1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Wayfair İddiaları Tüm Dünyayı Yerinden Oynattı
Wayfair İddiaları Tüm Dünyayı Yerinden Oynattı

Wayfair İddiaları Tüm Dünyayı Yerinden Oynattı

ABD kuruluşlu Wayfair adlı internet sitesi hakkında cuma günü herkesi şok edecek bir iddia ortaya atıldı.

A+A-

Reddit paylaşım platformunda, internet üzerinden mobilya satan Wayfair sitesinin insan kaçakçılığı ve çocuk ticareti yaptığı iddiaları atıldı. Haberin yayılmasıyla konu önce ABD’de daha sonra ise tüm dünyanın gündemine oturdu.

  Bir kullanıcının ortaya koyduğu iddiaya göre Wayfair, dolap markalarının adları olarak kaybolmuş çocukların adlarını koyuyordu. İsim konulan bu dolapların genelde on bin dolardan pahalı olduğu ve Wayfair ile üçüncü parti satıcıların sattığı söylendi. Şirketin çocuk ve insan kaçakçılığı ile seks ticareti için dolap satışlarını aracı olarak kullandığı ve bu şekilde iletişim kurulduğu öne atıldı.

  Tüm bu olayların duyulmasının ardından Wayfair, bu pahalı dolap satışlarını durdurmaya karar verdi. Şirket yaptığı açıklamada iddiaların ortadan kalkması için böyle bir adım atıldığını belirtti. Şirket, bu iddialara dair hiçbir gerçekliğin bulunmadığını ifade etti. Pahalı olarak değerlendirilen bu dolapların endüstriyel kullanım için yapıldığını açıkladı. Ayrıca şirket, ürünlerin ortadan kalkmasının sebebi olarak da dolapların adlarını değiştirmek ve ürüne dair daha ayrıntı içeren yazılar yazmak ile daha iyi ürün fotoğrafı koymak olduğunu gösterdi.

HABERE YORUM KAT