1. HABERLER

  2. YEREL

  3. Suriyeli Muhammed yolda giderken bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti!
Suriyeli Muhammed yolda giderken bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti!

Suriyeli Muhammed yolda giderken bulduğu cüzdanı sahibine teslim etti!

Bursa’nın İnegöl ilçesinde gerçekleşen olayda Suriyeli Muhammed Nur Musilli, yolda giderken bulduğu cüzdanı karakola götürerek sahibine teslim edilmesine yardımcı oldu.

A+A-

İçerisinde 2 bin TL ve kredi kartları olan cüzdanı bulan Muhammed Nur Musilli, “cüzdanı ilk başta almak istemedim, daha sonra alıp karakola götürmek istedim ama başıma iş açılır düşünceyi ile geri bıraktım. Ama başkasının bulup da içerisindeki parayı harcayabilecekleri düşünerek alıp karakola götürmeye karar verdim. Cebimde para olmadığı için karakola yürüyerek cüzdanı polislere teslim ettim.” dedi.

Karakolda polisler kimlik bilgilerinden cüzdanın sahibi olan Hasan Ateşoğlu’na ulaşarak cüzdanının bulunduğu bilgisini verdi.

Kısa süre sonra karakola gelen Hasan Ateşoğlu, “market alışverişi yaptıktan sonra hastaneye gittim oradan çıkışta arabaya binerken düşürmüş olabilirim diye oradaki kamera kayıtlarına baktık. Arkadaş da hastane civarında bulmuş zaten içerisinde emekli maaşım vardı. Önce kredi kartlarını iptal etmeyi sonra da karakola bildirmeyi düşündüm. Tam o sırada telefon geldi cüzdanın bulunduğuna dair. Çok teşekkür ediyorum bulan kişiye Allah onları vatanlarına kavuştursun inşallah.” dedi ve alnından öperek bir miktar para verdi.

HABERE YORUM KAT