1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Tribünlerde skandal pankart! “rajova için ayaklan”
Tribünlerde skandal pankart! “rajova için ayaklan”

Tribünlerde skandal pankart! “rajova için ayaklan”

Barış Pınarı Harekatına destek verdiği için Türk futbolcu Cenk Şahin’i kadro dışı bırakan Alman kulüp Sr. Pauli, PKK ve YPG terör örgütlerine açıkça destek verdi.

A+A-

Tribünlerini terör örgütü renklerine boyayan kulüp, “rajova için ayaklan” pankartıyla terör örgütleri için açık açık propaganda yaptı.

St. Pauli takımı, Türk ordusunun düzenlediği Barış Pınarı Operasyonuna sosyal medya hesabından destek veren Türk futbolcu Cenk Şahin’i “Futbola siyasi olayları karıştırma” suçlamasıyla kadro dışı bırakmıştı. Bu olaydan 1 hafta sonra St. Pauli tribünlerinin terör örgütü retleriyle boyanması ve tribünlerden terör propagandası yapması dikkat çekti.

Tribünlerde yükselen pankartlarda sarı-kırmızı-yeşil yekler ağırlıklı olurken, “rajova için ayaklan” yazısı da bu retlerle beraber havaya kalktı. Alman Futbol Federasyonu, “asker selamı” vermesinden dolayı futbolculara ve kulüplere ciddi cezalar vermişti. Ancak federasyonun terör örgütüne destek veren kulüplere hiçbir cezai işlem uygulamaması ise tepkilere yol açtı.

HABERE YORUM KAT