu, iç piyasa çalıştıklarını ifade etti.

Etiketler :

HABERE YORUM KAT